Oddaj głos na
Thank you! Your submission has been received!
Uzupełnij wymagane pola!
Możesz oddać głos tylko na jedną firmę w danej kategorii!
Dziękujemy za oddanie głosu!
Wypełnij pogłębioną ankietę,
aby zwiększyć szanse produktu
na zwycięstwo w plebiscycie
Wypełnij ankietę
Na adres e-mail została wysłana prośba
o potwierdzenie głosu. Tylko potwierdzony głos bierze
udział w plebiscycie.

Rozwiązania wspomagające automatyzację i robotyzację w łańcuchu dostaw

Kategoria skupiająca produkty i usługi umożliwiające automatyzację i robotyzację procesów logistycznych.

iDimension Plus / PWD [AG Consult]Urządzenia serii iDimension rejestrują obrazy paczek, opakowań płaskich, worków polietylenowych, tub i przedmiotów o nieregularnych kształtach w rekordowym czasie, co umożliwia obliczenie wymiarów paczek do wysyłki. Wymiary, waga palet oraz paczek zostają przedstawione w czasie krótszym niż sekunda. Urządzenia iDimension są łatwe w użyciu i pozwalają użytkownikom określić właściwą klasę ładunku (zgodne z prawem handlowym), jednocześnie zmniejszając ryzyko dodatkowych opłat ze strony przewoźników.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

SYSTEM WYMIAROWANIA, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO

iDimension Plus jest najszybszym statycznym rozwiązaniem dostępnym na rynku przy obliczaniu wymiarów pudełek, opakowań płaskich, worków polietylenowych i innych elementów. Urządzenie pomaga zapobiegać utracie przychodów, zapewniając dokładne obliczenia masy wymiarowej wymagane przez przewoźników paczek takich jak firmy kurierskie czy poczta.

 

Wiodące w branży wymiarowanie w czasie 0,2 sekundy

Dzięki urządzeniu iDimension Plus wymiarowanie paczek jest szybsze i dokładniejsze niż w przypadku pomiarów ręcznych. W czasie 0,2 sekundy paczki są automatycznie wymiarowane z dokładnością do 0,2 cala, co eliminuje ryzyko popełnienia błędu przez człowieka. Paczki o nieregularnych kształtach, takich jak cylindry, kule, tuby, worki polietylenowe i opakowania o nierównych kształtach są obliczane z dokładnością do +/-0,5 cala. Urządzenie posiada certyfikat NTEP dla pojedynczych nieprzeźroczystych obiektów o nieregularnych i sześciennych kształtach.

 

Innowacyjna technologia

Urządzenie iDimension Plus wykorzystuje wiele opatentowanych technologii obrazowania 3D wraz z zaawansowanymi algorytmami w celu optymalizacji czasu i przepustowości statycznych przesyłek wychodzących. W przypadku obiektów poniżej 1,2 cala unikalna technologia wykrywania wy płaszczeń umożliwia pomiar kopert i małych paczek. Każdy wymiar dodatkowo może być udokumentowany zdjęciem w jakości 4K wykonanym od góry, które można wykorzystać np. podczas sporów dotyczących uszkodzonych paczek. Kolorowy ekran dotykowy zapewnia natychmiastową informację zwrotną, obraz na żywo, pomiary, wagę i funkcje operatora przydatne w codziennej pracy.

 

Łatwa konfiguracja

Dzięki łatwemu w obsłudze kreatorowi konfiguracji można rozpocząć korzystanie z urządzenia iDimension Plus w ciągu 30 minut od rozpakowania. Wystarczy połączyć się z interfejsem internetowym, aby zacząć korzystać z zaawansowanych ustawień konfiguracyjnych i komunikacyjnych.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE iDIMENSION PLUS

 • Automatyczne wymiarowanie obiektów: palety, kartony, koperty, nieregularne kształty, ect.
 • Wyświetlanie wymiarów w czasie krótszym niż 0,2 sekundy wraz z zapisaniem do bazy danych czy dedykowanej aplikacji
 • Innowacyjne podejście do wymiarowania produktów

 

WIZUALIZACJE

 

MATERIAŁY WIDEO

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

AG Consult

Mikołaja Reja 9,

05-500 Piaseczno

+48 22 499 05 86

biuro@agc.com.pl

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE

Skaner automatyczny ASR-39 BT [AG Consult]ASR-39 BT jest wysoce konfigurowalnym i całkowicie programowalnym skanerem 2D Autofokus z wbudowanym pomiarem odległości do obiektu. Obsługuje on większość istniejących na rynku kodów 1D oraz 2D, zaś wbudowana głowica, dzięki technologii AF, jest zarówno bliskiego jak i dalekiego zasięgu.

PEŁNA KONTROLA

ASR-39 BT to wysoce konfigurowalny i całkowicie programowalny skaner 2D z autofokusem i wbudowanym pomiarem odległości do obiektu. Pomiar odległości, w zależności od ustawień, może wyzwalać automatyczny skan kodu na etykiecie przy np. sparametryzowanym najeździe wózka widłowego na paletę.

ASR-39 BT wyposażony jest w nadajnik Class2 (zasięg do 10m) Bluetooth Classic 2.1/2.0/1.1 oraz nowoczesny Bluetooth LE 5.0. Komunikacja Bluetooth jest wykorzystywana do sparowania z urządzeniem odbiorczym, na którym ASR-39 BT rejestruje się jako klawiatura – dzięki czemu nie wymaga dodatkowych sterowników. Urządzenie posiada również wbudowany akcelerometr, żyroskop i magnetometr.

Pomiar odległości w ASR-39 BT jest wykonywana za pomocą wysoce zaawansowanego czujnika ultrasonicznego (42kHz). Posiada zasięg od 0.3m do 5m i dokładność do 1mm z odchyleniem powtarzalności wyniku pomiaru < 1%, próbkowanie 10Hz, automatyczną kompensację zmian temperatury otoczenia, automatyczną filtrację zakłóceń oraz automatyczną kalibrację (wzgl. temperatury, wilgotności, temperatury otoczenia).

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE ASR-39 BT

 • Jedyny taki produkt na polskim rynku
 • W pełni zautomatyzowany
 • Bliski oraz daleki zasięg
 • Wysoce konfigurowalny

 

WIZUALIZACJA

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

AG Consult

Mikołaja Reja 9,

05-500 Piaseczno

+48 22 499 05 86

biuro@agc.com.pl

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE

Rent-a-Robot [Reesink Logistic Solutions]AutoStore to inteligentny, szybki i samo optymalizujący się system. Składa się on z zaledwie 5 komponentów i może być elastycznie dopasowywany do indywidualnych wymagań biznesowych – nawet podczas bieżącej eksploatacji.

SELEKTYWNE ZWIĘKSZENIE WYDAJNOŚCI SYSTEMÓW

Rent-a-Robot to program wynajmu na zasadzie RaaS robotów AutoStore. umożliwia on klientom selektywne zwiększenie wydajności systemów podczas szczytów sezonowych. Opcjonalnie możliwe jest przejęcie robota(ów) po okresie wynajmu.

Dzięki temu, że posiadamy własną flotę robotów, możemy zapewnić bardzo szybką dostawę, w ciągu zaledwie kilku dni od podpisania zamówienia.

Co ważne koszty regularnej konserwacji, jak również ewentualne koszty napraw robotów zawarte są w cenie pakietu. Więc jeżeli cokolwiek się wydarzy nie ponosisz dodatkowych kosztów.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE RENT-A-ROBOT

 • selektywne zwiększanie wydajności systemów podczas szczytów sezonowych,
 • możliwość przejęcia robota za obniżoną cenę,
 • koszty naprawy zawarte w cenie pakietu,
 • dostawa już w następnym tygodniu.

 

CASE STUDY ZWIĄZANE Z USŁUGĄ

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE

W pełni automatyczny i autonomiczny system gęstego składowania AutoMAG Mover [PROMAG]System gęstego składowania AutoMAG Mover to w pełni autonomiczny i automatyczny system składowania, będący rozwinięciem półautomatycznego systemu gęstego składowania AutoMAG Shuttle. Celem tego rozwiązania jest całkowite wyeliminowanie wózków widłowych oraz pracowników fizycznych ze strefy składowania i transportu wewnętrznego towarów oraz zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa procesów magazynowych. System pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiego współczynnika wykorzystania kubatury magazynu, co ma istotne znaczenie przy rosnących kosztach utrzymania obiektów przemysłowych.

W PEŁNI AUTOMATYCZNY I AUTONOMICZNY SYSTEM GĘSTEGO SKŁADOWANIA AUTOMAG MOVER

System gęstego składowania AutoMAG Mover to w pełni autonomiczny i automatyczny system składowania, będący rozwinięciem półautomatycznego systemu gęstego składowania AutoMAG Shuttle. Celem tego rozwiązania jest całkowite wyeliminowanie wózków widłowych oraz pracowników fizycznych ze strefy składowania i transportu wewnętrznego towarów oraz zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa procesów magazynowych. System pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiego współczynnika wykorzystania kubatury magazynu, co ma istotne znaczenie przy rosnących kosztach utrzymania obiektów przemysłowych.

Rozwiązanie AutoMAG Mover wpisuje się w ideę LOGISTYKI 4.0, gdyż dzięki połączeniu tego systemu z produkcją za pomocą przenośników uzyskujemy pełną automatyzację procesów transportowo-magazynowych.

Główne korzyści z zastosowania systemu AutoMAG Mover:

 • wysoki współczynnik wykorzystania kubatury magazynu
 • wysoka wydajność procesów magazynowych
 • redukcja kosztów stałych, w tym kosztów pracowniczych
 • obniżenie średniego kosztu składowania jednostki paletowej
 • możliwość pracy w systemie 24/7
 • skrócenie czasu realizacji operacji magazynowych
 • stała kontrola oraz aktualizacja stanów magazynowych
 • elimincja tzw. czynnika ludzkiego (błędów, pomyłek)
 • bezpieczeństwo pracy

AutoMAG Mover to autorskie rozwiązanie produkowane w Polsce. Firma PROMAG S.A. jest polską firmą, która projektuje, produkuje, montuje i serwisuje w pełni automatyczne magazyny.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE  SYSTEM AUTOMAG MOVER

 

 • niższy koszt rozwiązania w porównaniu z innymi rozwiązaniami automatycznymi,
  dzięki czemu system AutoMAG Mover dostępny jest również dla średnich firm, które borykają się z brakiem pracowników a nie stać ich na ogromną inwestycję jaką jest regał automatyczny z układnicą
 • wyższy wskaźnik wykorzystania kubatury magazynu niż w przypadku regałów z układnicami,
  dzięki zminimalizowaniu liczby kanałów, w których poruszają się urządzenia
 • możliwość pracy w trybie automatycznym i półautomatycznym,
  dzięki czemu możliwa jest praca magazynu nawet w czasie przerw w zasilaniu lub awarii systemu
 • możliwość stopniowej rozbudowy systemu
  – logistyka klienta może ewoluować od rozwiązania półautomatycznego, przez automatyczne z niższą rotacją, do automatycznego z bardzo wysoką wydajnością

WIZUALIZACJA SYSTEMU AUTOMAG MOVER:

 

 

 

 

WIDEO:

Automatyzacja procesów transportu wewnętrznego i składowania w hucie szkła Trend Glass z wykorzystaniem automatycznego regału gęstego składowania (ARGS) AutoMAG Mover

 

Automatyzacja procesu składowania i transportu w OSM WART MILK

 

CASE STUDIES:

1. Automatyzacja procesów transportu wewnętrznego i składowania w hucie szkła Trend Glass z wykorzystaniem automatycznego regału gęstego składowania (ARGS) AutoMAG Mover

 

2. Automatyzacja procesu składowania i transportu w OSM WART MILK

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

PROMAG S.A.
ul. Romana Maya 11
61-371 Poznań

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE

ES Cobot - robot kolaboracyjny [Europa Systems]ES Cobot to kompaktowy, energooszczędny i łatwy w obsłudze paletyzer, pracujący 24/h. Doskonale sprawdzi się w ograniczonej przestrzeni produkcyjnej zapewniając wysoką elastyczność konfiguracji posadowienia systemu. Zwarta i modułowa budowa umożliwia szybką instalację i uruchomienie aplikacji paletyzacji wraz z możliwością prostej i szybkiej relokacji posadowienia systemu dzięki mobilnej platformie paletyzera.

MÓJ PRZYJACIEL ES COBOT

Łatwa paletyzacja oparta na aplikacji ES Cobot charakteryzuje się przede wszystkim bezpieczeństwem i łatwością obsługi. ES Cobot to solidny i przyjazny system dla użytkowników będący odpowiedzią na problemy i wyzwania związane z automatyzacją paletyzacji produktów o relatywnie niskich wydajnościach.

ES Cobot nie potrzebuje wygrodzeń ani klatki. Wykorzystanie cobotów – robotów współpracujących z ludźmi do paletyzacji różnych typów opakowań, oznacza że praca obok robota jest w pełni bezpieczna. Operator może w łatwy sposób wyprowadzić kompletną paletę bez konieczności zatrzymywania cobota.

ES Cobot to kompaktowy, energooszczędny i łatwy w obsłudze paletyzer, pracujący 24/h. Doskonale sprawdzi się w ograniczonej przestrzeni produkcyjnej zapewniając wysoką elastyczność konfiguracji posadowienia systemu. Zwarta i modułowa budowa umożliwia szybką instalację i uruchomienie aplikacji paletyzacji wraz z możliwością prostej i szybkiej relokacji posadowienia systemu dzięki mobilnej platformie paletyzera.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE ES COBOT

 1. BEZPIECZEŃSTWO
  ES Cobot to gwarancja bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu cobota wraz z zewnętrznymi funkcjami bezpieczeństwa system nie wymaga stosowania wygrodzeń przemysłowych niezbędnych przy innych systemach zrobotyzowanych, celem zapewnienia bezpieczeństwa pracy obsługi.
 2. INTUICYJNY INTERFEJS
  Interfejs ES Cobot oparty na tablecie ułatwia codzienną pracę operatorów. Dzięki niemu operatorzy mają bieżący oraz szybki dostęp do standardowych procedur i logów operacyjnych w celu szybszego rozwiązywania problemów oraz łatwiejszej analizy wydajności pracy.
 3. ŁATWA INSTALACJA – RUN & GO
  ES Cobot jest niezwykle łatwy w montażu. Proces instalacji i uruchomienia trwa zaledwie 2 dni, ponadto rozwiązanie można łatwo przemieszczać między liniami produkcyjnymi dzięki mobilnej platformie nośnej paletyzera.
 4. OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA
  Zwarta i kompaktowa budowa systemu zapewnia minimalizację zajmowanej przestrzeni produkcyjnej nawet dwukrotnie w porównaniu z tradycyjną celą robota przemysłowego.
 5. WIELE OPCJI
  Dostępne różne konfiguracje aplikacji ES Cobot zapewniają optymalne posadowienie na hali produkcyjnej. Dodatkowe opcje: układanie przekładek pomiędzy warstwami, paletyzacja różnych rodzajów palet, opcja paletyzacji wysokich palet

 

WIZUALIZACJE PRODUKTU

DANE KONTAKTOWE

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE

ES Robo Wash&Dry [Europa Systems]Automatyczny i zrobotyzowany system przeznaczony do magazynowania, transportu, mycia i suszenia kontenerów termoizolacyjnych wykorzystywanych w centrach dystrybucyjnych obsługujących logistykę produktów świeżych i mrożonych.

WIELOASPEKTOWA INNOWACYJNOŚĆ

W rozwiązaniu zastosowano innowacyjne rozwiązania, takie jak:

 • automatyzacja i robotyzacja procesu mycia pojemników termoizolacyjnych w niskich temperaturach 2-5 stopni Celsjusza, przy dużej wilgotności powietrza,
 • inteligentne systemy pomiaru i kontroli jakości – opracowanie systemu detekcji zanieczyszczeń dla pojemników spożywczych,
 • system identyfikuje rodzaj zanieczyszczeń celem dobrania parametrów czyszczenia; robot myjący myje tylko brudne pojemniki.

 

KLUCZOWE CECHY PRODUKTU

 1. Wydajność
  Większa wydajność i skuteczność procesu oraz mniejsze zużycie energii. Możliwość suszenia pojemników za pomocą robota – praca głowicy w wielu osiach powoduje szybsze i dokładniejsze osuszenie pojemnika.
 2. Optymalizacja
  Optymalne wykorzystanie zasobów. Zastosowanie dwóch kompresorów – jednoczesne suszenie na dwóch liniach transportowych. Wykrywanie zawartości pojemnika przed procesem mycia wprowadza funkcję selekcji mycia.
 3. Oszczędności
  Mniejszy nakład na serwisy i przeglądy – większa wydajność systemu filtrów.
 4. Ekologia
  Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Zmniejszenie zużycia wody

 

WIZUALIZACJA PRODUKTU

 

WIDEOPREZENTACJA PRODUKTU

DANE KONTAKTOWE

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE

Robot paletyzer [Europa Systems]Automatyzacja logistyki produkcji z wykorzystaniem zrobotyzowanej paletyzacji to konkurencyjne rozwiązanie gotowe sprostać wyzwaniom, jakie niesie rynek. Roboty paletyzujące umożliwiają całkowitą automatyzację procesu ręcznej paletyzacji zwiększając wydajność oraz zapewniając ciągłość procesu.

WYŻSZY POZIOM LOGISTYKI PRODUKCJI

Paletyzator pozwala na pobieranie produktów z przenośnika i umieszczanie ich na palecie. Proces paletyzacji realizowany jest w optymalny sposób dzięki zastosowaniu aplikacji wspomagającej proces konfigurowania i programowania wzorów paletyzacji za pomocą aplikacji kreatora wzorów paletyzacji. Innowacyjne systemy paletyzacji zapewniają bezpieczeństwo produktów w procesie paletyzacji, eliminują możliwość pomyłek jak również poprawiają warunki i komfort pracy pracowników.

Robot do paletyzacji może zostać łatwo zintegrowany z dowolnym istniejącym systemem produkcyjnym. Paletyzacja to końcowy etap procesu produkcyjnego oraz przygotowanie do magazynowania towarów i ich dalszej dystrybucji, występuje praktycznie we wszystkich branżach, szczególnie w Retail, FMCG, ecommerce, 3PL – logistyka kontraktowa. Spośród zalet systemu paletyzacji, najistotniejsze z nich to dostosowanie urządzenia do wyzwań produkcyjnych, minimalizacja nakładów i szybki zwrot z inwestycji.

Obsługa robota jest niezwykle prosta i odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Wysoka elastyczność paletyzera wynika z zastosowania manipulatora i generatora wzorów paletyzacji. Uniwersalny chwytak pozwala na paletyzację ładunków o zróżnicowanych formatach i masie. System może zostać wyposażony w zasobnik przekładek umożliwiając układanie przekładek papierowych w cyklu paletyzacji. Wydajność celi zrobotyzowanej i zakres wykonywanych ruchów jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb klienta. Rozwiązanie dostępne w 2 modelach – Compact i Performance.

 

UNIWERSALNE OPROGRAMOWANIE DLA ROZWIĄZAŃ ZROBOTYZOWANYCH

Europa Systems oferuje uniwersalne oprogramowanie do zarządzania – platformę integrującą różne rozwiązania robotyki, wraz z dostępem webowym – będącym cyfrowym bliźniakiem w postaci wizualnej, który umożliwia mobilne sterowanie z każdego miejsca w zakresie sieci Wi-Fi.

 • Generator wzorów paletyzacji (chwytaki, wzory paletyzacji, przekładki).
 • Możliwość dostosowania urządzeń sterowniczych.
 • Diagnostyka (graficzne stany, sygnały, alarmy, powiadomienia).
 • Kilkupoziomowy system dostępów.
 • Moduły dodatkowe (kontrola serwisowa, utrzymanie ruchu).
 • Raportowanie (PDF, Excel, CSV, TXT).
 • Wiele rodzajów komunikacji – integralność z różnymi systemami MES / ERP.
 • Wersja WEB – Aplikacja

 


DANE TECHNICZNE

 • Wydajność do 40 kartonów / min.
 • Masa przenoszonych produktów do 100 kg.
 • Duża elastyczność (możliwość dostosowania do miejsca na hali produkcyjnej).
 • Możliwość jednoczesnej paletyzacji produktów doprowadzanych z jednej bądź dwóch linii produkcyjnych.
 • Kompaktowa budowa o małych gabarytach.
 • Możliwość konfiguracji w układy centralnych systemów paletyzacji.
 • Obsługiwane typy palet: INDU, EURO.
 • Automatyczny magazyn palet pustych ES-Pal: 15 szt.
 • Środowisko pracy suche, między 5-40 stopni C.
 • Magazyn przekładek.


MOŻLIWE KONFIGURACJE

Compact:

 • Możliwość nakładania przekładek
 • Konfigurowalny chwytak
 • Automatyczny magazynek pustych palet ES-Pal
 • Kreator wzorów paletyzacji
 • Aplikacja ES Robotics
 • Wydajność: do 15 kartonów / min
 • Maksymalna masa ładunku: 60 kg
 • Wysokość przenośników do palet (mm) 90
 • Wymiary systemu (mm) 6300 x 4000 x 3000

Performance:

 • Możliwość nakładania przekładek
 • Konfigurowalny chwytak
 • Automatyczny magazynek pustych palet ES-Pal
 • Kreator wzorów paletyzacji
 • Aplikacja ES Robotics
 • Możliwość szeregowej rozbudowy do centralnej paletyzacji
 • Wydajność: do 40 kartonów / min
 • Maksymalna masa ładunku: 100 kg
 • Wysokość przenośników do palet (mm) 450-550
 • Wymiary systemu (mm) 6300 x 4000 x 4400


RODZAJE CHWYTAKÓW

 • Chwytaki podciśnieniowe – pobranie produktów odbywa się przy użyciu ssawek i podciśnienia. Możliwość podzielenia chwytaka na strefy działające niezależnie.
 • Chwytaki mechaniczne ściskające – pobranie produktów odbywa się przez jego mechaniczne ściśnięcie. Możliwość podzielenia chwytaka na strefy działające niezależnie.
 • Chwytaki mechaniczne widłowe – pobranie produktów odbywa się przez jego mechaniczne ściśnięcie, wraz z zabezpieczeniem możliwości wysunięcia produktu od dołu. Możliwość podzielenia chwytaka na strefy działające niezależnie.

 

WIZUALIZACJA PRODUKTU

 

 

KONTAKT Z DOSTAWCĄ

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE
<