Oddaj głos na
Thank you! Your submission has been received!
Uzupełnij wymagane pola!
Możesz oddać głos tylko na jedną firmę w danej kategorii!
Dziękujemy za oddanie głosu!
Wypełnij pogłębioną ankietę,
aby zwiększyć szanse produktu
na zwycięstwo w plebiscycie
Wypełnij ankietę
Na adres e-mail została wysłana prośba
o potwierdzenie głosu. Tylko potwierdzony głos bierze
udział w plebiscycie.

Kompleksowy dostawca powierzchni magazynowej, logistycznej i przemysłowej

Kategoria skupiająca dostawców i wykonawców przestrzeni magazynowych oferujących realizację, sprzedaż, wynajem czy aranżację przestrzeni magazynowych.

SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych [SEGRO Poland]SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (REIT), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”- użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne – jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych.

O ROZWIĄZANIU

Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. W portfolio SEGRO Polska jest 25 parków magazynowych i produkcyjnych w lokalizacjach tzw. wielkiej piątki: Gliwice/Tychy, Łódź/Stryków, Poznań, Warszawa i Wrocław. Wszystkie nowopowstające w Polsce obiekty SEGRO otrzymają certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. 100% energii wykorzystywanej w magazynach SEGRO w Polsce posiada zielony certyfikat pochodzenia z wiatru i słońca.

Łączne zasoby powierzchni magazynowej SEGRO w Polsce w pierwszej połowie 2023 r. wyniosły 1,7 mln mkw. Jednym z kluczowych obiektów oddanym przez dewelopera do użytku w 2022 r. był nowy budynek dla firmy Alstom, międzynarodowego producenta taboru kolejowego, o wielkości 14 700 mkw. w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn.

Dzięki dedykowanej, indywidualnej obsłudze firma buduje długoterminowe relacje z klientami. Zadowolenie najemców ze współpracy z SEGRO potwierdzone jest w wynikach badań satysfakcji klienta, które firma realizuje na poziomie Polski (95% w 2022 roku) oraz całej Grupy SEGRO (98% w 2022 roku).

W model biznesowy SEGRO wpisany jest autorski program “Odpowiedzialne SEGRO”, który opiera się na trzech filarach: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności oraz rozwijanie talentów. W ramach programu organizowane są liczne działania edukacyjne oraz środowiskowe. Prowadzone przez kolejne lata projekty mają to np. Akademia SEGRO – program skierowany do uczniów szkół średnich, który promuje naukę języka angielskiego oraz edukuje w zakresie wiedzy na temat rynku nieruchomości Z kolei instalowanie bezdotykowych źródełek wody pitnej w placówkach edukacyjnych na celu budowanie świadomości w zakresie troski o środowisko naturalne (mniejsze zużycie plastiku, redukcja emisji CO2) oraz kształtowanie zdrowych nawyków. Organizowane przez 3 kolejne lata wyzwanie Aktywnie z SEGRO to sposób na promocję zdrowego trybu życia i zachęcanie do aktywności sportowej wśród interesariuszy firmy. Jednocześnie, wyzwanie związane jest z finansowym wsparciem charytatywnym wybranej organizacji – w roku 2023 to Fundacja Leżę i Pracuję, która za otrzymane pieniądze zbuduje platformę do aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Ponadto, firma współpracuje z Fundacją Ocalenie (szkolenia, porady prawne dla osób z Ukrainy) oraz w ramach działań środowiskowych z Operacją Czysta Rzeka.

Wśród celów biznesowych programu Odpowiedzialne SEGRO znajduje się aktywne dążenie do osiągnięcia zeroemisyjności oraz realizacja tylko certyfikowanych projektów – od 2022 roku każdy nowy budynek SEGRO projektowany jest z celem osiągnięcia certyfikatu BREAAM na poziomie Excellent. Dlatego SEGRO inwestuje w rozwiązania PropTech, które m.in. optymalizują pobór energii elektrycznej. Pośród zaimplementowanych w obiektach SEGRO rozwiązań znajdują się: monitoring mediów w chmurze (zdalna kontrola zużycia), automatyczny odczyt tablic rejestracyjnych (krótszy czasu wjazdu + bezpieczeństwo), ładowarki do pojazdów elektrycznych, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz oświetlenie LED z inteligentnym sterowaniem DALI. Ponadto, 100% energii wykorzystywanej w parkach SEGRO ma zielony certyfikat pochodzenia (wiatr i woda).

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE SEGRO

 1. Wysoki poziom indywidualnej obsługi klientów przez dedykowanych Property Managerów. Skuteczność obsługi i wysoki poziom troski o klienta są potwierdzone w wynikach badań dotyczących Satysfakcji Klienta (98% na poziomie Grupy i 95% na poziomie Polski).
 2. Od 2022 roku certyfikacja BREEAM z oceną Excellent dla wszystkich nowopowstających obiektów.
 3. Pionier wdrażania rozwiązań PropTech w powierzchniach magazynowych w Polsce: system automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych, monitoring mediów w chmurze, ładowarki do pojazdów elektrycznych oraz hybryd, i wiele innych.
 4. Realizacja autorskiego programu Odpowiedzialne SEGRO jako zobowiązania do działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego, co stanowi integralną część strategii i celów SEGRO. Program koncentruje się na trzech długoterminowych priorytetach: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności oraz rozwijanie talentów.

WIDEOPREZENTACJA

 

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7112808037316259842/

CASE STUDY

SEGRO Poland to czołowy gracz wśród podmiotów o statusie REIT. Firma jest właścicielem, deweloperem oraz zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych w Europie Centralnej. Zapewnia dobrze skomunikowane, nowoczesne magazyny blisko konsumentów i pracowników. Obiekty typu big box oferują elastyczną przestrzeń, która odpowiada na potrzeby wielu branż, różnych typów operacji oraz wspiera automatyzację. W portfolio SEGRO znajdują się także magazyny miejskie, strategicznie rozmieszczone w pobliżu klientów końcowych, aby umożliwić szybką dystrybucję w zakresie ostatniej mili.

 

Swoją działalność w Europie Centralnej firma rozpoczęła pod koniec 2005 r. W portfolio SEGRO znalazły się parki magazynowe i produkcyjne w kluczowych lokalizacjach Polski, takich jak: Łódź, Stryków, Warszawa, Poznań, Gliwice, Tychy i Wrocław. Doskonale skomunikowane z głównymi trasami szybkiego ruchu, wysokiej jakości obiekty są przykładem inwestycji podążających za zmieniającym się rynkiem i potrzebami klientów. Wykorzystanie nowoczesnych technologii zarówno na etapie budowy, jak i w trakcie użytkowania obiektów pozwala maksymalizować korzyści z każdej inwestycji.

 

Innowacyjność SEGRO jest widoczna w podejściu do ekologii i zrównoważonego rozwoju. Wszystkie nowe obiekty SEGRO budowane od 2022 roku w Polsce otrzymują certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, potwierdzający ich wysokie standardy w tym zakresie. Całkowita energia wykorzystywana w magazynach w kraju pochodzi w 100% z odnawialnych źródeł – konkretnie z wiatru i słońca. Ponadto, parki magazynowe są wyposażane w stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz technologie, które pozwalają na bieżąco śledzić koszty mediów, a tym

samym wprowadzać rozwiązania optymalizujące koszty prowadzenia biznesu w danej lokalizacji. Ponieważ SEGRO jest nie tylko właścicielem, ale i zarządcą wszystkich obiektów w swoim portfolio, jest w stanie doskonale poznać działalność klientów i budować długoterminowe relacje. Jednocześnie, pozwala to przewidywać potrzeby partnerów biznesowych SEGRO i przygotować się na przyszłe wyzwania w zakresie współpracy.

 

Świadectwem budowania długoterminowych i trwałych relacji z klientami są wyniki ankiet satysfakcji klientów – 95% klientów SEGRO w Polsce wyraziło w 2022 roku zadowolenie ze współpracy. Jednak nie tylko nowoczesność i dbałość o środowisko wyróżniają SEGRO. Firma prowadzi autorski program „Odpowiedzialne SEGRO”, który koncentruje się na trzech filarach: niskoemisyjnym rozwoju, inwestowaniu w lokalne społeczności oraz rozwijaniu talentów. Dzięki temu programowi SEGRO angażuje się w liczne działania edukacyjne, środowiskowe i społeczne. Przykłady takich aktywności to m.in. Akademia SEGRO, której celem jest edukacja w zakresie rynku nieruchomości przy jednoczesnym promowaniu nauki języka angielskiego wśród uczniów szkół średnich. Firma prowadzi także projekt instalowania bezdotykowych źródełka wody pitnej w placówkach edukacyjnych, wspierając dbałość o środowisko naturalne i jednocześnie kształtując zdrowe nawyki wśród młodzieży. SEGRO aktywnie promuje również zdrowy tryb życia wśród swoich interesariuszy, organizując od kilku lat wyzwanie Aktywnie z SEGRO. Poza promowaniem zdrowego trybu życia to też projekt, który jest wsparciem dla organizacji charytatywnych, takich jak Fundacja Leżę i Pracuję. W ramach dbałości o lokalne społeczności oraz środowisko naturalne, pracownicy jako wolontariusze angażują się w akcje prowadzone m.in. przez Operację Czysta Rzeka. W parkach magazynowych organizowane są natomiast spotkania w ramach Dnia Ziemi.

 

SEGRO Poland jest częścią Grupy, która jako jeden z największych w Europie dostawców powierzchni magazynowo-przemysłowych stawia sobie za cel wnoszenie pozytywnego wkładu w działalność lokalnych klientów, pracowników, dostawców, inwestorów. Odpowiedzialność i uczciwość w sferze biznesowej, jak i w kontakcie z lokalnymi społecznościami i otoczeniem zawsze stanowiły fundament funkcjonowania SEGRO na rynku nieruchomości komercyjnych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Agnieszka Zaczyńska

Associate Director, Marketing, Communications & Partnership Development, Central Europe

SEGRO Poland Sp. z o.o.

Ul. Marszałkowska 126/134, 00-008

+48 22 460 50 87

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Mountpark Logistics EU Strykow PL Sp. z o.o. – nowa generacja powierzchni logistycznej w Polsce.Mountpark Logistics EU Strykow PL Sp. z o.o. – spółka powołana do realizacji parku logistycznego Mountpark Stryków, który stanowić będzie nową generację powierzchni logistycznej w Polsce. Mountpark Stryków ma komplet pozwoleń na budowę zarówno budynków logistyczno – magazynowych, dróg jak i reszty infrastruktury.

O ROZWIĄZANIU

1. Informacje ogólne

Mountpark Logistics EU Sarl stanowi joint venture pomiędzy Affinius Capital Europe Holdco B.V., europejski holding zarządzany przez holenderską spółkę zależną Affinius Capital (poprzednio USAA Real Estate) i Mountpark Finco. Od momentu powstania JV w 2014 roku, Mountpark zrelizował ponad 1,3 mln m2 powierzchni logistycznej w całej Europie oraz obecnie posiada pozwolenia na realizację kolejnego 1,0 mln m2 w 8 lokalizacjach w Europie. Mountpark posiada zabezpieczony bank ziemi na ponad 5 lat, z potencjałem dostarczenia kolejnych 2,9 mln m2. Mountpark / Affinius Capital mają doskonały system finansowania. Realizacja projektów jest finansowana z wykorzystaniem wewnętrznych środków finansowych.

2. Aktualny status projektu

Mountpark Stryków ma komplet pozwoleń na budowę zarówno budynków logistyczno – magazynowych, dróg jak i reszty infrastruktury. Wszystkie umowy z gestorami sieci są podpisane – część przyłączy jest już wykonana, inne są w trakcie realizacji.
Mountpark Stryków to drugi projekt Mountpark w Polsce – w Pietrzykowicach koło Wrocławia funkcjonuje Mountpark Wrocław. Jest to park logistyczno – magazynowy o pow. 140 000 m2, gdzie głównymi najemcami sa firmy GEODIS i SHEIN

3. Lokalizacja Mountpark Stryków

Mountpark Stryków zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu dróg nr 14 i 708, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, niedaleko węzła autostrad A1 i A1. Sąsiedztwo linii kolejowej daje możliwość realizacji bocznicy kolejowej. Bocznica odgałęziać się będzie od linii kolejowej nr 15 na szlaku Bratoszewice – Stryków, w okolicach stacji Stryków. Przygotowana koncepcja zakłada możliwość budowy dwóch torów o długości użytkowej 500m Lokalizacja parku blisko dworca kolejowego oraz głównych dróg Strykowa zapewni łatwy dostęp pracowników do komunikacji publicznej.

4. Informacje o projekcie

• Na terenie o wielkości blisko 60ha zaprojektowane zostało blisko 245 000 m2 powierzchni logistyczno – magazynowej w 6 wolnostojących budynkach.
• Wielkość dostępnych modułów waha się od ok. 12 000 m2 do blisko 100 000 m2.
• Każdy budynek posiada niezależny wjazd z drogi publicznej – na każdym wjeździe zaplanowana została kontrola dostępu wraz z miejscami parkingowymi dla aut ciężarowych oczekujących na wjazd na teren parku.
• Budynki obsługiwane są z placów manewrowych o szerokości do 50m.
• Komfort użytkowania dla przyszłych klientów zapewni wyjątkowo wysoka ilość miejsc parkingowych zarówno dla aut ciężarowych jak i osobowych.

5. Specyfikacja

Projekt Mountpark Stryków wyróżnia wyjątkowa specyfikacja (wysokość w świetle 12m, posadzka 70kN/m2, odporność ogniowa pow. 4 000MJ/m2, oświetlenie światłem dziennym w strefie przydokowej 6,5%), bardzo dobra lokalizacja oraz dbałość o rozwiązania projektowe mające zapewnić wysoki komfort użytkowania budynków i ich otoczenia, przy jednoczesnym minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko.

Budynek zaplanowany został tak, by uzyskać certyfikat BREAAM EXCELLENT

6. Dbałość o dobrostan pracowników/gości

 • Mountpark Stryków zaprojektowany został tak, by zapewnić wyjątkowy komfort użytkowania przyszłych pracowników i gości. Przy każdym budynku zaplanowane zostały strefy wellbeing, które dadzą możliwość chwili odpoczynku na łonie natury, bądź umożliwią organizację bardziej oficjalnych spotkań.
 • Ilość miejsc parkingowych oraz lokalizacja parkingów dla aut osobowych ma zapewnić bezeceństwo i wygodę użytkowania.
 • Przy każdym budynku zlokalizowane będą wiaty dla rowerów
 • Lokalizacja parku blisko dworca kolejowego oraz głównych dróg Strykowa zapewni łatwy dostęp pracowników do komunikacji publicznej.
 • Biura zaprojektowane będą pod szczególne wymagania przyszłych użytkownikówZrównoważony rozwój/rozwiązania proekologiczne

7. Ekologia w realizowanych przez Mountpark powierzchniach logistycznych to połączenie dobrej praktyki i spojrzenia w przyszłość z chęcią spełnienia wymagań wynikających z certyfikacji BREAAM oraz przygotowanie do precyzyjnych reguł wyznaczonych raportowaniem niefinansowym (ESG).

W projekcie zastosowano różnorodne rozwiązania ekologiczne:

Dotyczące instalacji elektrycznych/oświetlenia

 • Oświetlenie LED
 • Przygotowanie do wprowadzenia inteligentnego systemu sterowania oświetleniem DALI
 • Przygotowanie fragmentu dachu pod montaż paneli fotowoltaicznych
 • Zakup energii uzyskiwanej ze źródeł odnawialnych
 • Pasy okien nad dokami zwiększające poziom oświetlenia światłem naturalnym do 6,5% w strefie przydokowej
 • Oświetlenie zewnętrzne załączane automatycznie (zegar astronomiczny/czujnik zmierzchu)
 • Strefowanie oświetlenia w biurach (np. osobna strefa przyokienna)
 • Żaluzje w oknach biur
 • Ładowarki aut elektrycznych na parkingu przy każdym bloku biurowym

Dotyczące instalacji HVAC

 • Możliwość zastosowania pomp ciepła – dysponujemy analizą pokazującą kwestie techniczne oraz finansowe takiego rozwiązania
 • W budynku zainstalowane zostaną destratyfikatory (niwelowanie skutków konwekcji)
 • Wysoka szczelność budynku – niższe zapotrzebowanie na energię
 • Naturalna wentylacja w biurach – możliwość otwierania okien

Dotyczące instalacji wodno – kanalizacyjnych

 • Baterie wyposażone w perlatory – mniejsze zużycie wody
 • Elektrozawory montowane w blokach toalet  zamykające dopływ wody, gdy wykryty jest brak obecności osób wewnątrz [zapobieganie zalaniom, niekontrolowanych wycieków, awarii spłuczek]
 • Możliwość wprowadzenia systemu odzysku deszczówki

Dotyczące instalacji niskoprądowych

 • BMS
 • Możliwość wprowadzenia rozwiązań inteligentnego budynku – IoT – czujniki temperatury, ruchu, zajętości doków, wilgotności, CO2, wycieków w instalacji tryskaczowej

Dotyczące zagospodarowania terenu

 • Zachowanie bioróżnorodności przy projektowaniu zieleni
 • Przestrzenie służące relaksowi użytkowników powierzchni – strefy wellbeing
 • Wiaty dla rowerów przy każdym biurze

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE PRODUKT

 1. Mountpark Logistics EU Strykow PL Sp. z o.o. – spółka powołana do realizacji parku logistycznego Mountpark Stryków z doskonałym systemem finansowania. Realizacja projektu jest finansowana z wykorzystaniem wewnętrznych środków finansowych
 2. Lokalizacja projektu przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2
 3. Wyjątkowy układ parku i jego specyfikacja – wprowadzająca nową generację powierzchni logistycznej w Polsce – z kompletem pozwoleń ba budowę.
 4. Odpowiedzialność za środowisko jest uwzględniana na wszystkich etapach naszego projektu – od projektu, poprzez realizację aż po użytkowanie – certyfikacja BREAAM EXCELLENT

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Patrycja Wojciechowska
Development Director , Central Europe

M: +48 666 364 656

ul. Burakowska 5/7, Warszawa, 01 066, Polska

 

 

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Panattoni - najaktywniejszy deweloper powierzchni przemysłowych na świecieW ostatnim roku Panattoni – firma z siedzibą w Warszawie – przekroczyło 21,5 mln m kw. dostarczonych w Europie, umacniając pozycję lidera branży na kontynencie oraz siódmy rok z rzędu wygrywając ranking Top Logistics Developers od PropertyEU. W badanym okresie deweloper zrealizował 8 mln m kw. - ok. 3 razy więcej powierzchni niż druga firma na liście. Otworzył także biura w kolejnych europejskich krajach – Danii i Belgii.

O ROZWIĄZANIU

Na Polskim rynku deweloper zbliża się do 15 mln m kw. dostarczonej powierzchni przemysłowej, odpowiadając za blisko połowę krajowego wolumenu. Firma napędza krajowy rynek dywersyfikując swoje portfolio na największe rynki, jak Polska Centralna, Śląsk, Warszawa, Wielkopolska czy Dolny Śląsk, jak i rynki wschodzące.

W ramach tzw. Wielkiej Piątki przekroczył m.in. 2,5 mln m kw. dostarczonej powierzchni w województwie śląskim i po 2 mln w województwach: mazowieckim, łódzkim i dolnośląskim.

W 2023 roku firma przekroczyła również pół miliona m kw. w województwie kujawsko-pomorskim, 600 000 m kw. na Pomorzu, a także osiągnęła 800 000 m kw. w województwie zachodnio-pomorskim. Deweloper ukończył także największy projekt przemysłowy w Polsce Wschodniej – Panattoni Park Lublin II o powierzchni 84 000 m kw. Działalność firmy stała się również motorem napędowym województwa lubuskiego, jeszcze parę lat temu niemal pozbawionego nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a dziś posiadającego największe wolumeny w kraju poza tzw. Wielką Piątką. Deweloper w najbliższych miesiącach osiągnie 900 000 m kw. dostarczonych w tym regionie, kończąc m.in. ogromne projekty dla europejskiego e-commerce’u – jak 150 000 m kw. dla Hermes Fulfilment, czy 130 000 m kw. dla BestSecret.

Deweloper napędza rozwój nie tylko wielu regionów, ale też dziesiątek branż, o bardzo różnej specyfice. Np. w drugiej połowie roku ponad 4300 m kw. Panattoni Park Kraków West I zajęła firma biotechnologiczna SyVento BioTech, która oferuje zaawansowane technologicznie, innowacyjne nanonośniki liposomalne.

W 2023 Panattoni sprawnie odpowiadało na trend reshoringu i nearshoringu, rozpoczynając oraz finalizując zakłady produkcyjne dla europejskich i globalnych graczy. Firma w kończącym się roku m.in. oddała do użytku fabrykę o powierzchni 21 500 m kw. dla Grupy Hager – wiodącego dostawcy rozwiązań i usług w zakresie instalacji elektrycznych. Z ponad 23 000 m kw. w Rzeszowie korzysta firma Knorr-Bremse – wiodący producent systemów układów hamulcowych do pojazdów szynowych i użytkowych. Natomiast pod Warszawą Panattoni zrealizowało fabrykę dla Reynears Aluminium – globalnego dostawcy profili aluminiowych o powierzchni ponad 30 000 m kw. Deweloper wspiera nie tylko procesy, ale też rozwój technologiczny swoich klientów. Oddział BTS firmy ukończył w 2023 r. Europejskie Centrum Inżynieryjne oraz badawczo-rozwojowe dla nowych technologii i produktów marki Monroe, gdzie praca blisko 240 inżynierów wspiera szereg wiodących światowych producentów pojazdów oraz zakłady firmy Performance Solutions w Hiszpanii, Czechach, Belgii i Polsce.

Firma pozostaje najważniejszym partnerem dla rosnącego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej E-commerce’u. M.in. w październiku br. ukończyła ponad 80 000 m kw. w Robakowie pod Poznaniem dla Grupy H&M – szwedzkiego giganta odzieżowego – pod obsługę sprzedaży internetowej. W podobnym okresie deweloper oddał 3 obiekty o łącznej powierzchni 50 000 m kw. dla Poczty Polskiej, zrealizowane również dla wsparcia rozwiązań z zakresu e-commerce.

Rok 2023 to także rozwój segmentu obiektów miejskich Panattoni – City Logistics. Deweloper ukończył największy projekt w granicach Warszawy – City Logistics Warsaw IV o powierzchni 40 000 m kw. Natomiast w drugiej połowie ruszył z realizacją największej miejskiej inwestycji w skali kraju – City Logistics Poznań III zajmie 44 000 m kw., a całą powierzchnię zajmie firma Raben.

Ponadto firma kolejny rok wyznaczała trendy w zakresie zrównoważonego budownictwa, kontynuując strategię „Go Earthwise with Panattoni”. W Europie deweloper zakończył certyfikację środowiskową obiektów o łącznej powierzchni blisko 13 mln m kw., a ponad 6 mln pozostaje w trakcie procesu. Firma poszerza portfolio oferowanych rozwiązań w zakresie redukcji emisji CO2, gospodarki o obiegu zamkniętym, efektywności energetycznej, a w ostatnich latach mocno rozwinęła także aspekt dobrego samopoczucia użytkowników obiektów, oferując strefy relaksu czy nowoczesne przestrzenie biurowe o zwiększonej ilości światła dziennego, zweryfikowanej akustyce i jakości powietrza.

Ponad 8 mln m kw. certyfikowanej powierzchni przypada na polskie portfolio firmy. Ponadto w 2023 r. Panattoni jako pierwszy deweloper w kraju uzyskał certyfikację środowiskową metodą BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding dla nowo powstającej inwestycji przemysłowej – Panattoni Park Szczecin III. W drugiej połowie roku taką samą ocenę otrzymał inny projekt dewelopera – Panattoni Park Konin, który był jednocześnie czwartym obiektem na tym poziomie w europejskim portfolio firmy. W ramach tej inwestycji Panattoni m.in. zredukował zużycie wody o 87,7 proc. w stosunku do budynku bazowego, a także bazowe zużycie energii o połowę. Ponadto w Polsce deweloper posiada już ok. 1,5 mln m kw. powierzchni dachów wzmocnionych pod instalacje fotowoltaiczne, co daje potencjał wyprodukowania energii o mocy 75 MWp.

https://panattonieurope.com/pl-pl/aktualnosci

 

KLUCZOWE CECHY PRODUKTU

 1. Największe doświadczenie na rynku płynące z 14,5 mln m kw. powierzchni przemysłowej dostarczonej w Polsce. Przekłada się to na głębokie zrozumienie dziesiątek branż, nieustanne obcowanie z bieżącymi trendami, a przede wszystkim bardzo duże know how zespołu Panattoni.

 

 1. Ogromne doświadczenie w zakresie zrównoważonego budownictwa, które powala nieustannie zwiększać standard w tym zakresie. Panattoni już posiada w standardzie swoich realizacji certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent, a w ubiegłym roku jako pierwszy deweloper w kraju firma uzyskała certyfikację środowiskową metodą BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding dla nowo powstającej inwestycji przemysłowej – Panattoni Park Szczecin III. Deweloper posiada już ponad 8 mln m kw. powierzchni przemysłowej w kraju z ukończoną certyfikacją środowiskową metodą BREEAM.

 

 1. Obecność i działanie w każdym regionie Polski, nie tylko na rynkach tzw. Wielkiej Piątki. Rekordowe realizacje w Polsce Wschodniej i Zachodniej. Panattoni przekroczyło m.in. pół miliona m kw. regionie Kujawsko-Pomorskim, 600 tys. na Pomorzu, 800 tys. na Pomorzu Zachodnim, a w najbliższych miesiącach osiągnie 900 tys. w województwie lubuskim. Ponadto deweloper dostarczył ponad 300 tysięcy m kw. na Podkarpaciu czy ok. 200 tys. w regionie Lublina.

 

 1. Prężnie rozwijający się dział BTS, odpowiedzialny za szyte na miarę obiekty, które w Europie-Środkowo-Wschodniej ukończył już ponad 100 projektów. W ubiegłym roku oddział zrealizował m.in. fabrykę dla Knorr-Bremse w Rzeszowie, Europejskie Centrum Inżynieryjne oraz badawczo-rozwojowe dla nowych technologii i produktów marki Monroe w Gliwicach, centrum dystrybucyjne dla właściciela sieci sklepów Action w Zakroczymiu czy obiekt produkcyjno-logistyczny Vita Group – międzynarodowego producenta pianki poliuretanowej – w Żarach. Panattoni BTS ukończyło również szósty budynek w ramach kampusu produkcyjno-magazynowego K-Flex w Uniejowie. Łącznie kompleks obejmuje obecnie ok. 100 000 m kw.

 

WIDEOPREZENTACJA

https://www.youtube.com/@PanattoniEurope

 

CASE STUDY

https://panattonieurope.com/pl-pl/case-studies

 

KONTAKT Z DOSTAWCĄ

Warsaw Spire

Plac Europejski 1 00-844 Warszawa

Tel: +48 22 540 71 71 

E-mail: plinfo@panattoni.com

Osoba kontaktowa: Magdalena Bugajło, Marketing & Communications Director, MBugajlo@panattoni.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE