Oddaj głos na
Thank you! Your submission has been received!
Uzupełnij wymagane pola!
Możesz oddać głos tylko na jedną firmę w danej kategorii!
Dziękujemy za oddanie głosu!
Wypełnij pogłębioną ankietę,
aby zwiększyć szanse produktu
na zwycięstwo w plebiscycie
Wypełnij ankietę
Na adres e-mail została wysłana prośba
o potwierdzenie głosu. Tylko potwierdzony głos bierze
udział w plebiscycie.

Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracowników przestrzeni magazynowych

Kategoria skupiająca rozwiązania pozwalające na identyfikowanie i minimalizowanie zagrożeń w magazynach.

Wygrodzenia bezpieczeństwa – panele siatkowe do magazynów automatycznych / magazynów wysokiego składowania [Troax]Troax oferuje kompletne rozwiązania dla całego przepływu logistycznego. Nasze aplikacje podziału magazynów sprawią, że proces obrotu materiałami będzie bezpieczniejszy i bardziej wydajny. Systemy siatkowych stalowych paneli Troax są obecnie najlepiej dopasowane do potrzeb klientów na rynku.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE

Niezależnie od Twoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa, możemy stworzyć rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania w każdym aspekcie. Nasze systemy można łączyć na wiele sposobów w zależności od potrzeb zapewniając niedrogie i przyszłościowe rozwiązanie w trosce o bezpieczeństwo ludzi i procesów.

Od ponad 60 lat dostarczamy innowacyjne systemy paneli siatkowych do zabezpieczenia maszyn, podziału magazynów oraz zabezpieczenia mienia.  Aktualnie jesteśmy liderem na rynku a nasze rozwiązania można znaleźć na całym świecie – dbamy o bezpieczeństwo ludzi, mienia oraz procesów produkcji.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, lubimy grać bezpiecznie. Nigdy nie ryzykujemy i nie idziemy na skróty. Dlatego wykonujemy testy uderzeniowe na naszych produktach: panelach, mocowaniach, uchwytach w Centrum Testowym. Rezultaty są pozytywne; często przekraczają standardy dyrektyw dla różnych rynków.

Jakość oraz wytrzymałość naszych produktów jest niepodważalna ale nasz dział rozwoju nieprzerwanie pracuje nad optymalizacją rozwiązań. Sposób przeprowadzania testów został wprowadzony by zagwarantować jakość oraz wprowadzić nowe standardy. Wszystkie przetestowane i zatwierdzone produkty zostały oznaczone naszym własnym znakiem jakości „QUALITY ASSURED”

Jesteśmy pierwszą na świecie firmą, która poddała swoje testy certyfikacji.

Oznacza to że możemy zagwarantować Państwu, iż nasza metoda testowania zapewnia to, co obiecywaliśmy Państwu –  bezpieczeństwo.

Dzięki organizacji TUV Rheinland poddaliśmy certyfikacji naszą metodę testów. TUV Rheinland jest skrótem od Technischer Uberwachungsverein czyli Stowarzyszenie Inspektorów Technicznych.

TUV Rheinland zrzesza niezależnych konsultantów którzy sprawdzają stopień bezpieczeństwa produktów i usług w odniesieniu do bezpieczeństwa człowieka oraz ryzyka otoczenia. Od kiedy TUV Rheinland wdrożył bardzo restrykcyjne wymagania odnośnie dopuszczenia produktu lub usługi, ich certyfikacja jest jedną z najważniejszych na świecie.

Tak, cały czas mówimy o wygrodzeniach.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE OFERTĘ TROAX

 • zgodność z Dyrektywą Maszynową, normami ISO dot. osłon stałych w automatyce,
 • certyfikat TUV potwierdzający wytrzymałość uderzeniową,
 • wytrzymałość uderzeniowa min. 1600-2500 Jouli,
 • modułowość, łatwy i szybki montaż niosący oszczędności.

 

WIZUALIZACJE PRODUKTU

 

PLIKI DO POBRANIA

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE

Bariery Elastyczne Hard- Flexx® [Contex Experts]Wysokiej jakości bariery elastyczne wykonane ze specjalnej mieszanki polimerowej, czyli tworzywa sztucznego Hard-Flexx®. Celem naszych barier jest ochrona personelu, maszyn, budynków oraz infrastruktury. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa, zminimalizowanie kosztów i wspomaganie codziennej pracy.

Bariery elastyczne Hard-Flexx®

Przy planowaniu organizacji pracy na magazynie nie można zapomnieć o aspekcie bezpieczeństwa. Bardzo istotne jest stosowanie rozwiązań technicznych pozwalających na likwidowanie zagrożeń. Hale produkcyjne oraz magazyny logistyczne bardzo często wyposażane są w różnego typu bariery ochronne. Nasza firma od początku działalności zajmuje się zabezpieczaniem zakładów pracy w bariery różnego typu. Dzięki temu w przedsiębiorstwach podnoszony jest poziom bezpieczeństwa w wielu aspektach – ochrony ludzi, towarów, wyposażenia czy infrastruktury.

Bariery stalowe

Odbojnice stalowe na dobre zagościły w halach na całym świecie i od wielu lat zabezpieczają przed zagrożeniami. Zdecydowanie przemawia za nimi koszt zakupu oraz instalacji. Problem pojawia się wraz z dalszą eksploatacją, bariery muszą być na bieżąco konserwowane oraz naprawiane. W przypadku uderzenia w barierę, ta ulega odkształceniu lub zniszczeniu. Dodatkowo przy wysokiej sile uderzenia bardzo często wiąże się to z wyrwaniem mocowań z podłogi, co zmusza do ich wymiany i ponownego przymocowania nowych barier, co oznacza dodatkowe nakłady finansowe.

Bariery elastyczne

Nowsza forma zabezpieczeń niweluje minusy barier stalowych. Przy ich użytkowaniu nie ma konieczności kolejnych nakładów finansowych. Materiał, z którego stworzone są bariery elastyczne absorbuje energię z uderzenia, dzięki czemu nie ulegają one deformacji oraz zmian. Po uderzeniu wracają one do swojej pierwotnej wersji. Ich budowa pozwala na prosty montaż oraz demontaż. Bariery te są odporne na czynniki atmosferyczne oraz korozję, dzięki czemu mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Nasze bariery Hard – Flexx® charakteryzują się:

Łatwa w montażu konstrukcja
Bariery elastyczne firmy Contex Experts zostały zaprojektowane z myślą o łatwym montażu ich modułów. Składają się z konstrukcji, które można wykorzystać w różnych konfiguracjach oraz dostosowywać do potrzeb oraz możliwości klientów. Otwiera to możliwości również na powiększenie konstrukcji, gdyż w każdym momencie jest możliwość domówienia oraz domontowania w łatwy sposób kolejnych elementów zabezpieczających. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest możliwość wymiany elementu, który ulegnie uszkodzeniu. Nie ma wtedy konieczności do usuwanie całej konstrukcji a jedynie jednego elementu i zastąpienie go nowym.

Podłoga nie ulega uszkodzeniom
Do najczęstszych minusów zabezpieczających barier stalowych należą nieustanne problemy z podłożem oraz wyrywaniem kotew w przypadku kolizji. Ten problem został wyeliminowany w związku z pochłanianiem energii kinetycznej z uderzenia na podstawę barierki elastycznej. Dzięki temu unika się kosztów naprawy podłoża oraz nie traci się czasu, w którym pewna część bądź cała hala muszą być wyłączone z użytku.

Lżejsze od stali
Bariery elastyczne dzięki swojej budowie są znacznie lżejsze od barier stalowych, równocześnie stanowią większą ochronę i są mocniejsze. Ich waga pozwala na zniwelowanie kosztów dostawy oraz zdecydowanie łatwiejszy montaż.

Wytrzymałość na poziomie stali
Pomimo niższej wagi mieszanka polimerowa niczym nie ustępuje jej stalowemu odpowiednikowi w kwestii wytrzymałości i ochrony przed uderzeniami. Bariery elastyczne na wszystkich przeprowadzonych przez nas badaniach wypadają, w najgorszym przypadku, tak samo jak bariery stalowe. Częste wątpliwości związane z elastycznością, która dla wielu równa się ze zmniejszoną wytrzymałością, są rozwiewane w momencie styczności z barierą lub wynikami ich testów.

Pochłanianie energii z uderzenia
Bariery elastyczne Hard-Flexx® są stworzone z wysoce elastycznej mieszanki polimerów, która posiada właściwości do uginania się oraz powrotu do pierwotnego kształtu po uderzeniu. Umożliwia ona amortyzowanie ogromnej siły uderzenia zapewniając bezpieczeństwo oraz wracając do swojej formy będąc dalej jednostką zabezpieczającą ludzi, infrastrukturę, towary czy maszyny. Bariery stalowe po uderzeniu automatycznie są odgniecione lub uszkodzone oraz konieczna jest ich naprawa, a w wielu wypadkach nawet wymiana. Innowacyjne działanie polimeru sprawia, że w przypadku barier elastycznych po uderzeniu nie ma nawet śladu, co niweluje ryzyko wypadków oraz utrzymuje ciągłość pracy w obiekcie.

Minimalny wpływ na środowisko
Produkcja barier elastycznych, a właściwie procesy grzewcze przy produkcji mieszanki polimerowej, wpływa zdecydowanie korzystniej na środowisko niż tradycyjna produkcja stalowych wyrobów. Dzięki niższej wadze oraz bardzo rzadkich koniecznościach wymian poszczególnych elementów transport emituje znacznie mniej zanieczyszczeń.

Brak korozji
Działanie korozji wiąże się z wpływem środowiska na degradację materiału. Nasze bariera są całościowo odporne na te działania i zachowują swoje zalety nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Bariery Hard-Flexx® montować można i wewnątrz budynków ale i na zewnątrz, gdyż są one odporne na wszystkie warunki pogodowe.

Odporność na promieniowanie UV
Nasze bariery elastyczne wyróżniają się widoczną oraz charakterystyczną żółtą barwą. Bardzo zależało nam by z upływem czasy ten kolor nie blaknął ani nie uwidoczniał żadnych wad, dzięki czemu bariery Hard- Flexx® są zabezpieczone na światło słoneczne. Bariery zachowują swoje właściwości niezależnie od warunków pogodowych.

Certyfikowany produkt
Przed wprowadzeniem naszych produktów na rynek rozpoczynamy proces analiz oraz projektowania, który kończy się na przeprowadzaniu niezależnych testów. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty zapewniające, że nasze bariery Hard-Flexx® spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa obowiązujące w różnych sektorach. Przy testach oraz certyfikowaniu naszych produktów ściśle współpracujemy z takimi firmami jak SGS oraz LL-C Certification.

• Doskonała widoczność
Kolor barier oraz ich wygląd zostały dostosowane by maksymalnie zwiększyć ich widoczność. Zwiększa to automatycznie ich poziom bezpieczeństwa w montowanych miejscach. Wyraziste i jaskrawe kolory zmniejszają ilość kolizji.

• Oszczędność kosztów
Gama produktów Hard-Flexx® to bez wątpienia inwestycja, która pozwoli na duże oszczędności w czasie eksploatacji barier. Mieszanka polimerowa jest bardzo trwała dzięki czemu zamontowane elementy będą zapewniały bezpieczeństwo na lata.


WIZUALIZACJE PRODUKTU

 

Hard-Flexx Aries

 

 

Hard-Flexx Aries2800

 

Hard-Flexx Taurus

 

 

Hard-Flexx Gemini

 

WIDEOPREZENTACJA

CASE STUDY – Większe bezpieczeństwo, mniej stresu i wyższa wiarygodność

Przy planowaniu organizacji pracy na magazynie, czy hali produkcyjnej nie można zapomnieć o aspekcie bezpieczeństwa. Bardzo istotne jest stosowanie rozwiązań technicznych pozwalających na likwidowanie zagrożeń. Hale produkcyjne oraz magazyny logistyczne bardzo często wyposażane są w różnego typu bariery ochronne. Nasza firma od początku działalności zajmuje się zabezpieczaniem zakładów pracy w bariery różnego typu. Dzięki temu w przedsiębiorstwach podnoszony jest poziom bezpieczeństwa w wielu aspektach – ochrony ludzi, towarów, wyposażenia czy infrastruktury.

Contex Experts zajmuję się dostarczaniem oraz montażem specjalistycznych produktów dla firm branży przemysłowej. Nasze doświadczenie produkcyjne sięga 2007 roku, kiedy na rynku europejskim zaczęliśmy wykonywać usługi związane z konstrukcjami metalowymi. Nasi klienci często zwracali nam uwagę na minusy barier stalowych. Problem pojawia się wraz z eksploatacją, bariery muszą być na bieżąco konserwowane oraz naprawiane. W przypadku uderzenia w barierę, ta ulega odkształceniu lub zniszczeniu. Dodatkowo przy wysokiej sile uderzenia bardzo często wiąże się to z wyrwaniem mocowań z podłogi, co zmusza do ich wymiany i ponownego przymocowania nowych barier, co oznacza dodatkowe nakłady finansowe.

Po setkach godzin projektowych, badań oraz testów udało się stworzyć idealne rozwiązanie dla magazynów, hal produkcyjnych i logistycznych – bariery elastyczne Hard- Flexx®. Stworzone ze specjalnej mieszanki polimerowej bariery pochłaniają energie kinetyczną powstałą w wyniku uderzenia oraz wracają do swojego pierwotnego kształtu. Po uderzeniu nie powstają problemy z kotwami w podłożu, nie ma konieczności konserwacji, malowania ani napraw bariery. Są one całkowicie bezobsługowe. Po jednorazowej inwestycji zabezpieczają one miejsce pracy na lata bez konieczności dalszych prac.

Nasze bariery Hard – Flexx® charakteryzują się:

 • Dużą wytrzymałością mechaniczną w stosunku do masy
 • Odpornością na czynniki atmosferyczne, środowisko aktywne, korozję oraz promieniowanie UV
 • Wytrzymałość na poziomie stali przy znacząco lżejszej wadze
 • Łatwością montażu oraz demontażu
 • Trwałością koloru i brakiem konieczności malowania
 • Pochłanianiem energii podczas uderzenia
 • Trudnopalnością

 

Zastosowanie barier ochronnych jest bezwzględnie obowiązkowe by móc utrzymać bezpieczeństwo w zakładzie produkcyjnym lub hali logistycznej. Przy obecnej technologii oraz analizując wady i zalety dostępnych rozwiązań, zdecydowanie bardziej skłaniać się można przy zakupie certyfikowanych barier elastycznych. Brak konieczności późniejszych wymian oraz napraw sprawia, że stosowanie gamy produktów Hard-Flexx® staje się tańsze w użytkowaniu i zabezpieczaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Contex Experts

IGOR RATAJ – IGOR.R@CONTEXEXPERTS.EU TEL. 885 388 983
BIURO – BIURO@CONTEXEXPERTS.EU TEL. 721 118 801

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE

Słupek Odbojowy S.M.A.R.T. [STOMMPY]Światowa nowość - innowacyjny produkt włoskiej firmy STOMMPY – leadera w produkcji zabezpieczeń przemysłowych: SŁUPEK ODBOJOWY z systemem S.M.A.R.T. w technologii I.o.T (Internet of Things). To nieoceniona pomoc dla specjalistów z branży BHP.

Słupek, gdy zostanie uderzony n.p. przez wózek widłowy sam wysyła informację o uszkodzeniu do systemu. Osoba odpowiedzialna w firmie za BHP otrzymuje od razu powiadomienie poprzez SMS lub mail i może w prostej aplikacji na dowolnym urządzeniu typu smartfon, laptop czy komputer stacjonarny sprawdzić czy i w jakim stopniu słupek został uszkodzony oraz czy nadal zapewniona jest maksymalna ochrona.
STOMMPY od ponad 20 lat produkuje najwyższej klasy zabezpieczenia przeciwuderzeniowe do ochrony przestrzeni magazynowych, ramp przeładunkowych, ciągów pieszych i hal produkcyjnych, wykonane z opatentowanego polimeru technicznego Tecklene® z niezawodnym opatentowanym systemem kotwienia Fixa Bloc System®.
STOMMPY zapewnia kompletną gamę rozwiązań do ochrony infrastruktury przedsiębiorstwa, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i zredukować koszty napraw.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE SŁUPEK ODBOJOWY S.M.A.R.T. STOMMPY

 • pierwszy na świecie słupek ochronny z wbudowanym systemem kontroli jego działania online
 • opatentowany superwytrzymały system kotwienia FIXA Block System® zapobiegający uszkodzeniu posadzki i umożliwiający w razie potrzeby łatwe przeniesienie słupka w inne miejsce
 • wykonany z opatentowanego polimeru technicznego Teclene®, poddany najbardziej rygorystycznym testom wytrzymałości wykonanym w warunkach odpowiadających realnemu użytkowaniu zgodny z nową europejską normą dotyczącą zabezpieczeń przemysłowych wchodzącą wkrótce w życie

WIZUALIZACJA

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

STOMMPY Poland sp. z o.o.

biuro: ul. Rokicińska 142, 92-412 Łódź

tel. 660 599 009

info@stommpy.pl

www.stommpy.com

Przedstawiciele Handlowi STOMMPY:

województwo mazowieckie i Łódzkie – Marcin Sabaturski tel. 660 995 668

województwo śląskie i opolskie – Marcin Wanat tel. 515 644 941

województwo wielkopolskie i dolnośląskie – Andrzej Politowski tel. 735 009 570

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2022 ZAKOŃCZONE
<