Oddaj głos na
Thank you! Your submission has been received!
Uzupełnij wymagane pola!
Możesz oddać głos tylko na jedną firmę w danej kategorii!
Dziękujemy za oddanie głosu!
Wypełnij pogłębioną ankietę,
aby zwiększyć szanse produktu
na zwycięstwo w plebiscycie
Wypełnij ankietę
Na adres e-mail została wysłana prośba
o potwierdzenie głosu. Tylko potwierdzony głos bierze
udział w plebiscycie.

Finaliści z roku 2022

Poznaj wszystkich finalistów Plebiscytu Logistics Awards z roku 2022

K. Motion Warehouse Edge [AG Consult]K.Motion Warehouse Edge to optymalny, skalowalny i elastyczny system zarządzania magazynem w czasie rzeczywistym. Pozwala zwiększyć produktywność, obniżyć koszty, skrócić czas realizacji zamówień i zwiększyć zadowolenie klientów. Dzięki wykorzystaniu funkcji kodów kreskowych i kontroli zapasów Warehouse Edge konsekwentnie umożliwia uzytkownikom osiągnięcie do 99,9% dokładności w zakresie zamówień, stanów i uzupełniania zapasów.

NAJWYŻSZY POZIOM AUTOMATYZACJI W MAGAZYNIE

Oferowane i wdrażane przez AG Consult rozwiązanie WMS można dostosować do konkretnych wymagań biznesowych. Już w wersji standardowej, w małych i średnich magazynach system zapewnia najlepsze funkcje pozwalające na pełne zarządzanie i widoczność zapasów, ludzi i przebiegających procesów. Konfigurowalne funkcje dają dużą elastyczność niezbędną w dostosowywaniu rozwiązania do obecnych procesów biznesowych i przyszłych zmian.

Dużym magazynom ze złożonymi procesami logistycznymi daje możliwość wysokiej konfigurowalności, co pozwala na obsługę różnorodnych, złożonych cyklów oraz monitorowanie efektywności pracy, przy zachowaniu wysokich wskaźników przepustowości operacji magazynowych. System jest gotowy do integracji z automatyką magazynową tj. przenośniki, regały karuzelowe, RFID, Voice, AMR. Dzięki temu można osiągnąć najwyższy poziom automatyzacji w magazynie. Rozwiązanie dostosowane jest również do obsługi firm 3PL i dostawców usług logistycznych, dzięki obsłudze operacji dla wielu klientów w jednym magazynie jak i dla wielu zróżnicowanych kategorii produktów.

Dodawanie nowych klientów jest łatwe i intuicyjne biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby biznesowe. Elastyczność i szybkość konfiguracji procesów magazynowych są bezpośrednio dla każdego klienta spersonalizowane. Zapewnia także inne funkcje specyficzne dla 3PL, tj. elastyczny system fakturowania, łączność EDI i zarządzanie usługami dodatkowymi, np. tworzenie/dekompletacja zestawów.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE OFERTĘ AG CONSULT

 • Elastyczna architektura technologiczna – przyszłościowa oraz intuicyjna w konfiguracji platforma.
 • Konfigurowalny, responsywny interfejs HTML5 dostosowany do komputerów stacjonarnych, tabletów i smartfonów.
 • Rozwiązania z możliwością adaptacji – system magazynowy jest w wysokim stopniu adaptowalny, a dodatkowe moduły zapewniają przyrost funkcjonalności wraz ze zmieniającymi się potrzebami organizacji
 • Sprawdzona, niezawodna integracja z większością systemów ERP, dedykowane narzędzia do wymiany danych

 

WIZUALIZACJE PRODUKTU

 

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

AG Consult

Mikołaja Reja 9

05-500 Piaseczno

+48 22 499 05 86

biuro@agc.com.pl

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Kompleksowa oferta – parki, city parki, city flexy, BTS-y oraz usługi leasingu i Property Management [7R]7R tworzy innowacyjne i ekologiczne powierzchnie magazynowe oraz produkcyjne. Nasze produkty są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Zarządzamy procesem deweloperskim na każdym etapie budowy inwestycji zapewniając naszym klientom niezbędne wsparcie. Działamy w zgodzie z kryteriami ESG.

KOMPLEKSOWA OFERTA

Projektujemy i budujemy obiekty magazynowe oraz przemysłowe. Oferujemy zarówno obiekty typu big box (wielkopowierzchniowe parki logistyczne), jak również szyte na miarę magazyny i hale produkcyjne budowane w formule BTS (Build-to-Suit) oraz magazyny miejskie z naszej linii City Flex Last Mile Logistics. Naszymi klientami są firmy o różnej skali działalności i reprezentujące różne branże, m.in.: logistykę, lekką produkcję, e-commerce, farmację czy motoryzację.

Oprócz budowy obiektów magazynowo-produkcyjnych zapewniamy naszym klientom także usługę zarządzania nieruchomościami (zespół Property Management zarządza obecnie obiektami o łącznej powierzchni ponad 1 mln mkw.) oraz leasing powierzchni.

W 2021 7R oddało do użytku niemal 400 tys. mkw. powierzchni. Po 13 latach działalności oddaliśmy klientom do użytkowania niemal 1,5 mln mkw. Coraz większy udział w realizowanych projektach mają miejskie magazyny City Flex.

W 2021 roku 7R oddało do użytku obiekt zrealizowany w Czechowicach Dziedzicach w formule BTS dla firmy Valeo Siemens eAutomotive, czołowego dostawcy silników i technologii do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Z kolei obecnie pod Warszawą powstaje nowoczesny i zautomatyzowany magazyn dla Żabki o łącznej powierzchni ok. 60 000 mkw., już na etapie projektu objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE OFERTĘ 7R

 • zielone obiekty zgodne z kryteriami ESG,
 • innowacyjne i zaawansowane technologicznie,
 • optymalne kosztowo.

 

WIZUALIZACJE

 

7R Park Beskid II

 

7R Park Kraków

 

Wybudowana przez 7R fabryka dla Valeo Siemens eAutomotive w Czechowicach-Dziedzicach

 

MATERIAŁY WIDEO

 

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

iDimension Plus / PWD [AG Consult]Urządzenia serii iDimension rejestrują obrazy paczek, opakowań płaskich, worków polietylenowych, tub i przedmiotów o nieregularnych kształtach w rekordowym czasie, co umożliwia obliczenie wymiarów paczek do wysyłki. Wymiary, waga palet oraz paczek zostają przedstawione w czasie krótszym niż sekunda. Urządzenia iDimension są łatwe w użyciu i pozwalają użytkownikom określić właściwą klasę ładunku (zgodne z prawem handlowym), jednocześnie zmniejszając ryzyko dodatkowych opłat ze strony przewoźników.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

SYSTEM WYMIAROWANIA, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO

iDimension Plus jest najszybszym statycznym rozwiązaniem dostępnym na rynku przy obliczaniu wymiarów pudełek, opakowań płaskich, worków polietylenowych i innych elementów. Urządzenie pomaga zapobiegać utracie przychodów, zapewniając dokładne obliczenia masy wymiarowej wymagane przez przewoźników paczek takich jak firmy kurierskie czy poczta.

 

Wiodące w branży wymiarowanie w czasie 0,2 sekundy

Dzięki urządzeniu iDimension Plus wymiarowanie paczek jest szybsze i dokładniejsze niż w przypadku pomiarów ręcznych. W czasie 0,2 sekundy paczki są automatycznie wymiarowane z dokładnością do 0,2 cala, co eliminuje ryzyko popełnienia błędu przez człowieka. Paczki o nieregularnych kształtach, takich jak cylindry, kule, tuby, worki polietylenowe i opakowania o nierównych kształtach są obliczane z dokładnością do +/-0,5 cala. Urządzenie posiada certyfikat NTEP dla pojedynczych nieprzeźroczystych obiektów o nieregularnych i sześciennych kształtach.

 

Innowacyjna technologia

Urządzenie iDimension Plus wykorzystuje wiele opatentowanych technologii obrazowania 3D wraz z zaawansowanymi algorytmami w celu optymalizacji czasu i przepustowości statycznych przesyłek wychodzących. W przypadku obiektów poniżej 1,2 cala unikalna technologia wykrywania wy płaszczeń umożliwia pomiar kopert i małych paczek. Każdy wymiar dodatkowo może być udokumentowany zdjęciem w jakości 4K wykonanym od góry, które można wykorzystać np. podczas sporów dotyczących uszkodzonych paczek. Kolorowy ekran dotykowy zapewnia natychmiastową informację zwrotną, obraz na żywo, pomiary, wagę i funkcje operatora przydatne w codziennej pracy.

 

Łatwa konfiguracja

Dzięki łatwemu w obsłudze kreatorowi konfiguracji można rozpocząć korzystanie z urządzenia iDimension Plus w ciągu 30 minut od rozpakowania. Wystarczy połączyć się z interfejsem internetowym, aby zacząć korzystać z zaawansowanych ustawień konfiguracyjnych i komunikacyjnych.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE iDIMENSION PLUS

 • Automatyczne wymiarowanie obiektów: palety, kartony, koperty, nieregularne kształty, ect.
 • Wyświetlanie wymiarów w czasie krótszym niż 0,2 sekundy wraz z zapisaniem do bazy danych czy dedykowanej aplikacji
 • Innowacyjne podejście do wymiarowania produktów

 

WIZUALIZACJE

 

MATERIAŁY WIDEO

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

AG Consult

Mikołaja Reja 9,

05-500 Piaseczno

+48 22 499 05 86

biuro@agc.com.pl

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Skaner automatyczny ASR-39 BT [AG Consult]ASR-39 BT jest wysoce konfigurowalnym i całkowicie programowalnym skanerem 2D Autofokus z wbudowanym pomiarem odległości do obiektu. Obsługuje on większość istniejących na rynku kodów 1D oraz 2D, zaś wbudowana głowica, dzięki technologii AF, jest zarówno bliskiego jak i dalekiego zasięgu.

PEŁNA KONTROLA

ASR-39 BT to wysoce konfigurowalny i całkowicie programowalny skaner 2D z autofokusem i wbudowanym pomiarem odległości do obiektu. Pomiar odległości, w zależności od ustawień, może wyzwalać automatyczny skan kodu na etykiecie przy np. sparametryzowanym najeździe wózka widłowego na paletę.

ASR-39 BT wyposażony jest w nadajnik Class2 (zasięg do 10m) Bluetooth Classic 2.1/2.0/1.1 oraz nowoczesny Bluetooth LE 5.0. Komunikacja Bluetooth jest wykorzystywana do sparowania z urządzeniem odbiorczym, na którym ASR-39 BT rejestruje się jako klawiatura – dzięki czemu nie wymaga dodatkowych sterowników. Urządzenie posiada również wbudowany akcelerometr, żyroskop i magnetometr.

Pomiar odległości w ASR-39 BT jest wykonywana za pomocą wysoce zaawansowanego czujnika ultrasonicznego (42kHz). Posiada zasięg od 0.3m do 5m i dokładność do 1mm z odchyleniem powtarzalności wyniku pomiaru < 1%, próbkowanie 10Hz, automatyczną kompensację zmian temperatury otoczenia, automatyczną filtrację zakłóceń oraz automatyczną kalibrację (wzgl. temperatury, wilgotności, temperatury otoczenia).

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE ASR-39 BT

 • Jedyny taki produkt na polskim rynku
 • W pełni zautomatyzowany
 • Bliski oraz daleki zasięg
 • Wysoce konfigurowalny

 

WIZUALIZACJA

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

AG Consult

Mikołaja Reja 9,

05-500 Piaseczno

+48 22 499 05 86

biuro@agc.com.pl

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Nowoczesna powierzchnia magazynowa i przemysłowa zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju [Panattoni]W 2021 deweloper podpisał ok. 300 umów najmu na ponad 3,2 mln m kw. powierzchni – o 1 mln m kw. więcej niż rok wcześniej! Obiekty Panattoni wybrali tacy klienci jak Zalando, LPP, Media Expert, Carrefour, DHL, DB Schenker, Inpost, Solaris czy Action. W sumie deweloper dostarczył w ub. roku 1,8 mln m kw. potwierdzonych certyfikacją BREEAM, a kolejne 2,8 mln m kw. jest w budowie.

KOMPLEKSOWA OFERTA W DUCHU ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Największe ubiegłoroczne transakcje Panattoni to m.in.: 146 000 m kw. dla Zalando w Bydgoszczy, 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain i Zalando pod Poznaniem, 82 tys. mkw. w Gorzyczkach, 78 tys. m kw. dla ID Logistics we Wrocławiu pod obsługę sektora e-commerce oraz ponad 134  tys. m kw. dla LPP w dwóch lokalizacjach. Deweloper podpisał również kilkanaście transakcji z firmą InPost, wchodząc jednocześnie na nowe rynki – m.in. Głogów, Koluszki, Siedlce. Z tych danych widać, że klienci byli zainteresowani każdym rynkiem. Oczywiście najwięcej umów dotyczyło tzw. „Wielkiej Piątki”, ale najemców przyciągały również rynki wschodzące i ściana zachodnia, która staje się nową bramą do obsługi rynku niemieckiego. Zróżnicowana była także wielkość wynajmowanej powierzchni – od zaledwie 1 000 mkw. po blisko 150 000 m kw.

Na fali zielonej transformacji. Rok 2021 był też niezwykle efektywny dla Panattoni w zakresie wyzwań zrównoważonego rozwoju i zielonej transformacji w sektorze nieruchomości komercyjnych. Wszystkie ubiegłoroczne inwestycje dewelopera cechuje zminimalizowany,  negatywny wpływ tego typu inwestycji na środowisko, mniejsza emisja CO2, niższe koszty operacyjne obiektów oraz dbałość o wellbeing pracujących w nich osób.

We wrześniu ub.r. Panattoni podwyższyło stopień środowiskowej certyfikacji metodą BREEAM z poziomu „Very Good” na „Excellent” w ramach nowego standardu obiektów. Zaangażowanie dewelopera w zieloną zmianę dało konkretne rezultaty –  pierwsze w Polsce tak wysokie oceny dla obiektów przemysłowych otrzymały Panattoni Park Sosnowiec I oraz BTS Świebodzin, który liczy blisko 200 000 m kw. Łączna powierzchnia inwestycji, które w 2021 r. otrzymały zielone certyfikaty, to ponad 1,2 mln m kw. W sumie Panattoni zrealizowało już w Polsce 109 obiektów zgodnych z przyjętą przez firmę koncepcją zrównoważonego rozwoju. To łącznie ponad 3,6 mln m kw. powierzchni poddanej certyfikacji. Kolejne 1,1 mln m kw. jest zaś w trakcie procesu pozyskania oceny „Excellent” – jak dotąd najwyższej na polskim rynku w branży – gwarantującej prowadzenie projektów w sposób zgodny z założeniami zrównoważonego rozwoju.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE OFERTĘ PANATTONI

 • nowoczesność,
 • ekologia,
 • funkcjonalność,
 • doskonała lokalizacja.

 

WIZUALIZACJE

 

MATERIAŁY WIDEO

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Joanna Zabadała

kom: 691496886

mail: jzabadala@panattoni.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

LogiCS [Reesink Logistic Solutions]LogiCS to wszechstronny interfejs użytkownika, który pozwala na sterowanie magazynem (WCS). Interfejs użytkownika LogiCS stanowi połączenie pomiędzy ERP a fizycznym zarządzaniem systemem magazynowym: suwnicami, przenośnikami i AutoStore. Dzięki funkcjom do zarządzania systemami magazynowi, jak i zamówieniami i zapasami, jest kompletnym i w pełni elastycznym rozwiązaniem.

25 LAT DOŚWIADCZENIA

W oparciu o 25 lat doświadczenia stworzyliśmy intuicyjny interfejs użytkownika, który pozwala pracownikom magazynu na sprawne posługiwanie się systemem, znacznie zmniejszając przy tym margines błędów. Pracownicy magazynu otrzymują wskazówki krok po kroku, aby pracować bezbłędnie. Właściwe instrukcje i zadania pojawiają się na ekranie poprzez wyświetlanie pracownikowi obrazów, dokładnie w odpowiednim momencie w określonym procesie przepływu materiału.

Jednym z głównych wyzwań branży magazynowej jest optymalne zarządzanie przestrzenią i swobodny przepływ towarów. Jednocześnie, jak w każdym biznesie, dąży się do redukcji kosztów własnych. Dzięki automatyzacji magazynu można osiągnąć te dwa cele!

System LogiCS pozwala na zminimalizowanie ryzyka błędów, usprawnienie prac, a także odciążenie zespołu. Jest w pełni kompatybilny z popularnymi systemami ERP np. SAP, Microsoft Dynamics, Ridder, Locus czy Exact oraz może stanowić dedykowany interfejs dla systemów AutoStore, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa jego produktywność.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE LogiCS

 • LogiCS stanowi połączenie pomiędzy ERP a fizycznym zarządzaniem,
 • Przyjazny dla użytkownika – intuicyjny interfejs użytkownika,
 • LogiCS jest w pełni kompatybilny z systemami ERP m.in. firm SAP, Microsoft Dynamics, Ridder, Locus i Exact,
 • Łatwe wprowadzanie nowych pracowników (30 minut).


WIZUALIZACJE PRODUKTU

 


WIDEOPREZENTACJA

 

CASE STUDY – Modernizacja suwnicy magazynowej w ALMI Machinefabriek Vriezenveen

Przegląd projektu

Całkowita modernizacja suwnicy magazynowej w firmie ALMI w Vriezenveen. Suwnica zostanie wyposażona w nowe elementy sterowania, elektryczne i mechaniczne. Zostanie zainstalowana nowa szafa sterownicza ze sterownikiem PLC Siemens S7 Tia-Portal i kontrolerami Movidrive, nowe silniki i system pozycjonowania. Przestarzały system sterowania WCS zostanie zastąpiony nowym systemem WCS LogiCS.

Dostarczone rozwiązania

 • Sterownik PLC Siemens S7 Tia-Portal z nowym oprogramowaniem: umożliwia klientowi wyprzedzenie o kilka lat najnowszej technologii sterowania dostępnej na rynku; nowe silniki z enkoderami bezpieczeństwa, dzięki którym suwnica magazynowa spełnia aktualne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska;
 • Dokładniejsze pozycjonowanie dzięki pozycjonowaniu za pomocą kodów kreskowych, co skraca czas potrzebny na pozycjonowanie;
 • Istniejąca komunikacja szeregowa Nedcom jest przestarzałą techniką, która nie jest już wspierana przez nasz serwis i dostawcę. Ta technika zostanie zastąpiona komunikacją WLAN w połączeniu z kablem RCoax (w korytarzu) do przesyłania informacji z dźwigu magazynowego do stałego brzegu. Ta modyfikacja umożliwia zdalną diagnostykę sterownika PLC i regulację parametrów. RCoax to nowa technika, która zapewnia bardziej niezawodną komunikację niż połączenie WiFi;
 • Bezpośrednia komunikacja przez kabel RCoax w połączeniu z nowymi bezpiecznymi sterownikami PLC, zarówno w głównej szafie sterowniczej, jak i na suwnicy magazynowej, zapewnia, że instalacja spełnia aktualne wymagania bezpieczeństwa w zakresie dostępu do instalacji;
 • Nowy system WCS LogiCS i nowe sterowanie PLC zapewniają całkowicie nową platformę oprogramowania. Eliminuje to ryzyko, że nowy sterownik PLC nie będzie w stanie bezbłędnie komunikować się z istniejącym systemem WCS.

Znaczenie sukcesu

Modernizacja istniejących instalacji jest częścią modelu biznesowego. W ramach tej modernizacji zamierzamy przeprowadzić kompletną modernizację, łącznie z programowaniem PLC i systemem sterowania WCS. Wymaga to dobrego przygotowania i skrupulatnego wdrożenia w siedzibie klienta, ponieważ istniejący magazyn nie może być wyłączony z użytkowania na długo. W ramach tej modernizacji po raz pierwszy wykorzystamy do komunikacji również system RCoax. Ta modernizacja jest więc ważnym krokiem jako projekt referencyjny dla przyszłych projektów.

 

Najważniejsze czynniki decydujące o sukcesie

 • Integralne rozwiązanie: od początku przedstawiliśmy kompletny plan rozwoju całej modernizacji, która wymaga dużo czasu inżynieryjnego. Dzięki temu klient zyskał duże zaufanie;
 • Specjalistyczna wiedza: dzięki dużemu doświadczeniu i głębokiej wiedzy na temat dźwigów magazynowych i związanych z nimi instalacji;
 • Myślenie perspektywiczne: Klient chce w najbliższej przyszłości korzystać z wózków AGV. Wspólnie z EK-Automation zastanowiliśmy się nad możliwymi rozwiązaniami. Doprowadziło to również do sprzedaży nowego systemu WCS. Zaufanie do naszych możliwości i organizacji jest więc bardzo wysokie.

 

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Rent-a-Robot [Reesink Logistic Solutions]AutoStore to inteligentny, szybki i samo optymalizujący się system. Składa się on z zaledwie 5 komponentów i może być elastycznie dopasowywany do indywidualnych wymagań biznesowych – nawet podczas bieżącej eksploatacji.

SELEKTYWNE ZWIĘKSZENIE WYDAJNOŚCI SYSTEMÓW

Rent-a-Robot to program wynajmu na zasadzie RaaS robotów AutoStore. umożliwia on klientom selektywne zwiększenie wydajności systemów podczas szczytów sezonowych. Opcjonalnie możliwe jest przejęcie robota(ów) po okresie wynajmu.

Dzięki temu, że posiadamy własną flotę robotów, możemy zapewnić bardzo szybką dostawę, w ciągu zaledwie kilku dni od podpisania zamówienia.

Co ważne koszty regularnej konserwacji, jak również ewentualne koszty napraw robotów zawarte są w cenie pakietu. Więc jeżeli cokolwiek się wydarzy nie ponosisz dodatkowych kosztów.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE RENT-A-ROBOT

 • selektywne zwiększanie wydajności systemów podczas szczytów sezonowych,
 • możliwość przejęcia robota za obniżoną cenę,
 • koszty naprawy zawarte w cenie pakietu,
 • dostawa już w następnym tygodniu.

 

CASE STUDY ZWIĄZANE Z USŁUGĄ

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Wygrodzenia bezpieczeństwa – panele siatkowe do magazynów automatycznych / magazynów wysokiego składowania [Troax]Troax oferuje kompletne rozwiązania dla całego przepływu logistycznego. Nasze aplikacje podziału magazynów sprawią, że proces obrotu materiałami będzie bezpieczniejszy i bardziej wydajny. Systemy siatkowych stalowych paneli Troax są obecnie najlepiej dopasowane do potrzeb klientów na rynku.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE

Niezależnie od Twoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa, możemy stworzyć rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania w każdym aspekcie. Nasze systemy można łączyć na wiele sposobów w zależności od potrzeb zapewniając niedrogie i przyszłościowe rozwiązanie w trosce o bezpieczeństwo ludzi i procesów.

Od ponad 60 lat dostarczamy innowacyjne systemy paneli siatkowych do zabezpieczenia maszyn, podziału magazynów oraz zabezpieczenia mienia.  Aktualnie jesteśmy liderem na rynku a nasze rozwiązania można znaleźć na całym świecie – dbamy o bezpieczeństwo ludzi, mienia oraz procesów produkcji.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, lubimy grać bezpiecznie. Nigdy nie ryzykujemy i nie idziemy na skróty. Dlatego wykonujemy testy uderzeniowe na naszych produktach: panelach, mocowaniach, uchwytach w Centrum Testowym. Rezultaty są pozytywne; często przekraczają standardy dyrektyw dla różnych rynków.

Jakość oraz wytrzymałość naszych produktów jest niepodważalna ale nasz dział rozwoju nieprzerwanie pracuje nad optymalizacją rozwiązań. Sposób przeprowadzania testów został wprowadzony by zagwarantować jakość oraz wprowadzić nowe standardy. Wszystkie przetestowane i zatwierdzone produkty zostały oznaczone naszym własnym znakiem jakości „QUALITY ASSURED”

Jesteśmy pierwszą na świecie firmą, która poddała swoje testy certyfikacji.

Oznacza to że możemy zagwarantować Państwu, iż nasza metoda testowania zapewnia to, co obiecywaliśmy Państwu –  bezpieczeństwo.

Dzięki organizacji TUV Rheinland poddaliśmy certyfikacji naszą metodę testów. TUV Rheinland jest skrótem od Technischer Uberwachungsverein czyli Stowarzyszenie Inspektorów Technicznych.

TUV Rheinland zrzesza niezależnych konsultantów którzy sprawdzają stopień bezpieczeństwa produktów i usług w odniesieniu do bezpieczeństwa człowieka oraz ryzyka otoczenia. Od kiedy TUV Rheinland wdrożył bardzo restrykcyjne wymagania odnośnie dopuszczenia produktu lub usługi, ich certyfikacja jest jedną z najważniejszych na świecie.

Tak, cały czas mówimy o wygrodzeniach.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE OFERTĘ TROAX

 • zgodność z Dyrektywą Maszynową, normami ISO dot. osłon stałych w automatyce,
 • certyfikat TUV potwierdzający wytrzymałość uderzeniową,
 • wytrzymałość uderzeniowa min. 1600-2500 Jouli,
 • modułowość, łatwy i szybki montaż niosący oszczędności.

 

WIZUALIZACJE PRODUKTU

 

PLIKI DO POBRANIA

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

JumboFlex Picker [Schmalz Polska]JumboFlex Picker to samowystarczalne manipulator logistyczny firmy Schmalz do mobilnej kompletacji zamówień na paczki o wadze do 40 kilogramów. Do pracy wymaga jednynie wózka przemysłowego, aby przewieźć ergonomiczne urządzenie do pożądanego miejsca użytkowania - w tym na paletę.

Manipulator składa się z różnych elementów: W module podstawowym znajduje się akumulator, generator podciśnienia i niezbędna elektronika sterowania. Do urządzenia dokręcane są widły, które firma Schmalz oferuje w wersji Euro oraz dla palet GMA w dwóch długościach dla jednej lub dwóch palet. Po lewej lub prawej stronie modułu podstawowego montowana jest kolumna podnosząca. Jest ona regulowana elektrycznie. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć zakres podnoszenia podnośnika, a z drugiej strony może być chowana na czas transportu. JumboFlex Picker wyposażony jest w wysięgnik dźwigowy, na którym zawieszony jest ergonomiczny podciśnieniowy manipulator podnoszący.

 

SZYBKO I ŁATWO DZIĘKI ZAUTOMATYZOWANYM PROCESOM

Obsługa jest intuicyjna i bezpieczna, co jest typowe dla produktów firmy Schmalz. Gdy mobilny manipulator JumboFlex Picker znajdzie się na miejscu, użytkownik po prostu uruchamia podnośnik podciśnieniowy za pomocą pilota radiowego SRC umieszczonego bezpośrednio na chwytaku. Następnie cztery wsporniki wysuwają się automatycznie i stabilizują mobilny system transportu podciśnieniowego. Podczas dalszej podróży wsporniki ponownie chowają się automatycznie, gdy tylko ramię przedłużające zostanie zablokowane w pozycji parkowania. W tym samym czasie urządzenie JumboFlex wyłącza się. Automatyka ta oszczędza czas i przyspiesza cykle obsługi. Użytkownik może odczytać na wyświetlaczu dotykowym wszystkie istotne informacje dotyczące trybu pracy, stanu naładowania akumulatora oraz położenia kolumny podnoszącej. Sterowanie odbywa się również za pośrednictwem monitora. Miękkie przyciski umożliwiają dostęp do najważniejszych funkcji nawet w rękawicach roboczych.

Dzięki płynnie poruszającemu się ramieniu przegubowemu wysięgnika żurawia użytkownik może dosięgnąć elementów o promieniu około 1600 milimetrów. Dzięki elektrycznie sterowanej kolumnie podnoszącej zakres podnoszenia wynoszący ok. 1300 mm można szybko i łatwo dostosować do wymaganego obszaru roboczego. Przy zastosowaniu standardowego chwytaka można w ten sposób uzyskać maksymalną wysokość chwytania wynoszącą do 1800 mm. Zastosowany podciśnieniowy tubus podnoszący JumboFlex pochodzi z aktualnego asortymentu produktów firmy Schmalz i jest wyposażony w znany adapter szybkiej wymiany. Oznacza to, że dla każdego elementu roboczego zawsze dostępny jest odpowiedni chwytak. W celu umożliwienia przejścia przez drzwi, bramy lub inne przeszkody, kolumnę podnoszącą można obniżyć z najniższej pozycji roboczej do całkowitej wysokości systemu wynoszącej mniej niż 2100 mm – dzięki temu mobilny podnośnik podciśnieniowy, który ma mniej niż metr szerokości, zmieści się w prawie każdych drzwiach.

 

ELEKTRYCZNA SAMOWYSTARCZALNOŚĆ

Urządzenie JumboFlex Picker czerpie energię z wydajnego akumulatora kwasowo-ołowiowego, który jest również stosowany w wózkach przemysłowych. Jego pojemność wystarcza na sześć godzin ciągłej pracy, a więc w większości przypadków na całą zmianę. Ładowanie pośrednie nie jest konieczne. W przypadku pracy wielozmianowej akumulator można po prostu wymienić na inny, naładowany – nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby dłużej pracować bez przerwy.

JumboFlex Picker sprawdzi się dokładnie tam, gdzie nie docierają rozwiązania stacjonarne: w magazynach blokowych i podłogowych lub jako wewnętrzne rozwiązanie dystrybucji towarów oparte na zasadzie mikro-działań.

Nasz system dostępny jest w wersji lewo- lub prawostronnej oraz w kombinacji z różnymi widłami dla rynków USA i UE. Picker to mobilne, ergonomiczne rozwiązanie dopasowane do każdej nowoczesnej przestrzeni logistycznej.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE JUMBOFLEX PICKER

 • mobilny system chwytakowy do przenoszenia ładunków o maks. masie do 40kg
 • do 8 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania
 • kompatybilny z różnymi wózkami widłowymi
 • prosty i bezpieczny w obsłudze
 • gotowy do użycia w kilka sekund

 

WIZUALIZACJE PRODUKTU


WIDEOPREZENTACJA

 

CASE STUDIES

Jysk – case study

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Schmalz Polska

Fabianowska 131/A1

62-052 Komorniki

schmalz.pl

SCHMALZ@SCHMALZ.PL

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

WEBFLEET Work App [Webfleet Solutions]Za pomocą aplikacji WEBFLEET Work App kierowcy mogą korzystać z najlepszej w swojej klasie nawigacji oraz wydajnie zarządzać swoją pracą. A to wszystko przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia mobilnego z systemem Android, a więc bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń.

PEŁNA INTEGRACJA

WEBFLEET Work App jest w pełni zintegrowana z aplikacją TomTom GO Fleet, dzięki czemu kierowcy w jednej aplikacji mają dostęp do najbardziej aktualnych map – wraz z informacjami o ruchu drogowym – i profesjonalnej nawigacji dostosowanej do wszystkich typów pojazdów.

WEBFLEET Work App – korzyści dla kierowców:

 • Kierowcy mogą łatwo zobaczyć nadchodzące zlecenia i automatycznie udostępniać dane dyspozytorowi
 • Komunikacja z biurem za pomocą dwukierunkowego kanału tekstowego
 • Możliwość omijania korków i zapewnienie dostępu do dokładnych informacji o czasie przybycia (ETA)
 • Automatyczne rejestrowanie godzin pracy oraz przejazdów służbowych i prywatnych
 • Zachowanie prywatności poprzez możliwość zmiany trybu jazdy ze służbowego na prywatny

WEBFLEET Work App – korzyści dla kierowników flot i dyspozytorów:

 • Automatyzacja procesów i dokładne raportowanie podróży redukuje liczbę błędów przy jednoczesnej dbałości o zachowanie zgodności z przepisami
 • Wysyłka instrukcji bezpośrednio do kierowców i łatwe planowanie dzięki funkcji Optymalizacja zamówień w WEBFLEET
 • Brak konieczności zakupu oraz instalacji dodatkowych urządzeń
 • Wszystkie dane pojazdów są bezpiecznie przekazywane do WEBFLEET, gdzie chronią je zabezpieczenia o najwyższym dostępnym standardzie

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE WEBFLEET WORK APP

 • Kompletna aplikacja dla kierowców na dowolne urządzenie mobilne z systemem Android (brak konieczności inwestycji w dodatkowe urządzenia)
 • Najlepsza nawigacja dla wszystkich typów pojazdów – pełna integracja z aplikacją TomTom Go Fleet
 • Automatyzacja zadań administracyjnych, płynna komunikacja i elastyczne zarządzanie obsługą zleceń oraz pracą kierowców


WIZUALIZACJA PRODUKTU

 

 

 

 

 

 


WIZUALIZACJA 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o.
Ul. Prosta 51
00-838 Warszawa
Polska

Dział Sprzedaży: 22 346 00 94

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

WEBFLEET Video [Webfleet Solutions]WEBFLEET Video łączy nagrania z kamery samochodowej z danymi dotyczącymi jazdy, zapewniając pełny wgląd w okoliczności zdarzeń drogowych. Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji pozwala nie tylko reagować na zaistniałe na drodze niebezpieczne zdarzenia, ale także proaktywnie im zapobiegać poprzez identyfikację ryzykownych zachowań kierowcy, takich jak np. rozproszenie uwagi, palenie lub korzystanie z telefonu komórkowego.

SZEROKI PAKIET KORZYŚCI

Dzięki WEBFLEET Video zdarzenia podczas jazdy, zdarzenia wykrywane przez sztuczną inteligencję oraz zdarzenia sygna­li­zowane przyciskiem alarmowym są wysyłane automa­tycznie z urządzenia do WEBFLEET i mogą być pomocne w wyjaśnianiu sporów czy procedur roszczeniowych.

Korzyści z zastosowania WEBFLEET Video:

 • Pełen wgląd w krytyczne zdarzenia drogowe
 • Poprawa bezpieczeństwa – mniejsza liczba wypadków i niebezpiecznych incydentów
 • Ochrona kierowców przed fałszywymi roszczeniami
 • Niższe składki ubezpieczeniowe i koszty roszczeń
 • Sprawne procesowanie postępowań odszkodowawczych dzięki wiarygodnym materiałom dowodowym
 • Krótsze przestoje i mniejszy stres kierowców w przypadku incydentów drogowych
 • Efektywniejsze szkolenie kierowców i doskonalenie ich stylu jazdy

WEBFLEET Video zapewnia bezpieczeństwo kierowcom i umożliwia flotom spełnianie wymagań dotyczących prywatności. Użytkownicy mogą m.in. włączyć lub wyłączyć kamerę, która jest skierowana na kierowcę, lub włączyć tryb ochrony prywatności, aby zapisy dotyczące zdarzeń nie mogły zostać pobrane z urządzenia.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE WEBFLEET Video

 • Zintegrowane rozwiązanie telematyczne z wbudowaną technologią sztucznej inteligencji (AI) zapewniające nie tylko pełen wgląd w krytyczne zdarzenia drogowe, ale także proaktywne zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom – inteligentne informacje zwrotne dla kierowców
 • Automatyczne przesyłanie zdarzeń, możliwość pobierania zapisów na żądanie oraz transmisje live z trasy
 • Bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności – możliwość konfiguracji kamer, zapisu i dostępu do nagrań z uwzględnieniem obowiązujących przepisów oraz indywidualnych potrzeb firmy.

 


WIZUALIZACJE PRODUKTU


WIDEOPREZENTACJA

 

CASE STUDY – Większe bezpieczeństwo, mniej stresu i wyższa wiarygodność

Od firmy transportowej oczekuje się, że dostarczy bezpiecznie ładunek – w nienaruszonym stanie, sprawnie i na czas, bez żadnych zbędnych przestojów. Nie zawsze jednak mamy wpływ na czynniki zewnętrzne czy innych użytkowników dróg. Przekonała się o tym niedawno firma Janiszewski Thermotransport, której pojazd uczestniczył w groźnej kolizji drogowej.

Warto podkreślić, że szczególnie dla tego klienta, kwestie związane z czasem dostawy i bezpieczeństwem są kluczowe. Janiszewski Thermotransport to nowoczesna firma rodzinna z 20-letnim doświadczeniem na rynku przewozów krajowych i międzynarodowych. Specjalizuje się w transporcie towarów w temperaturze kontrolowanej, ultra świeżych, głęboko-mrożonych jak i neutralnych, wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt (Scania-Volvo-Schmitz-Thermoking) obsługuje najbardziej wymagające klientów takich jak MOWI, BAMA czy MONDELEZ w relacjach z Europa do Skandynawii z uwzględnieniem całej Norwegii, również w okresie zimowym.

Firma korzysta z rozwiązania telematycznego WEBFLEET, za pomocą którego monitoruje i zarządza parkiem 100 ciągników i naczep, zdalnie obsługuje tachografy, rozlicza kierowców, optymalizuje trasy i przesyła zlecenia kierowcom przez terminale kierowców serii PRO. Firma, jako jeden z pierwszych klientów rozpoczęła testy nowej usługi WEBFLLET Video – zintegrowanego rozwiązania łączącego nagrania z kamer z danymi o stylu jazdy, która w komercyjnej ofercie pojawi się 29 kwietnia.

„Nasze pojazdy poruszają się po drogach całej Europy i Skandynawii. Myślimy o wprowadzeniu systemu kamer, aby zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić styl jazdy naszych kierowców oraz zminimalizować ilość zdarzeń i szkód komunikacyjnych likwidowanych wielokrotnie z naszej polisy ubezpieczeniowej w związku z brakiem dowodów potwierdzających faktycznego sprawcę.”- mówi Karol Janiszewski, właściciel firmy.

Problem z liczbą roszczeń ubezpieczeniowych, często niezawinionych bezpośrednio przez kierowców, ma wiele firm transportowych, co potwierdza raport Webfleet Solutions ‘Europejskie badanie bezpieczeństwa drogowego 2021’. Wynika z niego, że przeciętna flota otrzymuje średnio do 3 roszczeń miesięcznie. Większość flot została pociągnięta do odpowiedzialności za 21–30% kolizji, w których uczestniczyły ich pojazdy. Jednocześnie, większość uważa, że faktycznie była odpowiedzialna za jedynie 0-10% wypadków.

Janiszewski Thermotransport rozpoczął testy WEBFLEET Video w samą porę!  Pojazd firmy wyposażony w kamerę CAM50 sprzężoną z telematyką uczestniczył w kolizji spowodowanej przez inne auto w trakcie manewru wyprzedzania. Wypadek był bardzo poważny i zakończył się dachowaniem jednego z uczestników, ale był zupełnie niezawiniony przez kierowcę ciężarówki. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez system i posłużyło jako materiał dowodowy.

„Nagrane pokazało faktyczny przebieg zdarzenia i zostało wykorzystane na miejscu wypadku celem prezentacji policji badającej okoliczności wypadku.” – mówi Karol Janiszewski. „Kierowca natychmiastowo został zwolniony z odpowiedzialności, co również miało wpływ na dalszy przebieg jego pracy oraz psychiczne samopoczucie naszego pracownika. Film potwierdził wersje zdarzeń opisywaną poprzez naszego kierowcę, co pozytywnie wpływa także na jego wiarygodność.”

Wykorzystanie nagrania wideo znacznie usprawniło cały proces związany z ustaleniem sprawcy i obsługą wniosków ubezpieczeniowych, a dodatkowo zmniejszyło stres kierowcy i zdjęło z jego barków konieczność udowadniania swojej wersji zdarzeń.

„Jeśli kierowcy mogli mieć wątpliwości w związku z kamerami w kabinach, to ten przypadek zdecydowanie je rozwiał.”– dodaje Karol Janiszewski. „Poza wykorzystaniem nagrań w sprawach spornych czy zdarzeniach, gdzie ciężko jest ustalić sprawcę, widzę ogromny potencjał w wykorzystaniu nagrań w procesie szkoleń kierowców i doskonalenia ich stylu jazdy. Jestem przekonany, że tym sposobem będziemy w stanie obniżyć szkodowość o kilkanaście-kilkadziesiąt procent.”

 

PLIKI DO POBRANIA

Zadbaj o bezpieczeństwo kierowców i floty z WEBFLEET Video [broszura]

Zadbaj o bezpieczeństwo kierowców i floty za pomocą telematyki wideo [datasheet]

CASE STUDY – Większe bezpieczeństwo, mniej stresu i wyższa wiarygodność

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o.
Ul. Prosta 51
00-838 Warszawa
Polska

Dział Sprzedaży: 22 346 00 94

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Rozwiązanie do zarządzania flotą WEBFLEET [Webfleet Solutions]WEBFLEET to wiodące w branży telema­tycznej i najno­wo­cze­śniejsze rozwiązanie do zarządzania flotą pojazdów oparte na technologii „oprogra­mo­wanie jako usługa” (SaaS). Rozwiązanie zapewnia bezpieczny dostęp do wszystkich informacji, których potrze­bujesz, aby jak najsku­teczniej zarządzać działaniami i optyma­li­zować koszty swojej floty firmowej.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

LIDERZY TELEMATYKI

Dzięki systemowi do zarządzania flotą WEBFLEET zawsze masz łączność z kierowcami w trasie. Na dowolnym urządzeniu mobilnym możesz sprawdzić, gdzie znajdują się Twoje pojazdy i w jaki sposób są wykorzy­stywane.

Ponieważ dane dotyczące wydajności floty pojazdów są widoczne, znasz aktualny status oraz wiesz, kiedy i gdzie podjąć odpowiednie działanie. Uwzględniaj aktualne informacje drogowe podczas przydzie­lania najbardziej odpowied­niego kierowcy do kolejnego zadania lub upewnij się, że kierowcy jadą zgodnie ze zdefi­niowaną trasą, która została przesłana bezpo­średnio na ich terminal.

Niezależnie od wielkości firmy rozwiązanie WEBFLEET może poprawić efektywność użytkowania pojazdu, pomóc zaosz­czędzić paliwo, wesprzeć ekonomikę jazdy i zwiększyć ogólną wydajność floty.

Kompletne rozwiązanie dla fleet managerów

 • Najlepsze mapy
 • Planowanie tras i wysyłanie tras bezpo­średnio do kierowców
 • Dokładne ETA
 • Łatwy podgląd wskaźników KPI floty
 • Integracja z aplikacjami innych producentów

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE ROZWIĄZANIE DO ZARZĄDZANIA FLOTĄ WEBFLEET

 • 1,2 mln podłączonych do platformy pojazdów
 • Bezpieczeństwo: najwyższy certyfikat bezpieczeństwa danych ISO/IEC 27001:2013
 • Innowacyjność i ciągły rozwój platformy: kwartalne aktualizacje o nowe usługi i produkty
 • Możliwość podłączenia i zarządzania każdego rodzaju pojazdu (elektryczny, spalinowy)
 • System oparty na chmurze (SaaS), zapewniający dostęp do usług z każdego urządzenia i miejsca
 • Szeroka oferta funkcjonalności: monitoring i lokalizacja pojazdów oraz zasobów, ekonomiczna i bezpieczna jazda OptiDrive 360, telematyka naczep, telematyka video, TPMS, zarządzanie kierowcami, obsługa danych z tachografów, optymalizacja tras i obsługi zleceń, zarządzanie pracami serwisowymi, automatyczne raporty i dashboardy menedżerskie
 • Łatwa implementacja, intuicyjny i przyjazny użytkownikom interfejs
 • Elastyczność i możliwość integracji z istniejącymi w firmie innymi systemami i aplikacjami
 • Otwarte API z dostępem do 200 gotowych do zastosowania aplikacji, duże możliwości integracyjne
 • Okres zwrotu z inwestycji (ROI) 6-9 miesięcy
 • Możliwość redukcji kosztów operacyjnych floty o nawet 20%


WIZUALIZACJA PRODUKTU

 

MATERIAŁY WIDEO

 

 

CASE STUDY – SZYBCIEJ, SPRAWNIEJ I WYDAJNIEJ

W dobie rosnących oczekiwań klientów odnośnie czasu dostaw, możliwości kontrolowania zamówień na każdym etapie realizacji oraz ograniczeń i zawirowań ekonomicznych związanych z sytuacją epidemiologiczną, prowadzenie firmy transportowej stało się bardzo wymagające. Firma Jarosz Transport nie tylko elastycznie zaadoptowała się do nowych warunków, ale znalazła sposób na rozwój biznesu. Jak to więc robią najlepsi?

Firma Jarosz Transport jest przykładem polskiej, rodzinnej firmy transportowej powstałej w latach 90-tych z pasji do motoryzacji, która swoimi głównymi wyróżnikami uczyniła terminowość, dokładność i bezpieczeństwo. Jej flota liczy obecnie blisko 100 pojazdów. Zapewnia profesjonalną obsługę spedycyjną i szeroki wybór usług transportowych na terenie całej Unii Europejskiej.

„Nauczeni doświadczeniem sprzed kilku miesięcy, kiedy to w obliczu pandemii musieliśmy pracować tylko zdalnie, kładziemy duży nacisk na cyfryzację i automatyzację procesów – jest to w tej chwili kluczowy czynnik sukcesu – mówi Jarosław Jarosz, właściciel firmy i prezes zarządu Jarosz Transport. Telematyka bardzo nam w tym pomaga, a dzięki rozwiązaniu WEBFLEET zlokalizowanemu w chmurze, możemy na bieżąco kontrolować i zarządzać całą flotą z dowolnego miejsca i urządzenia.”

Jarosz Transport zainstalował w swojej flocie urządzenia Webfleet Solutions LINK710 i LINK740 do monitoringu pojazdów oraz LINK340 – dedykowanych do monitoringu naczep. Dodatkowo kierowcy wyposażeni są w terminale kabinowe serii PRO. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym na platformie WEBLEET daje możliwość kontrolowania wszystkich kluczowych parametrów floty i optymalizacji pracy.

„Przyjazny, intuicyjny interfejs znacząco ułatwia pracę spedytorom i pozwala im min. szybko znaleźć informację o położeniu pojazdu, oszacować realny czas dojazdu do celu uwzględniający bieżące dane o natężeniu ruchu, zoptymalizować trasy i być w stałym kontakcie z kierowcą – mówi Katarzyna z Jarosz Transport. Przypomnienia o terminach wykonania czynności serwisowych ustawionych po dacie czy przebiegu pojazdu znacznie ułatwiają zarządzaniem obsługą techniczną, a to wpływa nie tylko na eliminację niepotrzebnych przestojów, ale ma też ogromny wpływ na  bezpieczeństwo.”

Firma korzysta również z usługi Tachomanager Plus umożliwiającej zdalne pobieranie danych z tachografów, generowanie raportów przekraczania granic i dotyczących czasu pracy kierowców. Dzięki temu na bieżąco kontroluje odczyty z kart kierowców i pojazdu, ma gwarancję, że działa zgodnie z przepisami, a poprzez prostą integrację z oprogramowaniem do rozliczania czasu pracy kierowców znacznie uprościła administrację.

„ W naszej branży telematyka stała się niezbędnym elementem  wyposażenia. – mówi Jarosław Jarosz. „Wdrożenie rozwiązania WEBFLEET pomogło nam zredukować koszty zużycia paliwa dzięki optymalizacji tras i lepszemu planowaniu, mamy mniej nieoczekiwanych przestojów, usprawniliśmy procesy administracyjne, a nasi spedytorzy pracują wydajniej. Wartością nie do przecenienia jest także wzrost wiarygodności w oczach klientów, którzy mają dostęp do kluczowych danych i sami mogą kontrolować pozycje pojazdów. Jestem przekonany, że cyfryzacja przy wsparciu telematyki to nasza przyszłość i kolejne innowacje przed nami.”

 

PLIKI DO POBRANIA

Oszczędność paliwa i eliminacja przestojów – case study

Większe bezpieczeństwo, mniej stresu i wyższa wiarygodność – case study


SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o.
Ul. Prosta 51
00-838 Warszawa
Polska

Dział Sprzedaży: 22 346 00 94

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Bariery Elastyczne Hard- Flexx® [Contex Experts]Wysokiej jakości bariery elastyczne wykonane ze specjalnej mieszanki polimerowej, czyli tworzywa sztucznego Hard-Flexx®. Celem naszych barier jest ochrona personelu, maszyn, budynków oraz infrastruktury. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa, zminimalizowanie kosztów i wspomaganie codziennej pracy.

Bariery elastyczne Hard-Flexx®

Przy planowaniu organizacji pracy na magazynie nie można zapomnieć o aspekcie bezpieczeństwa. Bardzo istotne jest stosowanie rozwiązań technicznych pozwalających na likwidowanie zagrożeń. Hale produkcyjne oraz magazyny logistyczne bardzo często wyposażane są w różnego typu bariery ochronne. Nasza firma od początku działalności zajmuje się zabezpieczaniem zakładów pracy w bariery różnego typu. Dzięki temu w przedsiębiorstwach podnoszony jest poziom bezpieczeństwa w wielu aspektach – ochrony ludzi, towarów, wyposażenia czy infrastruktury.

Bariery stalowe

Odbojnice stalowe na dobre zagościły w halach na całym świecie i od wielu lat zabezpieczają przed zagrożeniami. Zdecydowanie przemawia za nimi koszt zakupu oraz instalacji. Problem pojawia się wraz z dalszą eksploatacją, bariery muszą być na bieżąco konserwowane oraz naprawiane. W przypadku uderzenia w barierę, ta ulega odkształceniu lub zniszczeniu. Dodatkowo przy wysokiej sile uderzenia bardzo często wiąże się to z wyrwaniem mocowań z podłogi, co zmusza do ich wymiany i ponownego przymocowania nowych barier, co oznacza dodatkowe nakłady finansowe.

Bariery elastyczne

Nowsza forma zabezpieczeń niweluje minusy barier stalowych. Przy ich użytkowaniu nie ma konieczności kolejnych nakładów finansowych. Materiał, z którego stworzone są bariery elastyczne absorbuje energię z uderzenia, dzięki czemu nie ulegają one deformacji oraz zmian. Po uderzeniu wracają one do swojej pierwotnej wersji. Ich budowa pozwala na prosty montaż oraz demontaż. Bariery te są odporne na czynniki atmosferyczne oraz korozję, dzięki czemu mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Nasze bariery Hard – Flexx® charakteryzują się:

Łatwa w montażu konstrukcja
Bariery elastyczne firmy Contex Experts zostały zaprojektowane z myślą o łatwym montażu ich modułów. Składają się z konstrukcji, które można wykorzystać w różnych konfiguracjach oraz dostosowywać do potrzeb oraz możliwości klientów. Otwiera to możliwości również na powiększenie konstrukcji, gdyż w każdym momencie jest możliwość domówienia oraz domontowania w łatwy sposób kolejnych elementów zabezpieczających. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest możliwość wymiany elementu, który ulegnie uszkodzeniu. Nie ma wtedy konieczności do usuwanie całej konstrukcji a jedynie jednego elementu i zastąpienie go nowym.

Podłoga nie ulega uszkodzeniom
Do najczęstszych minusów zabezpieczających barier stalowych należą nieustanne problemy z podłożem oraz wyrywaniem kotew w przypadku kolizji. Ten problem został wyeliminowany w związku z pochłanianiem energii kinetycznej z uderzenia na podstawę barierki elastycznej. Dzięki temu unika się kosztów naprawy podłoża oraz nie traci się czasu, w którym pewna część bądź cała hala muszą być wyłączone z użytku.

Lżejsze od stali
Bariery elastyczne dzięki swojej budowie są znacznie lżejsze od barier stalowych, równocześnie stanowią większą ochronę i są mocniejsze. Ich waga pozwala na zniwelowanie kosztów dostawy oraz zdecydowanie łatwiejszy montaż.

Wytrzymałość na poziomie stali
Pomimo niższej wagi mieszanka polimerowa niczym nie ustępuje jej stalowemu odpowiednikowi w kwestii wytrzymałości i ochrony przed uderzeniami. Bariery elastyczne na wszystkich przeprowadzonych przez nas badaniach wypadają, w najgorszym przypadku, tak samo jak bariery stalowe. Częste wątpliwości związane z elastycznością, która dla wielu równa się ze zmniejszoną wytrzymałością, są rozwiewane w momencie styczności z barierą lub wynikami ich testów.

Pochłanianie energii z uderzenia
Bariery elastyczne Hard-Flexx® są stworzone z wysoce elastycznej mieszanki polimerów, która posiada właściwości do uginania się oraz powrotu do pierwotnego kształtu po uderzeniu. Umożliwia ona amortyzowanie ogromnej siły uderzenia zapewniając bezpieczeństwo oraz wracając do swojej formy będąc dalej jednostką zabezpieczającą ludzi, infrastrukturę, towary czy maszyny. Bariery stalowe po uderzeniu automatycznie są odgniecione lub uszkodzone oraz konieczna jest ich naprawa, a w wielu wypadkach nawet wymiana. Innowacyjne działanie polimeru sprawia, że w przypadku barier elastycznych po uderzeniu nie ma nawet śladu, co niweluje ryzyko wypadków oraz utrzymuje ciągłość pracy w obiekcie.

Minimalny wpływ na środowisko
Produkcja barier elastycznych, a właściwie procesy grzewcze przy produkcji mieszanki polimerowej, wpływa zdecydowanie korzystniej na środowisko niż tradycyjna produkcja stalowych wyrobów. Dzięki niższej wadze oraz bardzo rzadkich koniecznościach wymian poszczególnych elementów transport emituje znacznie mniej zanieczyszczeń.

Brak korozji
Działanie korozji wiąże się z wpływem środowiska na degradację materiału. Nasze bariera są całościowo odporne na te działania i zachowują swoje zalety nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Bariery Hard-Flexx® montować można i wewnątrz budynków ale i na zewnątrz, gdyż są one odporne na wszystkie warunki pogodowe.

Odporność na promieniowanie UV
Nasze bariery elastyczne wyróżniają się widoczną oraz charakterystyczną żółtą barwą. Bardzo zależało nam by z upływem czasy ten kolor nie blaknął ani nie uwidoczniał żadnych wad, dzięki czemu bariery Hard- Flexx® są zabezpieczone na światło słoneczne. Bariery zachowują swoje właściwości niezależnie od warunków pogodowych.

Certyfikowany produkt
Przed wprowadzeniem naszych produktów na rynek rozpoczynamy proces analiz oraz projektowania, który kończy się na przeprowadzaniu niezależnych testów. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty zapewniające, że nasze bariery Hard-Flexx® spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa obowiązujące w różnych sektorach. Przy testach oraz certyfikowaniu naszych produktów ściśle współpracujemy z takimi firmami jak SGS oraz LL-C Certification.

• Doskonała widoczność
Kolor barier oraz ich wygląd zostały dostosowane by maksymalnie zwiększyć ich widoczność. Zwiększa to automatycznie ich poziom bezpieczeństwa w montowanych miejscach. Wyraziste i jaskrawe kolory zmniejszają ilość kolizji.

• Oszczędność kosztów
Gama produktów Hard-Flexx® to bez wątpienia inwestycja, która pozwoli na duże oszczędności w czasie eksploatacji barier. Mieszanka polimerowa jest bardzo trwała dzięki czemu zamontowane elementy będą zapewniały bezpieczeństwo na lata.


WIZUALIZACJE PRODUKTU

 

Hard-Flexx Aries

 

 

Hard-Flexx Aries2800

 

Hard-Flexx Taurus

 

 

Hard-Flexx Gemini

 

WIDEOPREZENTACJA

CASE STUDY – Większe bezpieczeństwo, mniej stresu i wyższa wiarygodność

Przy planowaniu organizacji pracy na magazynie, czy hali produkcyjnej nie można zapomnieć o aspekcie bezpieczeństwa. Bardzo istotne jest stosowanie rozwiązań technicznych pozwalających na likwidowanie zagrożeń. Hale produkcyjne oraz magazyny logistyczne bardzo często wyposażane są w różnego typu bariery ochronne. Nasza firma od początku działalności zajmuje się zabezpieczaniem zakładów pracy w bariery różnego typu. Dzięki temu w przedsiębiorstwach podnoszony jest poziom bezpieczeństwa w wielu aspektach – ochrony ludzi, towarów, wyposażenia czy infrastruktury.

Contex Experts zajmuję się dostarczaniem oraz montażem specjalistycznych produktów dla firm branży przemysłowej. Nasze doświadczenie produkcyjne sięga 2007 roku, kiedy na rynku europejskim zaczęliśmy wykonywać usługi związane z konstrukcjami metalowymi. Nasi klienci często zwracali nam uwagę na minusy barier stalowych. Problem pojawia się wraz z eksploatacją, bariery muszą być na bieżąco konserwowane oraz naprawiane. W przypadku uderzenia w barierę, ta ulega odkształceniu lub zniszczeniu. Dodatkowo przy wysokiej sile uderzenia bardzo często wiąże się to z wyrwaniem mocowań z podłogi, co zmusza do ich wymiany i ponownego przymocowania nowych barier, co oznacza dodatkowe nakłady finansowe.

Po setkach godzin projektowych, badań oraz testów udało się stworzyć idealne rozwiązanie dla magazynów, hal produkcyjnych i logistycznych – bariery elastyczne Hard- Flexx®. Stworzone ze specjalnej mieszanki polimerowej bariery pochłaniają energie kinetyczną powstałą w wyniku uderzenia oraz wracają do swojego pierwotnego kształtu. Po uderzeniu nie powstają problemy z kotwami w podłożu, nie ma konieczności konserwacji, malowania ani napraw bariery. Są one całkowicie bezobsługowe. Po jednorazowej inwestycji zabezpieczają one miejsce pracy na lata bez konieczności dalszych prac.

Nasze bariery Hard – Flexx® charakteryzują się:

 • Dużą wytrzymałością mechaniczną w stosunku do masy
 • Odpornością na czynniki atmosferyczne, środowisko aktywne, korozję oraz promieniowanie UV
 • Wytrzymałość na poziomie stali przy znacząco lżejszej wadze
 • Łatwością montażu oraz demontażu
 • Trwałością koloru i brakiem konieczności malowania
 • Pochłanianiem energii podczas uderzenia
 • Trudnopalnością

 

Zastosowanie barier ochronnych jest bezwzględnie obowiązkowe by móc utrzymać bezpieczeństwo w zakładzie produkcyjnym lub hali logistycznej. Przy obecnej technologii oraz analizując wady i zalety dostępnych rozwiązań, zdecydowanie bardziej skłaniać się można przy zakupie certyfikowanych barier elastycznych. Brak konieczności późniejszych wymian oraz napraw sprawia, że stosowanie gamy produktów Hard-Flexx® staje się tańsze w użytkowaniu i zabezpieczaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Contex Experts

IGOR RATAJ – IGOR.R@CONTEXEXPERTS.EU TEL. 885 388 983
BIURO – BIURO@CONTEXEXPERTS.EU TEL. 721 118 801

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

City Logistics [Panattoni]Panattoni od 2018 r. rozwija segment obiektów City Logistics, które stanowią doskonałą platformę do obsługi logistyki ostatniej mili, a także wpisują się w koncepcję Zielonej Logistyki (Green Logistics).

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

DOSKONAŁA PLATFORMA DO OBSŁUGI LOGISTYKI OSTATNIEJ MILI, KTÓRA WPISUJE SIĘ W KONCEPCJĘ ZIELONEJ LOGISTYKI

Obiekty miejskie Panattoni to małe i średnie budynki logistyki miejskiej, rozporoszone na terenach miast, umiejscowione w dogodnych lokalizacjach, otoczone ekologicznymi  i bioróżnorodnymi strefami zieleni, a także strefami relaksu dla użytkowników inwestycji. Profil parków miejskich Panattoni pozwala na przeładowanie towarów do mniejszych, bardziej ekologicznych i coraz częściej elektrycznych pojazdów, ograniczając ruch np. samochodów ciężarowych w granicach miast. Zmniejszona odległość pokonywana przez konkretne pojazdy, służy rozwojowi elektromobilności i transportu rowerowego. Zarówno samochody elektryczne, jak i rowery nie emitują spalin na ulicach miast i ich toksycznych składników – tlenku węgla, metali ciężkich, sadzy, dymu etc. Oba te kierunki wspiera Panattoni – deweloper w standardzie swoich inwestycji wyposaża parki w stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz buduje infrastrukturę rowerową. Ponadto, parki Panattoni są zaopatrywane wyłącznie przez zieloną energię. W tym celu Panattoni nawiązało współpracę z dostawcami energii pochodzącej z OZE.

Tylko w 2021 r. Panattoni zrealizowało 13 inwestycji City Logistics. Każda z nich powstała zgodnie ze standardem dewelopera i uzyskała certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Very Good lub „Excellent”. Centra logistyczne Panattoni posiadają liczne strefy zieleni wokół obiektów – od pocket parków z unikalnymi ekologicznymi meblami z zużytych turbin wiatrowych, po plenerowe siłownie. Obiekty zasila energia pochodząca z OZE – 13 opisywanych projektów to oszczędność 7 436 030 kg CO2 rocznie. Każda inwestycja posiada po 6 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Wykorzystywanie ich przez elektryczne samochody dostawcze skutkuje zmniejszeniem emisji CO2 w ramach tych parków o 400 t w skali roku. Dodatkowo w ramach obiektów City Logistics powstałych w 2021, Panattoni zapewniło łącznie 200 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów, co daje redukcję kolejnych 40t CO2 w skali roku. Panattoni redukuje nie tylko

emisję CO2 w przypadku śladu węglowego operacyjnego, stawiając na zwiększenie efektywności energetycznej budynków m.in. poprzez minimalizację strat ciepła, ale przedsiębiorstwo wzięło również na tapet wbudowany ślad węglowy. Jest on  związany z całym cyklem życia budynku, począwszy od produkcji materiałów i wyrobów budowlanych, ich transportu i samego procesu budowy po renowację, przebudowę lub ewentualną rozbiórkę. Dlatego deweloper przeprowadza analizy LCA, a zrównoważony proces budowy inwestycji wspiera analizą efektywności realizacji dostaw prefabrykatów i ich automatyczną kontrolą, co pozwala ograniczyć nawet o 50 proc. współczynnik Embodied Carbon Benchmark.

Istotną wartością projektów Panattoni City Logitics dla środowiska jest fakt, że są najczęściej inwestycjami typu browfileld – powstają na starych terenach poprzemysłowych o niskiej wartości ekologicznej, pozbawionych pokrywy roślinnej. Panattoni przystępując do realizacji tego typu inwestycji każdorazowo prowadzi konsultacje z wykwalifikowanym ekologiem, który sporządza szczegółowy raport – poprzedzony m.in. inwentaryzacją działki oraz analizą wartości ekologicznej terenu. Deweloper doprowadza do zazielenienia obszaru inwestycji poprzez łąki kwietne o bogatym składzie gatunkowym, czy ekologiczne trawniki niewymagające częstego koszenia. W inwestycjach typu brownfield recyklingowi poddawane jest nawet 90 proc. odpadów, a materiały z rozbiórki traktowane są jako półprodukty i wykorzystywane ponownie na etapie budowy lub w innych procesach. Inwestycje te doskonale wpisują się w gospodarkę o obiegu zamkniętym.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE

 • Obiekty City Logistics zasilane są wyłączenie energią OZE
 • Każdy z parków Panattoni posiada ładowarki elektryczne oraz infrastrukturę rowerową
 • Certyfikacja BREEAM na poziomie Very Good lub Excellent
 • Inwestycje są zlokalizowane w granicach miast na terenach poprzemysłowych (tzw. brownfield) i wpisują się w gospodarkę o obiegu zamkniętym.

WIZUALIZACJE PRODUKTU

Ładowarki samochodowe

Panattoni City Logistics Łódż

Bicycle shelter Psary

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Panattoni

Emilia Dębowska

Sustainability Director

+48 693 900 744

EDebowska@panattoni.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Efektywne, energooszczędne parki logistyczne w najlepiej skomunikowanych lokalizacjach [GLP Poland]GLP to międzynarodowa firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Na polskim rynku zrealizowała do tej pory budynki magazynowo-produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 1 mln mkw., położone obok kluczowych węzłów transportowych i największych aglomeracji. Obecnie realizuje projekty o łącznej powierzchni ponad 260 tys. mkw. spełniające najwyższe standardy funkcjonalne, techniczne i ekologiczne i dysponuje zapasem gruntów, które umożliwią budowę kolejnych projektów o łącznej powierzchni około miliona metrów kwadratowych.

EFEKTYWNE, ENERGOOSZCZĘDNE PARKI LOGISTYCZNE W NAJLEPIEJ SKOMUNIKOWANYCH LOKALIZACJACH

 

W 2021 roku GLP podpisało łącznie 23 umowy najmu w swoich polskich parkach logistycznych. Obecnie firma realizuje m.in. nowy budynek obok węzła autostrady A2 w Grodzisku Mazowieckim k. Warszawy, trzeci etap inwestycji Poznań Airport Logistics Centre, park logistyczny w podwrocławskich Magnicach oraz nowy budynek w ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego w Gdańsku.

 

Z myślą o środowisku naturalnym, firmowych budżetach oraz zdrowiu i zadowoleniu pracowników, GLP buduje zgodnie z wytycznymi certyfikatu ekologicznego BREEAM. Firma osiągnęła też o +13% lepsze wyniki niż przed rokiem w Global Real Estate Sustainability Benchmark (GRESB) – najważniejszym, międzynarodowym badaniu, w którym inwestycje oceniane są z perspektywy ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego.

 

Obiekty powstające zgodnie z GLP Design Standard mają zwiększoną do 12 metrów wysokość. Oznacza to, że klienci zyskują dodatkowy poziom składowania, co może wygenerować nawet 20% oszczędności na wynajmie. Wzmocniona konstrukcja dachów umożliwia instalację paneli fotowoltaicznych, a przesunięcie pierwszego rzędu słupów ułatwia manewrowanie wózkami widłowymi w strefie załadunku, która została powiększona do 24 metrów szerokości. Zwiększona nośność podłogi do 7 ton na metr kwadratowy wytrzymuje nacisk ciężkich maszyn produkcyjnych.

 

Istotnym elementem działalności GLP są inicjatywy w zakresie ESG, które wspierają rozwój biznesu, chroniąc interesy interesariuszy oraz inwestorów, a także wspierając pracowników, klientów i lokalne społeczności. Użytkownicy budynków GLP mogą ograniczyć zużycie energii elektrycznej m.in. dzięki zastosowaniu oświetlenia LED, dwukrotnie zwiększonej liczbie świetlików oraz inteligentnemu systemowi monitorującemu i sterującemu zużyciem mediów. Ważną cechą projektów firmy jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie budynków. Obok nich powstają wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki pojazdów elektrycznych – zarówno

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE PARKI LOGISTYCZNE GLP  POLAND

 • Doskonały dostęp do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych
 • Nacisk na kryteria ESG, w tym dążenie do zeroemisyjności
 • Zastosowanie rozwiązań przekładających się na wymierne oszczędności klientów
 • Zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności

WIZUALIZACJA:

GLP Park Lędziny_hala A

GLP Przekroj hali

GLP_Pomorskie Centrum Logistyczne

GLP_Wrocław V Logistics Centre

GLP_Wrocław V Logistics Centre

WIDEO:

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Paulina Kryńska

+ 48 22 222 21 00

paulina.krynska@glp.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

W pełni automatyczny i autonomiczny system gęstego składowania AutoMAG Mover [PROMAG]System gęstego składowania AutoMAG Mover to w pełni autonomiczny i automatyczny system składowania, będący rozwinięciem półautomatycznego systemu gęstego składowania AutoMAG Shuttle. Celem tego rozwiązania jest całkowite wyeliminowanie wózków widłowych oraz pracowników fizycznych ze strefy składowania i transportu wewnętrznego towarów oraz zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa procesów magazynowych. System pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiego współczynnika wykorzystania kubatury magazynu, co ma istotne znaczenie przy rosnących kosztach utrzymania obiektów przemysłowych.

W PEŁNI AUTOMATYCZNY I AUTONOMICZNY SYSTEM GĘSTEGO SKŁADOWANIA AUTOMAG MOVER

System gęstego składowania AutoMAG Mover to w pełni autonomiczny i automatyczny system składowania, będący rozwinięciem półautomatycznego systemu gęstego składowania AutoMAG Shuttle. Celem tego rozwiązania jest całkowite wyeliminowanie wózków widłowych oraz pracowników fizycznych ze strefy składowania i transportu wewnętrznego towarów oraz zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa procesów magazynowych. System pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiego współczynnika wykorzystania kubatury magazynu, co ma istotne znaczenie przy rosnących kosztach utrzymania obiektów przemysłowych.

Rozwiązanie AutoMAG Mover wpisuje się w ideę LOGISTYKI 4.0, gdyż dzięki połączeniu tego systemu z produkcją za pomocą przenośników uzyskujemy pełną automatyzację procesów transportowo-magazynowych.

Główne korzyści z zastosowania systemu AutoMAG Mover:

 • wysoki współczynnik wykorzystania kubatury magazynu
 • wysoka wydajność procesów magazynowych
 • redukcja kosztów stałych, w tym kosztów pracowniczych
 • obniżenie średniego kosztu składowania jednostki paletowej
 • możliwość pracy w systemie 24/7
 • skrócenie czasu realizacji operacji magazynowych
 • stała kontrola oraz aktualizacja stanów magazynowych
 • elimincja tzw. czynnika ludzkiego (błędów, pomyłek)
 • bezpieczeństwo pracy

AutoMAG Mover to autorskie rozwiązanie produkowane w Polsce. Firma PROMAG S.A. jest polską firmą, która projektuje, produkuje, montuje i serwisuje w pełni automatyczne magazyny.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE  SYSTEM AUTOMAG MOVER

 

 • niższy koszt rozwiązania w porównaniu z innymi rozwiązaniami automatycznymi,
  dzięki czemu system AutoMAG Mover dostępny jest również dla średnich firm, które borykają się z brakiem pracowników a nie stać ich na ogromną inwestycję jaką jest regał automatyczny z układnicą
 • wyższy wskaźnik wykorzystania kubatury magazynu niż w przypadku regałów z układnicami,
  dzięki zminimalizowaniu liczby kanałów, w których poruszają się urządzenia
 • możliwość pracy w trybie automatycznym i półautomatycznym,
  dzięki czemu możliwa jest praca magazynu nawet w czasie przerw w zasilaniu lub awarii systemu
 • możliwość stopniowej rozbudowy systemu
  – logistyka klienta może ewoluować od rozwiązania półautomatycznego, przez automatyczne z niższą rotacją, do automatycznego z bardzo wysoką wydajnością

WIZUALIZACJA SYSTEMU AUTOMAG MOVER:

 

 

 

 

WIDEO:

Automatyzacja procesów transportu wewnętrznego i składowania w hucie szkła Trend Glass z wykorzystaniem automatycznego regału gęstego składowania (ARGS) AutoMAG Mover

 

Automatyzacja procesu składowania i transportu w OSM WART MILK

 

CASE STUDIES:

1. Automatyzacja procesów transportu wewnętrznego i składowania w hucie szkła Trend Glass z wykorzystaniem automatycznego regału gęstego składowania (ARGS) AutoMAG Mover

 

2. Automatyzacja procesu składowania i transportu w OSM WART MILK

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

PROMAG S.A.
ul. Romana Maya 11
61-371 Poznań

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Kompleksowy outsourcing usług logistycznych dla dużych organizacji [Geis PL]Outsourcing w szeroko rozumianej logistyce nie jest modny. Aktualnie jest niezbędny. Od wielu lat obserwujemy, że specjalizacje w tej dziedzinie to efekt rosnącej świadomości biznesowej. Dążenie  do dostarczenia produktów, usług o wysokiej jakości spełniających szerokie oczekiwania Klientów, zaprowadziło przedsiębiorców do prostej strategii działania - alokować swój potencjał w rozwój produktu. A wszystkie procesy poboczne tak jak np. transport, logistykę, czy zarządzanie zapasem powierzać specjalistom. Skala realizowanych operacji  biznesowych, w tym handlowych, produkcyjnych jest tylko akceleratorem dla dużych graczy do podjęcia decyzji ze skorzystania z operatorów 3PL. Geis PL, jest organizacją, której jednym z głównych celów jest dostarczyć - z tzw. jednej ręki - możliwie najszerszą ofertę możliwości. Niwelując przy tym ryzyka logistyczno-transportowe związane z przemieszaniem wartości w łańcuchu dostaw.

KOMPLEKSOWY OUTSOURCING USŁUG LOGISTYCZNYCH DLA DUŻYCH ORGANIZACJI

Wspólna wizja biznesu i korzyści płynące z pełnego portfolio to tylko jeden z aspektów działalności. Geis PL, to uniwersalny operator logistyczny ONE-STOP-SOLUTION, realizujący pełen zakres usług:

 • Drobnica krajowa i międzynarodowa
 • Transport całopojazdowy (FTL) krajowy oraz międzynarodowy
 • Logistyka kontraktowa
 • Transport morski oraz lotniczy
 • Usługi celne

Realizowane serwisy mają charakter komplementarny. Efekt skali połączony z pełną synergią pozwala osiągać naszym Klientom wymierne korzyści.

Procesowość zagadnień logistycznych jest oczywista. Każdy serwis wymaga specjalistów: spedytorów, dyspozytorów, magazynierów, kierowców, administracji oraz interdyscyplinarnego wsparcia  backoffice. Chcąc rozwiązywać trudności Klientów w zakresie zarządzania ogniwami łańcucha dostaw, wartościowy operator 3PL musi zadbać o odpowiednią architekturę systemową. Administrowanie informacją w czasie, zdolności predykcji, analiza zagrożeń, wykorzystanie synergii nie są możliwie bez dobrego TMS oraz aplikacji peryferyjnych.

Dobrym przykładem holistycznego podejścia systemowego jest działanie Geis CEE. Wszystkie procesy transportowe (drobnicowe, częściowe, milk-run’y, całopojazdowe) są procesowane w jednym systemie TMS dla regionu. Tak dobra widoczność potoku umożliwia optymalne zrealizowanie przewozu, a co za tym idzie przeniesienie korzyści na stronę Klienta. TMS to serce napędzające naszą tkankę logistyczną. Równocześnie aplikacje peryferyjne budują przewagę i generują komfort dla użytkowników. Jedną z nich jest aplikacja G-Stock, której zadaniem jest zarządzanie powierzchnią magazynową. To pełna widoczność masy ładunkowej na terminalach, skuteczne zarzadzanie inwentaryzacją czy procesem FIFO. Kolejnym operacyjnym peryferium systemowym jest aplikacja
G-Driver zapewniająca: statusowanie, Track&Trace, geolokalizacje, zarządzanie informacją nt. uszkodzeń (dokumentacja fotograficzna), ordermanagment, skan CMR oraz wiele innych. Istotnym faktem jest to, iż jest to firmowa aplikacja, z której można korzystać w przejrzysty i nieskomplikowany sposób. Jednakże kluczową aplikacją w Geis, sprzężoną z TMS jest G-Portal. Jest to aplikacja dedykowana dla Klientów, gdzie trafiają zlecenia transportowe, pobierane raporty, wszelkie niezbędne protokoły, etykiety itp. Niebawem portal zostanie poszerzony o moduł reklamacji oraz rozliczeń należności.  Dostępność do komunikacji poprzez jasny opis serwisów API/EDI dostępny na naszej stronie internetowej zwiększa transparentność funkcjonowania naszych serwisów informatycznych.

Nowoczesny świat 3PL nie istnieje bez rozwiązań IT. Świadomość oczekiwań rynku po stronie IT jest niezbędna na drodze budowania optymalnych rozwiązań dla biznesu.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE PARKI LOGISTYCZNE GLP  POLAND

 • Realizowane serwisy mają charakter komplementarny. Efekt skali połączony z pełną synergią pozwala osiągać naszym Klientom wymierne korzyści.
 • Pełna portfolio usług logistycznych od jednego operatora
 • Komplementarność produktów
 • Holistyczność
 • Dedykowane rozwiązania IT dla klientów oraz pracowników Geis


WIZUALIZACJE PRODUKTU

 

 

 

WIDEOPREZENTACJA

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Geis pl sp. z o.o.

sosnowiec pieńki 7

95-010 stryków

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Dostawy produktów leczniczych bezpośrednio do domu pacjenta z zachowaniem warunków temperatury kontrolowanej [Arra Group]Dla wielu pacjentów – zwłaszcza tych z orzeczeniem o niepełnosprawności, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności oraz w starszym wieku – zakup leków z dostawą do domu jest ogromnym ułatwieniem. W czasie pandemii COVID-19 ma jeszcze większe znaczenie. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Arra Group uruchomiła nowy rodzaj usługi, jaką jest bezpośrednia dostawa produktów leczniczych z apteki szpitalnej do pacjenta domowego w ramach świadczenia programów lekowych. Usługa ta przygotowana jest z myślą o tych pacjentach, którzy z racji panującej epidemii COVID-19 i swojego stanu zdrowia obawiają się wizyty w szpitalu.

DOSTAWY PRODUKTÓW LECZNICZYCH BEZPOŚREDNIO DO DOMU PACJENTA Z ZACHOWANIEM WARUNKÓW TEMPERATURY KONTROLOWANEJ

Jeszcze w pierwszym kwartale 2020 r. dostawy leków z aptek szpitalnych do pacjentów były niemożliwe. Jednak 3 kwietnia 2020 r. Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wydał specjalny komunikat dotyczący dostaw produktów leczniczych bezpośrednio do domu pacjentów w ramach leczenia szpitalnego, objętych leczeniem w programach lekowych i osób korzystających z chemioterapii w trybie ambulatoryjnym.

Dzięki temu rozwiązaniu hurtownie farmaceutyczne realizują działania logistyczne na rzecz danego podmiotu leczniczego (szpitala) poprzez dowóz produktów leczniczych, w ramach zawartych umów dostaw, bezpośrednio do miejsca zamieszkania pacjenta lub do jego przedstawiciela ustawowego, którzy spełniają kryteria dostaw.

Dla wielu pacjentów – zwłaszcza tych z orzeczeniem o niepełnosprawności, z orzeczeniem
o stopniu niepełnosprawności oraz w starszym wieku – zakup leków z dostawą do domu jest ogromnym ułatwieniem. W czasie pandemii COVID-19 ma jeszcze większe znaczenie.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Arra Group uruchomiła nowy rodzaj usługi, jaką jest bezpośrednia dostawa produktów leczniczych z apteki szpitalnej do pacjenta domowego
w ramach świadczenia programów lekowych. Usługa ta przygotowana jest z myślą o tych pacjentach, którzy z racji panującej epidemii COVID-19 i swojego stanu zdrowia obawiają się wizyty w szpitalu.

Arra Group jest dumna ze swojej misji ochrony ludzkiego zdrowia i dbania o drugiego człowieka. Ich drogę wytyczają dostawy farmaceutyków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE DOSTAWY PRODUKTÓW LECZNICZYCH BEZPOŚREDNIO DO DOMU PACJENTA Z A ZACHOWANIEM WARUNKÓW TEMPERATURY KONTROLOWANEJ ARRA GROUP

1.Transport realizowany jest autami dedykowanymi w temperaturze +2 do +8 st. C

2.Kluczowa w procesie jest rola i świadomość kierowcy przy dostawie, którego zadaniem jest:

– bezpieczne dostarczenie leku, a także dopilnowanie, aby osoba upoważniona / opiekun prawny pacjenta potwierdziła dostawę

Towar będącym przedmiotem wysyłki jest bardzo podatny na uszkodzenia wynikające z wstrząsów, stąd wymagana jest szczególna uwaga podczas transportu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Ewelina Koziar

Content Marketing Specialist

ARRA GROUP

Phone: +48 515 327 206

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Premiera roku w branży TSL: Powołanie w Geis PL struktury FTL [Geis PL]Po etapie intensywnych inwestycji w rozwój sieci drobnicowej nad Wisłą, podjęliśmy strategiczną decyzję nt. rozwoju struktur FTL, umacniając pozycję w wąskim gronie kompleksowych operatorów logistycznych. Z liczby trzech oddziałów FTL funkcjonujących na początku roku 2021, na jego koniec nasza strukturę FTL tworzyło już 8 oddziałów w Polsce. Jednocześnie powiększyliśmy zatrudnienie oraz ilość zrealizowanych zleceń o ponad 30 %. r/r. Naszym celem nadrzędnym jest dostosowanie oferty do potrzeb Klienta, zaś w codziennych aktywnościach skupiamy się nad efektywnością pracy spedytora oraz posiadanych zasobów. Kompleksowość działania Geis PL wymusiła od pierwszego dnia na nowobudowanej strukturze dalece idącą elastyczność. Pomagamy naszym Klientom w sposób złożony i kombinowany. Nasze serwisy FTL to pełna paleta usług zawierająca m.in. transport ekspresowy BUS, realizacje przewozów autami typu solo, naczepa standard/mega dla towarów neutralnych oraz w temperaturze kontrolowanej. Świadczymy usługi wspierające jak: „Standby trailer”, „shunting services”, „milkrun”.

PREMIERA ROKU W BRANŻY TSL: POWOŁANIE W GEIS PL STRUKTURY FTL

Po etapie intensywnych inwestycji w rozwój sieci drobnicowej nad Wisłą, podjęliśmy strategiczną decyzję nt. rozwoju struktur FTL, umacniając pozycję w wąskim gronie kompleksowych operatorów logistycznych. Z liczby trzech oddziałów FTL funkcjonujących na początku roku 2021, na jego koniec nasza strukturę FTL tworzyło już 8 oddziałów w Polsce. Jednocześnie powiększyliśmy zatrudnienie oraz ilość zrealizowanych zleceń o ponad 30 %. r/r.

 

Naszym celem nadrzędnym jest dostosowanie oferty do potrzeb Klienta, zaś w codziennych aktywnościach skupiamy się nad efektywnością pracy spedytora oraz posiadanych zasobów.

Kompleksowość działania Geis PL wymusiła od pierwszego dnia na nowobudowanej strukturze dalece idącą elastyczność. Pomagamy naszym Klientom w sposób złożony i kombinowany. Nasze serwisy FTL to pełna paleta usług zawierająca m.in. transport ekspresowy BUS, realizacje przewozów autami typu solo, naczepa standard/mega dla towarów neutralnych oraz w temperaturze kontrolowanej. Świadczymy usługi wspierające jak:  „Standby trailer”, „shunting services”, „milkrun”. Sprawna organizacja przewozu wymaga jeszcze lepszej organizacji wewnątrz działu, w tym celu dokonaliśmy  specjalizacji kompetencji i wydzielenia zespołów krajowego oraz międzynarodowego.

W ramach działających zespołów realizujemy przewozy na flocie kontraktowej oraz oneway.

 

Efektywność pracy spedytora (patrz ergonomia obowiązków) jest kluczowa dla jakości realizowanych zadań, dlatego nasz FTL posiada sprawnie funkcjonujący dział administracji, który odciąża spedytorów z bieżącej „technicznej” pracy, analizy potoków, awizacji etc. Bez dobrze skrojonych narzędzi teleinformatycznych, zarządzanie przepływami byłoby trudniejsze – i tu pojawia się wsparcie IT Geis PL. Nasi kierowcy korzystają z mobilnej aplikacji webowej G-Driver, dzięki czemu nasi Klienci poosiadają informacje nt. statusu zleceń FTL, skanu CMR, itp. Aplikacje peryferyjne w połączeniu z jednym TMS dla regionu CEE zwiększa nasz potencjał w zarządzaniu procesami na każdym etapie łańcucha dostaw, od drobnicy do FTL.

 

Budowa kolejnych struktur FTL to szansa dla nowych pracowników na rozwój w ramach naszej organizacji, w obszarze operacji oraz sprzedaży. Tytaniczna praca „sourcingowa”, tylko w 2022 roku pozwoliła nam podwoić flotę kontraktową dla produktu FTL. Szukamy zasobów oraz partnerów biznesowych do dalszego rozwoju naszych specjalizacji w kierunkach FR, ES, BELELUX, DE, region CEE CZ, SK, HU oraz na rynku krajowym.

 

Obecna struktura oddziałów FTL zostanie powiększona finalnie do 11 lokalizacji w Polsce. Statystycznie w co drugim oddziale Geis PL będzie lokalna kompetencja FTL budująca przewagi konkurencyjne naszych Klientów.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE POWOŁANIE W GEIS PL STRUKTURY FTL

 • Dynamiczny rozwój produktu
 • Elastyczność i kompleksowa praca spedytorów
 • Wspierający dział administracji
 • Narzędzia teleinformatyczne


WIZUALIZACJE PRODUKTU

WIDEOPREZENTACJA

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Geis pl sp. z o.o.

Sosnowiec Pieńki 7

95-010 Stryków

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Usługa poolingu paletowego [IPP Pooling Polska]Pooling paletowy IPP jest coraz bardziej docenianym rozwiązaniem dla elastycznych, transparentnych i szybko zmieniających się łańcuchów dostaw. Działa w systemie obiegowym, na zasadzie ponownego wykorzystywania wysokiej jakości palet przez producentów FMCG, aby mogli dostarczać swoje towary w bezpieczny i zrównoważony sposób. Ambicją IPP Pooling jest wywieranie pozytywnego wpływu na łańcuchy dostaw, wdrażając do logistyki ideę gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zapewniając najwyższą jakość w konkurencyjnej cenie.

USŁUGA POOLINGU PALETOWEGO W IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU I ZIELONEJ LOGISTYKI

Pooling paletowy IPP jest coraz bardziej docenianym rozwiązaniem dla elastycznych, transparentnych i szybko zmieniających się łańcuchów dostaw. Działa w systemie obiegowym, na zasadzie ponownego wykorzystywania wysokiej jakości palet przez producentów FMCG, aby mogli dostarczać swoje towary w bezpieczny i zrównoważony sposób. Ambicją IPP Pooling jest wywieranie pozytywnego wpływu na łańcuchy dostaw, wdrażając do logistyki ideę gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zapewniając najwyższą jakość w konkurencyjnej cenie.

Na wysoki poziom usługi poolingu paletowego oferowanego przez IPP wpływają wyznawane przez firmę zasady:

 • „ Łatwo się z nami współpracuje – Zapewniamy lokalne wsparcie, jesteśmy przystępni, kompetentni, transparentni i osiągalni 24/7. Oferujemy stałe opłaty z proaktywnym wsparciem oraz czytelnymi, zrozumiałymi fakturami – jedna stawka bez ukrytych kosztów
 • Pracujemy z zachowaniem wysokich standardów – Jakość jest częścią naszego DNA. Nasze palety są wykonane do długotrwałego użytkowania, z certyfikowanego drewna pozyskiwanego w zrównoważony sposób. Naprawiamy palety według specyfikacji – nie na procent. Po prostu dostarczamy to, co uzgodniliśmy.
 • Dokładamy wszelkich starań​ – Nasza współpraca przybiera różne formy (stawka za ruch paletowy, stawka dzienna za wynajem). Nasza historia sięga 1891 a długofalowa strategia i działalność inwestycyjna zapewnia, że nieustannie się rozwijamy i będziemy wzrastać przez kolejne lata.​”

IPP Pooling oferuje wybór wszystkich powszechnie stosowanych palet i skrzyń paletowych w systemie rozliczeń za użytkowanie tzw. ‘pay-per-use’. Palety IPP są wykonane z trwałego i certyfikowanego drewna (FSC®, PEFC™), pozyskiwanego w zrównoważony sposób. Są zaprojektowane do długotrwałego użytkowania. Żywotność palet jest optymalizowana poprzez regularne przeglądy i konserwację w centrach serwisowych IPP, gdzie elementy drewniane są wykorzystywane jak najdłużej jeżeli spełnione są normy jakościowe tych elementów. Po zakończeniu długiego okresu użytkowania, drewniane elementy przetwarzane są na biomasę i zwracane naturze, zamykając obieg cyrkularny.

W ramach poolingu paletowego IPP oferowane są cztery różne opcje usług z czytelną i konkurencyjną strukturą opłat:

 • One Way Trip czyli przewóz w jedną stronę: palety są dostarczane do lokalizacji klienta, z centrum serwisowego IPP, gdzie zostały sprawdzone i dostosowane do specyfikacji
 • Trade Direct czyli bezpośrednia dostawa: palety są dostarczane z centrum dystrybucyjnego sieci sklepów do lokalizacji klienta
 • Trade Collect czyli bezpośredni odbiór: palety są odbierane z centrum dystrybucyjnego sieci sklepów przez klienta
 • Day Rent (system dobowy): wynajem palet IPP na ustalony okres

W celu dostarczenia klientom IPP najlepszej jakości palet oraz w najbardziej wydajny​ i zrównoważony sposób IPP współpracuje z renomowanymi partnerami:

 • Firmy produkujące palety: oferowane przez IPP palety są produkowane przez wyspecjalizowanych partnerów, którzy zapewniają palety wysokiej jakości, trwałe i zgodne z wymogami zrównoważonego rozwoju (certyfikat FSC, PEFC) aby ładunki klientów były przewożone w bezpieczny sposób.
 • Przewoźnicy: partnerzy IPP z branży transportowej zajmują się dostarczaniem palet lub odbieraniem ich z powrotem z sieci handlowych do naszych centrów serwisowych, zawsze szukając najbardziej wydajnych​ i zrównoważonych rozwiązań, aby zoptymalizować załadunek i zredukować ​ilość pustych przestrzeni.​
 • Centra serwisowe: IPP współpracuje z wyspecjalizowanymi​ magazynami do przechowywania i serwisowania palet, aby zawsze móc zapewnić odpowiednią ilość i rodzaj​ dostępnych palet w pobliżu klientów IPP.

IPP dostarcza palety w całej Europie – z ponad 90 centrami serwisowymi odzyskuje palety z dziesiątek tysięcy punktów odbioru. Posiada biura w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Irlandii, Niderlandach,​ Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii a teraz również i w Polsce! Dzięki temu IPP dostarcza odpowiednią ilość i jakość palet we właściwym miejscu i czasie — gdziekolwiek jest to potrzebne.

Pooling paletowy to zrównoważony sposób na pokrycie zapotrzebowania firm na palety. Dzięki  rozliczaniu się za użytkowanie palet zamiast kupowaniu ich na własność, palety są wykorzystywane w najbardziej optymalny sposób w czasie ich żywotności. IPP Pooling wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym.​ Wspólnie z macierzystą firmą, Faber Group, uczestniczy w ocenie zrównoważonego rozwoju Ecovadis, w której obecnie posiada najwyższy możliwy do zdobycia platynowy status. EcoVadis jest wiodącym liderem w zakresie oceny społecznej odpowiedzialności biznesu w tym zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw.

 

IPP współpracuje na szeroką skalę z renomowanymi markami, producentami i sieciami handlowymi. Potwierdzeniem wysokiej jakości usługi poolingu paletowego oferowanego przez IPP mogą być słowa Kierownika Działu Logistyki w firmie Sokpol: „Firma IPP oferuje punktualność oraz szybki czas realizacji dostaw. Składując nasz asortyment na paletach IPP mamy pewność, że towary będą miały solidną podstawę (…).Ekologia jest dla nas ważna, a wybór IPP pozwala spełniać cele firmy Sokpol. Dzięki kooperacji jesteśmy w stanie realizować politykę zero waste. Wynajem palet ma bowiem pozytywny, proekologiczny wpływ na środowisko. Palety są wielokrotnego użytku i można je używać w różnych łańcuchach dostaw. Myślimy nie tylko o sytuacji tu i teraz, ale również mamy na celu przyszłość środowiska naturalnego. W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć współpracę z IPP i zwiększyć asortyment, który będzie dostarczany za pomocą brązowych palet.”

POOLING PALETOWY IPP DAJE KONKRETNE KORZYŚCI:

 1. Mniej obsługi administracyjnej – praca z IPP jest łatwa i pozwala obniżyć koszty.
 2. Ujednolicona jakość palet – naprawiamy palety według specyfikacji, nie na procent.
 3. Możliwość optymalizacji sieci transportowej oraz skrócenie cyklu pracy pojazdów.
 4. Rozliczenia za użytkowanie – mniejsze straty, klient płaci wyłącznie za palety, których potrzebuje w danym momencie.

WIZUALIZACJE PRODUKTU

VIDEO

CASE STUDIES:

sokpol

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Tomasz Sączek

Dyrektor Zarządzający IPP Polska

E-mail: t.saczek@ipp-pooling.com

Tel. 600 928 800

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Streamsoft Verto [Streamsoft]Wyróżnia go m.in. moduł POS wspomagający pracę zarówno w modelu omnichannel jak i w salonach retail (m.in. realizuje częściowe zamówienia internetowe i dobieranie np. towaru z salonu - na jeden paragon), rozbudowany moduł WMS (m.in. moduł współpracy z systemem RTLS, z algorytmami pozwalającymi na nawigację magazyniera w pomieszczeniach, które zarządzają wyborem optymalnej ścieżki kompletacji w czasie rzeczywistym), wielojęzyczny interfejs, najszerszy zakres integracji na rynku, obsługa wielofirmowości. Wielomodułowy Streamsoft Verto łączy w sobie najlepsze cechy systemów zamkniętych, zawierających gotowe funkcjonalności, oraz otwartych, które można dowolnie rozbudowywać pod kątem oczekiwań użytkownika (autorska platforma programistyczna Streamsoft Next). Współpracujemy wdrożeniowo m.in. z: CCC, Modivo, Oponeo, New Balance, Szkla.com, Answear.com, Centrumrowerowe.pl, CSG SA, DeeZee, R-GOL.com, Eltrox czy Lilou.

WIELOMODUŁOWY ZINTEGROWANY SYSTEM KLASY ERP DEDYKOWANY FIRMOM HANDLOWYM I GRUPOM KAPITAŁOWYM DZIAŁAJĄCYM W OBSZARZE RETAIL, E-COMMERCE CZY B2B

Do grona naszych klientów należą średnie i duże firmy, takie jak: CCC, Modivo, Oponeo, New Balance, Szkla.com, Answear.com, Centrumrowerowe.pl, CSG SA, DeeZee, R-GOL.com, Eltrox czy Lilou.

Streamsoft Verto, rozwijany branżowo, posiada wiele gotowych rozwiązań wspierających:

 • handel e-commerce

– gotowe integracje z marketplace (Amazon FBA, FBM, Vendor), Allegro, Baselinker
– integracje z systemami przewoźników (ponad 60)
– integracje rozliczeń e-płatności (ponad 20)

 • obsługę logistyczną

– nowoczesny kolektor WMS
– panele do pakowania zamówień
– możliwość integracji z automatyką magazynową np. JDL, Vanderlande, BSS, AmSort, Packsize, Modula

 • sprzedaż w sieciach retail

– gotowy i otwarty na rozbudowę moduł POS działający online (awaryjnie offline)
– integracja z terminalem płatniczym, drukarką fiskalną (obsługa wydruków fiskalnych i niefiskalnych)
– wsparcie operacji replenishmentu czy zatowarowania sieci)
– handel B2B – gotowe i otwarte API (rest, soap)
– szyna ESB pod integrację z platformą B2B
– wbudowane mechanizmy obsługi retro, wymiany danych EDI.

Streamsoft Verto posiada również własną platformę programistyczną Streamsoft Next umożliwiającą dowolną rozbudowę systemu, w dopasowaniu do potrzeb klienta. Modelowanie i automatyzowanie procesów biznesowych wspierane jest przez wbudowany, nowoczesny silnik BPM. Nowoczesna technologia systemu gwarantuje skalowalność rozwiązania i wydajną pracę w rozproszonej strukturze (centrala-oddziały).

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE WEBFLEET

 • Branżowość – jedyny system ERP na polskim rynku rozwijany w 100% pod potrzeby handlu nowoczesnego (e-commerce, retail, b2b)
 • Wydajność – TOP 10 klientów realizuje ponad 20 milionów transakcji rocznie (ponad 80 transakcji na sekundę), ponad pół miliona zrealizowanych wysyłek w Black Week 2020 u jednego z liderów polskiego e-commerce
 • Skalowalność – największa instalacja – ponad 1000 jednoczesnych użytkowników
 • Otwartość – na integrację i budowanie nowych funkcjonalności pod potrzeby klienta

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

STREAMSOFT SP. Z O.O. SP. K.
ALEJA WOJSKA POLSKIEGO 11, 65-077 ZIELONA GÓRA
MACIEJ SARNOT
KIEROWNIK SPRZEDAŻY STREAMSOFT VERTO
M.SARNOT@STREAMSOFT.PL
883-394-903

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Dock Scheduler [Trans.eu Group]Dock Scheduler to nowoczesny system do zarządzania oknami czasowymi w magazynie, pozwalający na pełną cyfryzację procesu awizacji w firmie i zwiększenie wydajności w zarządzaniu harmonogramem dostaw. To realne oszczędności bez zwiększania ilości zmian, personelu oraz sprzętu.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

DOCK SCHEDULER ROZWIĄZANIE UMOŻLIWIAJĄCE OPTYMALIZACJĘ KOSZTÓW MAGAZYNOWYCH, TRANSPORTOWYCH I DYSTRYBUCYJNYCH

CargoON – nowy, elastyczny i zautomatyzowany system zarządzania transportem drogowym – stworzony przez Trans.eu – umożliwia producentom samodzielne zarządzanie transportem i zwiększenie możliwości przewozowych, pozwalając na elastyczne połączenie oferowania ładunków na rynku kontraktowym i spotowym.

Bezkonkurencyjny dostęp do capacity i teoria logistyki 4.0 zamknięta w funkcjonalnej platformie.

Platforma oferuje liczne rozwiązania i usługi w celu cyfryzacji, optymalizacji i automatyzacji procesów, komunikacji oraz dokumentacji dotyczącej zarządzania transportem drogowym.

Capacity i Savings ON

CargoON Freights pozwala na intuicyjną cyfryzację całego procesu zarządzania transportem – od planowania przez bieżącą współpracę z przewoźnikami aż po rozliczenie. Proces przydzielania ładunków może być również skonfigurowany tak, aby odbywał się automatycznie. Za pomocą kilku kliknięć w CargoON można składać i kontrolować nie tylko zamówienia u stałych dostawców, ale także na rynku spotowym, w sposób w pełni zautomatyzowany.

Usługa Simple Tenders ułatwia przeprowadzanie przetargów na usługi przewozowe, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie możliwe jest nawiązanie bezpiecznej współpracy z nowymi przewoźnikami. Dzięki połączeniu z Platformą Trans.eu CargoON jest jedynym tego typu systemem, który gwarantuje dostęp do ogólnoeuropejskiej sieci dziesiątek tysięcy sprawdzonych przewoźników i spedytorów.

Digitalizacja end-to end

Dock Scheduler, dostępny również jako samodzielny produkt, pozwala na optymalizację zarządzania dostępnością stanowisk i ramp, których pojemność można zdefiniować w systemie – co w połączeniu z przekazaniem możliwości samodzielnej awizacji przewoźnikowi redukuje nakłady pracy producenta, minimalizuje ryzyko pomyłek i pozwala na skrócenie czasu oczekiwania przewoźników i wykorzystanie w pełni posiadanych zasobów. Zastosowanie rozwiązań informatycznych przy ustalaniu terminów załadunku i rozładunku pozwala także na utrzymanie poziomu obsługi, zwiększenie satysfakcji klienta i uniknięcie przestojów.

Ksenia Fiuk  Customer Order Fulfillment Manager, MFO SA – “Dzięki Dock Scheduler zwiększyliśmy przepustowość magazynu o ok. 23-24%. Bez zwiększenia ilości zmian, ilości personelu oraz sprzętu”.

Funkcja Visibility – aktualizacje statusu w czasie rzeczywistym – umożliwia weryfikację statusu ładunku w dowolnym momencie, a klienci mogą szybko reagować na ewentualne problemy z terminowością dostaw. Zarówno producent, jak i przewoźnik otrzymuje pełny obraz aktualnej sytuacji w czasie rzeczywistym.

Produkty wchodzące w skład CargoON zapewniają pełną cyfryzację łańcucha dostaw, co przekłada się na realne oszczędności oraz większą przejrzystość w relacjach z wszystkimi uczestnikami łańcucha dostaw – od producenta, poprzez spedycje, a skończywszy na przewoźnikach i kierowcach.

Rozwiązania cyfrowe ograniczają również ilość pustych przebiegów, a tym samym wspierają środowisko poprzez realną redukcję emisji CO2.

Piotr Hunker CEO Trans.eu                                                                                         “Naszym celem w pracy nad nowymi funkcjonalnościami Platformy jest wspieranie zrównoważonego rozwoju. Już wkrótce takie rozwiązania jak eCMR z digital proof of delivery pozwolą naszym klientom działać bardziej ekologicznie poprzez rezygnację z tysięcy ton papierowych dokumentów przewozowych, a dodatkowo znacznie skrócą czas obiegu dokumentów. Cyfryzacja przeciera również szlaki dla obliczania śladu węglowego. Pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli nam mierzyć rzeczywistą wartość emisji CO2 i świadomie przyczyniać się do ochrony klimatu w sektorze transportu drogowego”.

Fast implementation ON

CargoON to rozwiązanie w chmurze, które można łatwo zintegrować z SAP i ERP lub innymi systemami TMS. W porównaniu do innych rozwiązań na rynku, wdrożenie nie angażuje czasu i środków – trwa zaledwie do kilku tygodni. Dla producentów, którzy nie są jeszcze członkami społeczności, przejście na ten system jest nie tylko proste, ale i konkurencyjne cenowo.

Więcej informacji

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE RENT-A-ROBOT

 • Szybkie wdrożenie w magazynie wystarczą 2-3 tygodnie
 • Rozwiązanie w 100% w chmurze
 • Onboarding przewoźników trwający zaledwie kilka godzin
 • Darmowy dla przewoźników

 

WIZUALIZACJA

WIDEOPREZENTACJA

 

CASE STUDIES

Boryszew S.A.: Jak skróciliśmy czas obsługi auta aż o 40%?

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

 

Trans.eu Group S.A.

https://cargoon.eu/en/

ul. Racławicka 2-4,

53-146 Wrocław

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

FREIGHTS [Trans.eu Group]CargoON Freights pozwala na intuicyjną cyfryzację całego procesu zarządzania transportem – od planowania przez bieżącą współpracę z przewoźnikami aż po rozliczenie. Proces przydzielania ładunków może być również skonfigurowany tak, aby odbywał się automatycznie. Za pomocą kilku kliknięć w CargoON można składać i kontrolować nie tylko zamówienia u stałych dostawców, ale także na rynku spotowym, w sposób w pełni zautomatyzowany.

FREIGHTS – ROZWIĄZANIA WSPOMAGAJĄCE PROCES DIGITALIZACJI ŁAŃCUCHA DOSTAW

CargoON – nowy, elastyczny i zautomatyzowany system zarządzania transportem drogowym – stworzony przez Trans.eu – umożliwia producentom samodzielne zarządzanie transportem i zwiększenie możliwości przewozowych, pozwalając na elastyczne połączenie oferowania ładunków na rynku kontraktowym i spotowym.

Bezkonkurencyjny dostęp do capacity i teoria logistyki 4.0 zamknięta w funkcjonalnej platformie.

Platforma oferuje liczne rozwiązania i usługi w celu cyfryzacji, optymalizacji i automatyzacji procesów, komunikacji oraz dokumentacji dotyczącej zarządzania transportem drogowym.

Capacity i Savings ON

CargoON Freights pozwala na intuicyjną cyfryzację całego procesu zarządzania transportem – od planowania przez bieżącą współpracę z przewoźnikami aż po rozliczenie. Proces przydzielania ładunków może być również skonfigurowany tak, aby odbywał się automatycznie. Za pomocą kilku kliknięć w CargoON można składać i kontrolować nie tylko zamówienia u stałych dostawców, ale także na rynku spotowym, w sposób w pełni zautomatyzowany.

Usługa Simple Tenders ułatwia przeprowadzanie przetargów na usługi przewozowe, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie możliwe jest nawiązanie bezpiecznej współpracy z nowymi przewoźnikami. Dzięki połączeniu z Platformą Trans.eu CargoON jest jedynym tego typu systemem, który gwarantuje dostęp do ogólnoeuropejskiej sieci dziesiątek tysięcy sprawdzonych przewoźników i spedytorów.

Digitalizacja end-to end

Dock Scheduler, dostępny również jako samodzielny produkt, pozwala na optymalizację zarządzania dostępnością stanowisk i ramp, których pojemność można zdefiniować w systemie – co w połączeniu z przekazaniem możliwości samodzielnej awizacji przewoźnikowi redukuje nakłady pracy producenta, minimalizuje ryzyko pomyłek i pozwala na skrócenie czasu oczekiwania przewoźników i wykorzystanie w pełni posiadanych zasobów. Zastosowanie rozwiązań informatycznych przy ustalaniu terminów załadunku i rozładunku pozwala także na utrzymanie poziomu obsługi, zwiększenie satysfakcji klienta i uniknięcie przestojów.

Działanie systemu potwierdzają również jego użytkownicy -“Dzięki Dock Scheduler zwiększyliśmy przepustowość magazynu o ok. 23-24%. Bez zwiększenia ilości zmian, ilości personelu oraz sprzętu” – twierdzi Ksenia Fiuk, Customer Order Fulfillment Manager MFO.

 

KLUCZOWE CECHY SYSTEMU ZARZĄDZANIA TRANSPORTEM DROGOWYM CargoOn

 • Połączeniu kontraktowej i spotowej współpracy z przewoźnikami
 • Proste i szybkie przetargi na własnych kontrahentach lub w sieci tysięcy przewoźników Trans.eu
 • Automatyczne aukcje spotowe w grupie własnych kontrahentów
 • Możliwość zdefiniowania scenariuszy. Algorytmy poszukują najlepiej dobranego przewoźnika zgodnie ze scenariuszem użytkownika

WIDEOPREZENTACJA

CASE STUDIES:

WZK Victoria

 

WIĘCEJ INFORMACJI 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

 

Trans.eu Group S.A.

https://cargoon.eu/en/

ul. Racławicka 2-4,

53-146 Wrocław

 

 

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Warehouse Intelligence [PSI Polska]Warehouse Intelligence to platforma analiz, planowania i optymalizacji procesów logistycznych oparta na sztucznej inteligencji. Analizuje tysiące scenariuszy pracy magazynu na godzinę i rekomenduje optymalizację. Dzięki temu można np. istotnie skrócić ścieżki pickingu, zasymulować wpływ zakupu dodatkowego sprzętu na pracę magazynu czy precyzyjnie określić tzw. wąskie gardła w magazynie.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

SZTUCZNA INTELIGENCJA W MAGAZYNIE

Innowacyjne podejście zastoso­wane w rozwiązaniu WI bazuje na algoryt­mach sztucznej inteligencji, w szczególności uczeniu ze wzmocnieniem (RL), tj. klasie uczenia maszynowego, w której agent (sieć neuronowa, która podlega treningowi) uczy się optymalnej strategii działania poprzez interakcję ze środowiskiem. Agent nie posiada żadnej wiedzy na temat struktury i procesów zachodzących w środowisku, obserwuje jedynie jego reakcje na podejmowane akcje.

Aby przyspieszyć proces uczenia i zapewnić elastyczność treningu, dane treningowe są generowane przez specjalnie zaprojektowany symulator – model rzeczywistego magazynu. Model ten określany także mianem cyfrowego bliźniaka (ang. Digital Twin) odzwierciedla wszystkie kluczowe procesy logistyczne i jest połączony poprzez odpowiedni interfejs z systemem WMS.

 

KORZYŚCI

 • Wykorzystanie zaawansowanego środowiska symulacyjnego do analiz zmian procesu logistycznego pozwala sprawdzić jaki wpływ na wydajność procesu będzie miał zakup np. nowego sortera czy reorganizacji topologii magazynu, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji biznesowych.
 • Rekomendacja w czasie rzeczywistym optymalnych ustawień procesu logistycznego lub scenariusza pracy magazynu oparta o sztuczną inteligencję (np. wybór optymalnej: strategii pickingu, miejsca składowania towaru, przypisanie operatorów do procesów logistycznych, dobór zleceń do batch’a) pozwala śledzić na bieżąco KPI.
 • Wizualizacja natężenia ruchu, pozwala zidentyfikować wąskie gardła w procesach logistycznych.

 

Wykorzystanie mechanizmów uczenia maszynowego ze wzmocnieniem okazało się na tyle innowacyjnym podejściem, że na dofinansowanie projektu środki przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE WAREHOUSE INTELLIGENCE

 

 • Analiza tysięcy scenariuszy pracy magazynu na godzinę
 • Optymalizacja procesów logistycznych przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji
 • Przejrzysty i przyjazny użytkownikowi graficzny interfejs ze szczegółową wizualizacją modeli AI
 • Wizualizacja natężenia ruchu, która pozwala szybko zidentyfikować wąskie gardła w procesach logistycznych
 • Cyfrowa kopia rzeczywistego magazynu (Digital Twin) wraz z jego wizualizacją 3d
 • Ocena procesów logistycznych przed ich fizycznym uruchomieniem na magazynie
 • Możliwość podglądu symulacji na wizualizacji 2D lub 3D
 • Wielokryterialna analiza pozwalająca na dobór optymalnych parametrów procesu logistycznego
 • Możliwość symulacji złożonych magazynów posiadających ponad 250 000 miejsc składowania.
 • Inteligentne wsparcie w zarządzaniu i podejmowaniu kluczowych decyzji w magazynie

WIZUALIZACJA PRODUKTU

WIDEOPREZENTACJA

CASE STUDY

Pilotażowe uruchomienie projektu planowane jest w magazynie LPP na początku roku 2023. Poszcze­gólne komponenty wchodzące w skład środowiska WI są już wykorzystywane i pomagają optymali­zować logistykę klientów firmy PSI.

https://www.psi.pl/pl/blog/psi-polska-blog/post/algorytmy-sztucznej-inteligencji-w-magazynach-e-commerce-lpp/

https://www.psi.pl/pl/blog/psi-polska-blog/post/inteligentne-zarzadzanie-magazynem-czyli-warehouse-intelligence/

https://www.psi.pl/pl/blog/psi-polska-blog/post/jak-skrocic-proces-kompletacji-zamowien-przy-zastosowaniu-si/

https://spidersweb.pl/bizblog/lpp-magazyn-logistyka-ai/

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

PSI Polska Sp. z o.o.

ul. Towarowa 37

61-896 Poznań

www.psi.pl

info@psi.pl

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Model Paperless – wykorzystanie standardów elektronicznej wymiany dokumentów [Fundacja GS1 Polska]Wdrożenie modelu Paperless umożliwia pełną rezygnację z papierowych dokumentów towarzyszących procesom w całym łańcuchu dostaw i zastąpienie ich cyfrową wersją. Uproszony model Paperless, bazujący na standardach GS1, to szereg elektronicznych komunikatów EDI, którymi wymieniają się partnerzy w łańcuchach dostaw oraz powiązanie ich z danymi z etykiety logistycznej GS1, która fizycznie znajduje się na jednostce logistycznej, np. palecie. Dzięki temu dostawa zostanie zrealizowana sprawnie, bez ryzyka i z troską o środowisko naturalne.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

REZYGNACJA Z DOKUMENTÓW PAPIEROWYCH

Organizacja GS1 Polska w ramach projektu B+R  Paperless  (realizowanego z partnerami będącymi przedstawicielami wszystkich ogniw w łańcuchu dostaw > producent/nadawca > operator logistyczny > odbiorcę/sieć handlowa) wypracowała docelowy model obejmujący kompleksową digitalizację obiegu dokumentów w oparciu o standardowe (zgodne ze specyfikacją GS1) komunikaty handlowe EDI: zamówienie – ORDERS, potwierdzenie zamówienia – ORDRSP, awizo dostawy – DESADV, potwierdzenie przyjęcia dostawy – RECADV, faktura – INVOIC oraz komunikaty Transportowe EDI: zamówienie usługi transportowej – IFTMIN, zbiorcza specyfikacja usług transportowych – IFCSUM, komunikat o statusie transportu – IFTSTA, elektroniczny międzynarodowy list przewozowy – eCMR.

Dzięki wdrożeniu modelu docelowego firmy mogą całkowicie wyeliminować papierowy obieg dokumentów w swoich procesach. Obecnie model wdrażany jest sekwencyjnie eliminując poszczególne dokumenty papierowe i zamieniając je elektronicznymi odpowiednikami.

Proces rozpoczyna się od złożenia zamówienia przez odbiorcę u dostawcy. W miejsce druku zamówienia wysłanego mailem, kupujący wysyła standardowy komunikat EDI zamówienie (ORDERS). Trafia on natychmiast do systemu dostawcy i zostaje wstępnie zweryfikowany pod względem poprawności danych, a także dostępności zamawianego towaru. Dostawca w odpowiednim terminie kompletuje towar zgodnie z zamówieniem oraz zamawia środek transportu. Po skompletowaniu zamówienia dostawca oznacza każdą jednostkę logistyczną etykietą logistyczną z numerem SSCC, zgodną ze standardem GS1, i ładuje towar na środek transportu. Papierowy dokument WZ (wydanie zewnętrzne) zostaje zastąpiony elektronicznym awizem dostawy (komunika DESADV), który po zakończeniu załadunku dostawca wysyła do kupującego. W ten sposób informuje odbiorcę , że jego zamówienie jest już w drodze. Rodzaje towarów oraz ich ilość są wyszczególnione w komunikacie dla każdej jednostki logistycznej indywidualnie. W zależności od uzgodnień z firmą transportową, nadawca wystawia elektroniczny list przewozowy (eCMR)  na platformie wewnętrznej operatora logistycznego, lub na platformie niezależnego dostawcy rozwiązań. Status realizacji zlecenia transportowego, jak i status usługi transportowej mogą być monitorowane za pomocą komunikatów transportowych EDI – IFTMIN oraz IFTSTA. Kiedy dostawa trafia do magazynu kupującego, towar jest przyjmowany poprzez zeskanowanie numerów SSCC z etykiet logistycznych. System kojarzy te numery z odpowiednim komunikatem awizo dostawy. Przyjęcie dostawy sprowadza się do przeliczenia ilości dostarczonych jednostek logistycznych i ewentualnej weryfikacji wybranych jednostek pod względem ich zawartości.

Import danych z komunikatu awizo dostawy pozwala automatycznie wprowadzić do systemu kupującego nie tylko ilość dostarczonego towaru, ale również: datę ważności, numer partii, czy kraj pochodzenia produktów. Informacje te umożliwiają śledzenie produktów w całym łańcuchu dostaw.

Po przyjęciu ładunku kierowca nie odbiera żadnych dokumentów papierowych, ponieważ ich elektroniczne odpowiedniki posiada zapisane na swoim urządzeniu mobilnym.

Kupujący informuje dostawcę o przyjęciu towaru, wysyłając do niego komunikat EDI potwierdzenia przyjęcia dostawy – (RECADV). Komunikat ten służy także do monitorowania ewentualnych niezgodności w dostawie bądź ewentualnych wad dostarczonego towaru. Dzięki temu komunikatowi dostawca otrzyma pełną informację o powodach braku przyjęcia towaru. Treść komunikatu potwierdzenia przyjęcia dostawy stanowi podstawę wysłania elektronicznej faktury: dostawcy za towar, a przewoźnikowi za zrealizowaną usługę transportową.

Dzięki modelowi Paperless zyskują wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw:

 • Usprawnia się proces przyjęcia towaru u odbiorcy
 • Sprawniejsza jest wymiana informacji oraz ich przetwarzanie
 • Zlecenia są szybciej rozliczane
 • Zwiększa się nadzór nad procesami logistycznymi
 • Spadają koszty przetwarzania i przechowywania dokumentów papierowych
 • Zwiększa się dokładność danych w procesach oraz poziom ich bezpieczeństwa
 • Zasoby wewnętrzne są wykorzystywane bardziej efektywnie

Dowiedz się więcej.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE OFERTĘ AG CONSULT

 • standardowe/ globalne rozwiązanie oparte o standardy komunikacyjne i identyfikacyjne GS1
 • kompleksowość zapewniająca pełną integrację partnerów w łańcuchu dostaw


WIDEOPREZENTACJA

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

GS1 Polska
Agata Horzela
e-mail: agata.horzela@gs1pl.org

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Drukarka RJ-4250WB [Brother Central and Eastern Europe GmbH]RJ-4250WB to wytrzymała przenośna drukarka etykiet i paragonów o szerokości 4 cali. Urządzenie, charakteryzuje się szybką pracą i wysoką wytrzymałością, pozwala sprawnie i wygodnie drukować w terenie. Jej dodatkowymi atutami są sieć bezprzewodowa, USB oraz Bluetooth. Mobilna drukarka paragonów, faktur i etykiet może być wykorzystywana w wielu branżach, takich jak logistyka, magazynowanie, sprzedaż oraz w pracy służb miejskich. Brother RJ-4250WB wykorzystuje wytrzymały i ekonomiczny w eksploatacji moduł druku termicznego i drukuje z prędkością do 127 mm lub do 5 cali na sekundę. Mobilna drukarka Brother RJ-4250WB jest objęta 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów i kompletna specyfikacja techniczna dostępna jest na stronie www.brother.pl

DRUKARKA BROTHER RJ-4250WB – SZYBKA PRACA I WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ

Ta czterocalowa mobilna drukarka może być wykorzystywana w wielu branżach, takich jak logistyka, magazynowanie, sprzedaż oraz w pracy służb miejskich. To kompaktowe urządzenie, które pozwala w szybki i wygodny sposób drukować paragony, etykiety i faktury w terenie, z dala od biura. Wykorzystuje wytrzymały i ekonomiczny w eksploatacji moduł druku termicznego i drukuje z prędkością do 127 mm lub do 5 cali na sekundę.

Mobilna drukarka RJ-4250WB ma odporną obudowę. Jej niewielka i lekka konstrukcja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne – wytrzymuje upadek z wysokości 2,1 metra. Korzystanie z urządzenia jest możliwe zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach (od -20˚C do + 55˚C), a ładowanie może odbywać się w temperaturach od 0˚C do +40˚C. Drukarkę można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, m.in. w dodatkową baterię, pasek i stację dokującą do ładowania baterii, 12V ładowarkę samochodową oraz specjalne uchwyty do montażu w pojazdach.

Drukarka RJ-4250WB oferuje wygodną i intuicyjną obsługę. Dzięki odpowiedniemu interfejsowi można łączyć ją z urządzeniami mobilnymi lub komputerami stacjonarnymi, co znacznie przyspiesza tworzenie wydruków. Wbudowana łączność Bluetooth, sieć bezprzewodowa, USB oraz monochromatyczny, podświetlany wyświetlacz LCD ułatwiają pracę z urządzeniem w każdych warunkach.

Mobilna drukarka Brother RJ-4250WB jest objęta 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów i kompletna specyfikacja techniczna dostępna jest na stronie www.brother.pl.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE BROTHER RJ-4250WB

 • Wysoka wytrzymałość
 • Mobilność
 • Wysoka prędkość druku paragonów, faktur i etykiet

WIZUALIZACJA PRODUKTU

 

WIDEOPREZENTACJA

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Brother Central and Eastern Europe GmbH

Pfarrgasse 58

1230 Vienna, Austria

Wyszukiwarka Punktów Sprzedaży| Brother

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Drukarka TJ-4420TN [Brother Central and Eastern Europe GmbH]Drukarka przemysłowa TJ-4420TN to stacjonarne i kompaktowe urządzenie. Ten wytrzymały i wydajny model pozwala na wydruk ponad tysiąca etykiet dziennie. Drukarka TJ-4420TN gwarantuje wysoką prędkość druku oraz umożliwia produkcję trwałych oznaczeń. Model wyróżnia się prędkością druku nawet do 356 mm/s (14 ips) oraz wysokim poziomem odporności na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu sprawdza się w trudnych warunkach produkcyjnych. Drukarka TJ-4420TN pozwala na druk termiczny i termotransferowy. Model obsługuje taśmy termotransferowe nawet do 600 m długości, co umożliwia zredukowanie przestojów w pracy związanych z koniecznością wymiany rolki. Drukarka TJ-4420TN jest objęta 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów i kompletna specyfikacja techniczna urządzenia dostępne są na stronie www.brother.pl.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

DRUKARKA BROTHER TJ-4420TN – STACJONARNE I KOMPAKTOWE URZĄDZENIE DEDYKOWANE PRZEMYSŁOWI

Drukarka TJ-4420TN to stacjonarne i kompaktowe urządzenie dedykowane przemysłowi. Zapewnia wysoką wydajność, na której można zawsze polegać, kiedy rośnie zapotrzebowanie na wydruk. Ten wytrzymały i wydajny model pozwala na wydrukowanie ponad tysiąca etykiet dziennie. Drukarka TJ-4420TN gwarantuje wysoką prędkość druku oraz umożliwia produkcję trwałych oznaczeń.

Model wyróżnia się prędkością druku nawet do 356 mm/s (14 ips) oraz wysokim poziomem odporności na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu sprawdza się w trudnych warunkach produkcyjnych. Drukarka TJ-4420TN wyposażona jest w wyświetlacz LCD, który informuje o jej statusie. Pozwala na druk termiczny i termotransferowy. Urządzenie obsługuje taśmy termotransferowe nawet do 600 m długości, co umożliwia zredukowanie przestojów w pracy związanych z koniecznością wymiany rolki.

Urządzenie TJ-4420TN obsługuje różne języki poleceń drukarki, w tym emulację ZPL2. Elastyczność w zakresie podłączenia drukarki: porty USB, USB Host, Szeregowy, Ethernet, a także opcjonalny interfejs sieci bezprzewodowej oraz Bluetooth, dzięki czemu możliwe jest tworzenie szybkich wydruków.

Drukarka TJ-4420TN jest objęta 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów i kompletna specyfikacja techniczna urządzenia dostępne są na stronie www.brother.pl.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE BROTHER TJ-4420TN

 • Wydajność
 • Wysoka prędkość druku
 • Duża pojemność taśmy

WIZUALIZACJA PRODUKTU

WIDEOPREZENTACJA

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Brother Central and Eastern Europe GmbH

Pfarrgasse 58

1230 Vienna, Austria

Wyszukiwarka Punktów Sprzedaży| Brother

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Drukarka TD-4410D [Brother Central and Eastern Europe GmbH]TD-4410D to urządzenie firmy Brother, które pozwala na błyskawiczny i wygodny druk etykiet oraz oznaczeń dla firm logistycznych i transportowych. Stacjonarna drukarka termiczna Brother TD-4410D to 4-calowy model pracujący w technologii druku termicznego. Dedykowana jest m.in. użytkownikom z branży transportu i logistyki, którzy muszą szybko oraz wydajnie oznaczać towary. Urządzenie znajdzie zastosowanie w magazynach, centrach logistycznych i w podmiotach zajmujących się sprzedażą wielokanałową oraz e-handlem. Model drukuje z maksymalną prędkością wynoszącą 203 mm na sekundę a maksymalna długość wydruku to 3000 mm. Drukarka została wyposażona w specjalny podajnik, który wydaje etykiety wydrukiem do góry, dzięki czemu użytkownicy mogą w wygodniejszy i szybszy sposób tworzyć oraz aplikować oznaczenia. Urządzenie Brother TD-4410D jest objęte 3-letnią gwarancją po rejestracji na stronie www.brother.pl. Więcej szczegółów na www.brother.pl.

DRUKARKA BROTHER TD-4410D – BŁYSKAWICZNY I WYGODNY DRUK ETYKIET ORAZ OZNACZEŃ DLA FIRM LOGISTYCZNYCH I TRANSPORTOWYCH

TD-4410D to urządzenie firmy Brother, które pozwala na błyskawiczny i wygodny druk etykiet oraz oznaczeń dla firm logistycznych i transportowych.

Stacjonarna drukarka termiczna Brother TD-4410D to 4-calowy model pracujący w technologii druku termicznego. Dedykowana jest m.in. użytkownikom z branży transportu i logistyki, którzy muszą szybko oraz wydajnie oznaczać towary. Urządzenie znajdzie zastosowanie w magazynach, centrach logistycznych i w podmiotach zajmujących się sprzedażą wielokanałową oraz e-handlem.

Model drukuje z maksymalną prędkością wynoszącą 203 mm na sekundę a maksymalna długość wydruku to 3000 mm. Drukarka została wyposażona w specjalny podajnik, który wydaje etykiety wydrukiem do góry, dzięki czemu użytkownicy mogą w wygodniejszy i szybszy sposób tworzyć oraz aplikować oznaczenia. Urządzenie TD-4410D można opcjonalnie wyposażyć w obcinak umożliwiający szybkie odcinanie wydrukowanych etykiet oraz w odklejak, który automatycznie odkleja i podaje samoprzylepne etykiety.

Drukarka charakteryzuje się wygodną kalibracją i posiada licznik użycia etykiet. Urządzenie jest kompatybilne z systemem Windows oraz oferuje integrację z systemami informatycznymi SAP i obsługuje popularne oprogramowanie Seagull BarTender.

Drukarka Brother TD-4410D jest objęta 3-letnią gwarancją po rejestracji na stronie www.brother.pl. Więcej szczegółów na www.brother.pl.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE BROTHER TD-4410D

 • Błyskawiczny i wygodny druk
 • Wysoka rozdzielczość
 • Łatwa, automatyczna konfiguracja nośników

WIZUALIZACJA PRODUKTU

WIDEOPREZENTACJA

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Brother Central and Eastern Europe GmbH

Pfarrgasse 58

1230 Vienna, Austria

Wyszukiwarka Punktów Sprzedaży| Brother

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Szybka i sprawna logistyka dla eCommerce [Omnipack]Naszą usługę na tle konkurencji wyróżnia przede wszystkim technologia, posiadamy własny zaawansowany system WMS. Jednak sam system to jeszcze nie wszystko dopiero w pakiecie z wieloletnim doświadczeniem w branży, nowoczesnym powierzchnią magazynowym oraz wyszkoloną kadrą pracowniczą tworzymy konkurencyjną usługę fulfillment dla eCommerce. Nasze wyróżniki to: Wysoka jakość realizacji zamówień, 99,92% Perfect Order Ratio (poziom bezbłędności w realizacji zamówień). Posiadamy 15-letnie doświadczenie, w świat wysłaliśmy już ponad 4 miliony paczek. Szybkość w wysyłce zamówień, oferujemy next-day delivery na wybrane rynki oraz 2-3 day standard delivery w całej Europie. Jesteśmy elastyczni, znamy branżę eCommerce dlatego oferujemy zmienne SLA. Dysponujemy 26 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A. Eco-friendly, nasze magazyny są wyposażonej w certyfikaty BREEAM oraz posługują się metodologią zero waste. Merchant Portal 24/7, nasi merchanci mają stały podgląd na swój stock, mogą również zdalnie zarządzać priorytetami wysyłek.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

SZYBKA I SPRAWNA LOGISTYKA DLA ECOMMERCE

 

Rozwiązanie kompleksowego fulfillment polega na przejęciu całej fizycznej logistyki od klienta. Wpływa to na profesjonalizację logistyki i ułatwienie procesów klienta, dzięki czemu zyskuje on:

 

Skalowalność

Dzięki outsoursingowi logistyki klient może w pełni skupić się na swoim biznesie, bez konieczności martwienia się o logistykę. Dzięki współpracy z Omnipack może bez ograniczeń skalować swój biznes, bez ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających z konieczności dokupienia dodatkowej powierzchni magazynowej oraz zatrudniania nowych pracowników.

 

Konkurencyjność

Jakość  i szybki czas dostawy. Zaawansowana technologii WMS zapewnia minimalizację błędów przy realizacji zamówień (99,92% Perfect Order Ratio) dbając o jakość wysyłek klienta. Szybki czas dostawy, dzięki położeniu, naszych magazynów przy głównych węzłach komunikacyjnych. Dodatkowo współpraca z większością przewoźników oraz konsolidacja wielu paczek w jednym miejscu pozwala zapewnić nam korzystniejsze warunki takie jak np. późny cut-off oraz lepsze stawki.

 

Zamiana kosztów stałych na zmienne

Posiadając własny magazyn, obowiązuje stała opłata za najem powierzchni – niezależnie od tego, ile towaru się tam znajduje. Fulfillment umożliwia zamianę stałych kosztów na koszty zmienne, zależne od rzeczywistej liczby wysłanych paczek. Oprócz tego, korzystanie z usług operatora logistycznego pozwala optymalizować koszty bazując na efekcie skali. W związku z tym, że obsługujemy wielu klientów, jesteśmy w stanie wynegocjować znacznie lepsze stawki, na przykład z firmami kurierskimi. Korzystając z usług logistycznych dla eCommerce nie muszą się martwić rotacją czy zatrudnianiem nowych pracowników, zamówieniami zajmują się ludzie, którzy wysłali miliony paczek! A wszystkie innowacje są możliwe do wdrożenia niemalże natychmiast.

 

Możliwość ekspansji zagranicznej

Fulfillment to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy planują rozszerzyć sprzedaż na rynki zagraniczne. W całym procesie ekspansji najwięcej obaw budzą właśnie kwestie logistyczne – koszt i czas dostawy, podatki, cła oraz obsługa zwrotów. Powierzając logistykę zewnętrznemu podmiotowi, istnieje pewność, że wszystkie powyższe zostaną bezproblemowo zrealizowane na najwyższym poziomie.

 

O powodzeniu współpracy decyduje dobrze przeprowadzone wdrożenie klienta w naszą usługę. Dlatego w naszej strukturze posiadamy oddzielny zespół, który za nie odpowiada. Nad każdym procesem czuwa dedykowany Onboarding Manager, który przez cały jego czas pozostaje do dyspozycji klienta, dba o bieżący przepływ informacji i rozwiewa ewentualne wątpliwości. Samo wdrożenie można podzielić na 3 kluczowe etapy.

 

Etap 1: przygotowanie

Rozpoczyna się od bardzo dokładnego wywiadu, który Onboarding Manager przeprowadza z klientem. Informacje, które uzyskuje dotyczą:

 • gotowości do rozpoczęcia współpracy (czy klient ma już eSklep czy dopiero będzie go budował)
 • jeśli sklep już działa to na jakiej platformie
 • czy produkty, które sprzedaje są oklejone odpowiednimi kodami
 • czy sprzedawca posiada kartotekę produktową
 • czy wymaga rozwiązań “szytych na miarę” – np. spersonalizowanych opakowań, nietypowych form dostawy

 

Wszystko po to, żeby można było sporządzić dokładny harmonogram, który pozwoli określić start wysyłek. Harmonogram staje się później załącznikiem do umowy i na jego podstawie wykonywane są dalsze prace. Na tym etapie tworzone jest także SOP – Standard Operating Procedure, czyli zestaw instrukcji, które pomagają osiągnąć wydajność operacji i jednolitość działań podczas całego procesu.

 

Etap 2: integracja

Połączenie platformy sprzedażowej klienta z naszym systemem magazynowym. W Omnipack posiadamy gotowe integracje ze wszystkimi popularnymi platformami, a w przypadku autorskiego sklepu jesteśmy w stanie przeprowadzić customową integrację.

 

Na tym etapie klient musi zapewnić dokładną kartotekę z wypisanymi wszystkimi produktami, które sprzedaje. Niezwykle ważne jest, żeby była ona poprawna, w przypadku błędnej kartoteki klient może liczyć na pomoc Onboarding Managera, który dokładnie poinstruuje go, co należy poprawić.

 

Etap 3: logistyka

Ostatni etap wdrożenia to praca bardziej operacyjna. Zadaniem sprzedawcy jest dostarczenie produktów do magazynu, a także ich odpowiednie oznakowanie. Jeśli zdarzą się jakieś rozbieżności, produkty bez kodów lub inne pomyłki – pomagamy je wyjaśnić (np. poprzez wysłanie zdjęcia niezidentyfikowanego produktu). Także na tym etapie odbywa się szkolenie pracowników Omnipack z realizacji zamówień klienta, dzięki któremu jesteśmy w stanie zagwarantować dokładnie taki standard jakościowy, jakiego wymaga klient. Dla zespołu klienta również gwarantujemy szkolenia z narzędzi jakie oddajemy w jego ręce, zasad działania magazynu oraz procesu fulfillmentu.

 

Dodatkowym krokiem są – Testy

 

Onboarding Manager dysponuje checklistą z ponad 100 punktami, dzięki której upewnia się, że wszystkie zadania zostały zrealizowane i że jako operator jesteśmy gotowi na start wysyłek. Wypełniona checklista jest podpisywana przez Onboarding Managera i Kierownika Magazynu. Następnie przechodzimy do testów. Robimy symulację całego procesu odwzorowującą drogę, którą przechodzić będzie każde zamówienie. Całość nagrywamy, a filmik wysyłamy do klienta. To ostatecznie potwierdza, że jesteśmy gotowi na rozpoczęcie wysyłek.

 

Czas

Cały proces trwa zazwyczaj około 3-4 tygodnie, ale na specjalne życzenie klienta jesteśmy w stanie go przyspieszyć. Jeśli klient posiada sklep na popularnej platformie, jest dobrze przygotowany pod kątem operacyjnym, a kontakt przebiega bezproblemowo wtedy ten czas może skrócić się nawet do 1 tygodnia.

 

 

W Omnipack oferujemy wsparcie posprzedażowe na wielu etapach. W naszej usłudze sprzedaż to dopiero początek naszej współpracy z klientem!

 

W procesie integracji klientów z naszą usługą bierze udział dział Onboardingu, każdy klient ma przypisanego Onboarding Menagera, który zajmuje się wprowadzeniem klienta w naszą usługę, wspólnym wypracowaniem metody pracy, harmonogramu  wdrożenia oraz wzajemną nauką. Wiemy, że pierwsze tygodnie po starcie wysyłek to okres, kiedy klient najbardziej potrzebuje naszego wsparcia. Dlatego zapewniamy mu od 1 do 2 tygodni dodatkowej opieki Onboarding Managera, który proaktywnie analizuje sytuacje i rozwiązuje wszelkie problemy, żeby zoptymalizować cały proces

 

Po pomyślnej integracji opiekę nad klientem przejmuje specjalnie powołany dział Merchant Support, inaczej zespół do zadań specjalnych. Pomagają zwalczyć wszystkie problemy naszych klientów. To do nich trafiają wszystkie pytania związane z dostawami towarów, zamówieniami, wysyłką oraz realizacją zwrotów. Przez cały okres współpracy Merchant Support opiekuje się klientem i na bieżąco odpowiada na wszelkie jego zapytania.

 

Oprócz tego, w Omnipack posiadamy także dział Merchant Success, który dba o ogólne zadowolenie klientów oraz pomaga im efektywnie rozwijać biznes.

 

W Omnipack staramy się również wychodzić naprzeciw potrzebą naszych klientów, wiedząc, że nie każdy ma takie same wymagania. Jedni klienci z racji posiadania bardziej skomplikowanego asortymentu, wymagają więcej uwagi i pomocy z naszej strony. Posiadają wtedy swojego dedykowanego opiekuna, który dogłębnie zna firmę, produkt, procesy oraz zespół, z którym współpracuje.

 

 

O codzienną opiekę nad naszymi klientami szczególnie dbają cztery sektory.

 

 1. Merchant Portal – dedykowane dla naszych klientów narzędzie, dzięki któremu mają pełen wgląd w asortyment swojego sklepu w trybie 24/7 oraz kontrolę w zarządzaniu priorytetami zamówień i paczkami.
 1. Merchant Support – dział obsługi klienta, tutaj kierowane są wszystkie pytania związane z dostawami towarów, zamówieniami, wysyłką oraz realizacją zwrotów. Przez cały okres współpracy opiekują się klientem.
 1. Merchant Success – dział dba o zadowolenie klientów oraz pomaga im efektywnie rozwijać biznes. 
 1. Magazyn – kluczowy sektor naszego działania, dwa magazyny w Nadarzynie k. Warszawy oraz w Gorzowie Wielkopolskim. Magazyny pracują w systemie dwuzmianowym, aby obsłużyć jak najwięcej zamówień dla naszych klientów. Kierownicy magazynów oraz liderzy zmian są w stałym kontakcie z działem Merchant Support, dzięki czemu są w stanie zaradzić wszystkim ‘kryzysowym’ sytuacją jakie zdarzają się w biznesie naszych klientów.

 

 

W Omnipack oferujemy usługę kompleksowego fulfillmentu, co oznacza, że od naszych klientów przejmujemy 100% fizycznej logistyki sklepu internetowego.

 

Nasza usługa składa się z poszczególnych etapów:

 

Integracja systemowa: najpierw należy zadbać, żeby platforma sprzedażowa, z której korzysta klient została zintegrowana z naszym systemem magazynowym (WMS). Jest to niezbędne, żeby bezbłędnie i efektywnie zarządzać zamówieniami. W Omnipack mamy gotowe integracje ze wszystkimi największymi platformami eCommerce, co znacznie usprawnia start współpracy.

 

Dostawa towaru: organizujemy transport produktów klienta do naszych centrów logistycznych, w magazynie przyjmujemy towar maksymalnie w ciągu 24 godzin.

 

Magazynowanie: produkty przechowujemy wykorzystując dostosowaną infrastrukturę regałową np. regały fashion, regały metalowe, wieszaki, strefy z ograniczonym dostępem dla towarów wartościowych.

 

Pick & Pack: po przyjęciu zamówienia towar jest kompletowany z dedykowanych lokalizacji, a następnie pakowany według Twoich wymagań. Transport paczek w obrębie magazynu odbywa się za pomocą automatycznych przenośników rolkowych.

 

Wysyłka: współpracujemy ze wszystkimi dostępnymi przewoźnikami w Europie zapewniając konkurencyjne stawki.

 

Zwroty i reklamacje: nasz fulfillment to także zarządzanie obsługą zwrotów i reklamacji (przyjęcie, ocena, serwis, pranie, prasowanie, odświeżanie, przepakowywanie), a następnie pełnowartościowe produkty wprowadzamy na stan magazynowy.

 

W zakres naszej oferty wchodzą również usługi dodatkowe, które podejmujemy na życzenie klienta. Jesteśmy w stanie zapewnić m.in. obsługę celną przesyłek międzynarodowych, rozliczenia VAT, personalizację opakowań.

 

Femi Stories – projekt wdrożenia, case study

 

Wdrożenie usług dla polskiego klienta z branży fashion. Kluczowymi aspektami, które zadecydowały o podjęciu współpracy z Omnipack były zapewniane przez nas standardy jakościowe i czas realizacji poszczególnych operacji logistycznych, które prowadziły do znacznej poprawy doświadczeń zakupowych ostatecznego konsumenta oraz optymalizacji kosztów wynikająca z redukcji popełnianych błędów i lepszych rozwiązań logistycznych. Duże znaczenie miała również nasza gotowość do przejęcia wszystkich operacji magazynowych od poprzedniego operatora logistycznego w terminie nieprzekraczającym 6 tygodni od podpisania umowy.

Klient podczas wdrożenia kładł duży nacisk na śledzenie wyników jakościowych i na zestawianiu ich z ofertą Omnipack. Na potrzeby zmierzenia tych parametrów określiliśmy kilka najważniejszych kategorii, które według klienta składały się na zapewnienie najwyższej jakości usługi. Zaczęliśmy mierzyć w nich naszą skuteczność i efektywność. Kategorie i mierzone wskaźniki to:

 

 1. Wdrożenie – dostarczenie oferowanego produktu w określonych ramach czasowych.

Klient został wdrożony do operacji Omnipack w czasie krótszym niż zakładany. Planowo było to 6 tygodni, ale dzięki szybkiej responsywności i współpracy klienta, całą pracę udało wykonać się w 4 tygodnie. Do integracji systemów użyliśmy interfejsu API, który pozwolił na szybką konfigurację wymiany danych, a dobra organizacja klienta i jego doświadczenie z logistyką usprawniło jeszcze cały proces. OTD (on time delivery) wdrożenia wszystkich operacji wyniosła 100%.

 

 1. Dostawy – czas przyjęcia oraz dokładność przyjęcia

Przez pierwsze 3 miesiące współpracy mierzyliśmy średni czas przyjęcia dostawy od momentu dostarczenia jej na magazyn oraz dokładności przyjęcia (ilość popełnianych błędów). W okresie tym 100% dostaw zostało przyjęte w zagwarantowanym standardzie 24h i popełniliśmy jedynie 2 błędy, które pozwoliły nam na zapewnienie dokładności przyjęcia na poziomie 99,97% co mieściło się w celu jakościowym.

 

 1. Wysyłki – czas realizacji zamówienia i jej precyzyjność

Tak samo jak w przypadku dostaw, przez pierwszy kwartał kategoria wysyłki była analizowana pod kątem OTD oraz zgodności wysyłanego towaru z zamówieniem. Dzięki naszym rozwiązaniom systemowym (na przykład podwójnej weryfikacji – podczas kompletacji i pakowania) udało się zapewnić niemal perfekcyjne OPA (order picking accuracy) na poziomie 99,99%. Od idealnego wyniku dzieliło nas jedynie jedno zamówienie, w którym ze względu na czynnik ludzki popełniliśmy błąd w ilości spakowanego produktu. Przez badany okres dotrzymaliśmy również deklaracji standardu wysłania zamówień złożonych do godziny 13 tego samego dnia, pod warunkiem posiadania kompletnych i prawidłowych danych teleadresowych i dostępnego zapasu w ramach naszej gwarancji realizowania zamówień w skali dziennej (100% OTD).

 

 1. Zwroty – czas obsługi i proces weryfikacji jakościowej

Ze względu na asortyment klienta kluczowym wątkiem współpracy była obsługa zwrotów kurierskich i reklamacji. Branża odzieżowa posiada największy współczynnik zwrotów w zestawieniu do wysłanych zamówień. Zapewnienie więc odpowiedniego serwisu ich obsługi było podstawową potrzebą klienta.  Przez badany okres udało nam się obsłużyć 97,6% zwrotów w terminie 3 dni roboczych od dostarczenia na magazyn. Wartość ta wpisywała się w cel jakościowy, a znacząca większość zwrotów nieobsłużonych w standardowym terminie nie posiadała wymaganych danych do identyfikacji klienta bądź towaru (np. brak etykiety z kodem kreskowym).

 

 1. Składowanie – wykorzystywana powierzchnia

Jednym z powodów, które zadecydowały o podjęciu współpracy Femi Stories z Omnipack była możliwość skalowania biznesu i nasza elastyczność, która polegała między innymi na udostępnianiu powierzchni magazynowej adekwatnej do bieżących potrzeb klienta. Miał on możliwość zmiany powierzchni przypisanej do swoich operacji w każdym momencie, jeżeli wiedział, że w najbliższym czasie będzie potrzebował się mocno rozrosnąć – na przykład w wyniku podpisania umowy z nowym dostawcą i zwiększenia asortymentu. Zawsze płaci jedynie za rzeczywiście wykorzystywaną powierzchnię, a nie tą, którą Omnipack dla niego wygospodarował. Dzięki licznym konsolidacjom stanów magazynowych, pomimo rotacji asortymentu na wysokim poziomie udało się zaoferować klientowi składowanie takiej samej ilości zapasu na powierzchni prawie o 20% mniejszej niż u poprzedniego operatora logistycznego co doprowadziło do poprawy efektywności finansowej składowania i skrócenia ścieżki kompletacji.

 

 

W zakres naszego produktu wchodzi również szereg dodatkowych rozwiązań, których ofertę staramy się stale rozszerzać. Naszym klientom pomagamy w:

 

Budowaniu przewagi konkurencyjnej

 • Wysyłki międzynarodowej i integracje z lokalnymi kurierami
 • Next Day Delivery i 2-3 dni standard delivery w całej Europie

 

Brandingu opakowań

 • Dedykowany sposób pakowania
 • Dbałość o estetykę produktów i materiałów
 • Dodawanie próbek, ulotek, gratisów wedle instrukcji

 

Obsługa w wybranym modelu sprzedaży

 • B2B
 • B2C
 • Omnichannel
 • Cross-docking
 • Dropshipping

 

Full eCommerce solution

 • Przyjmowanie zamówień
 • Rozliczenia krajowe i międzynarodowe

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE SZYBKĄ I SPRAWNĄ LOGISTYKĘ DLA ECOMMERCE OMNIPACK

 • eCommerce focus
 • Magazyny najwyższej klasy
 • Innowacyjna technologia
 • Dedykowany zespół
 • Partnerskie podejście
 • Przejrzysty cennik

WIZUALIZACJA PRODUKTU

WIDEOPREZENTACJA

WIĘCEJ INFORMACJI

CASE STUDIES

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ!

Aleksandra Kiljan

M: aleksandra.kiljan@omnipack.com

T: 690 603 006

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

ASTRO WMS® [Consafe logistics]System WMS jako mózg magazynu, staje się coraz bardziej inteligentny. Nowe funkcje wykorzystujące AI pozwolą na analizę danych historycznych i na tej podstawie odpowiednie podejmowanie decyzji, które wpływają na spójny rozwój magazynu wraz z całym biznesem.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

ASTRO WMS® – MÓZG MAGAZYNU, KTÓRY MĄDRZE KIERUJE KLUCZOWYMI PROCESAMI

AI – SZTUCZNA INTELIGENCJA

Wykorzystanie AI do planowania opakowań kompletacyjnych oraz do wsparcia organizacji składowania z uwzględnieniem trendów zakupowych stały się już standardową częścią Astro WMS®. Oszczędzanie czasu i pieniędzy jeszcze nigdy nie były tak łatwe, a to dopiero początek. Jedną z najważniejszych przewag wykorzystania sztucznej inteligencji w logistyce jest samouczenie i rozwój algorytmów wraz z cyklem życia. Im większa ilość dostępnych danych, tym lepsze wyniki. Niezależnie od obszaru, w którym zostaną wdrożone.

INTELIGENTNE OBLICZANIE PUDEŁEK
Standardowe podejście do planowania opakowań do kompletacji opiera się na podejściu linearnym, bazującym na standardowych wymiarach produktów. A przecież poza rozmiarem jest jeszcze koszt opakowania oraz koszt transportu. Consafe Logistics pozwala na wdrożenie inteligentnych algorytmów, które zapewniają najbardziej efektywne kosztowo rozwiązania minimalizując ilość wysyłanego powietrza. Algorytm weryfikuje wszystkie potencjalne opcje i dopasowuje najlepszą dla każdej indywidualnej wysyłki. Rozwiązanie to może zostać wdrożone w ramach każdej instalacji Astro WMS, dzięki czemu czas jego wprowadzenia może zostać wybrany w momencie najkorzystniejszym z punktu widzenia gotowości biznesowej.

INTELIGENTNE SKŁADOWANIE
Jako Consafe Logistics jesteśmy szczególnie dumni mogąc zaoferować innowacyjną funkcję, która pozwoli zrewolucjonizować Twój magazyn. Wiele działów logistyki lokuje artykuły w magazynach w sposób zbliżony do sklepów. Towary są gromadzone w grupy i trzymane blisko siebie. Oznacza to, że np. wszystkie koszulki, spodnie i buty są pogrupowane i znajdują się w określonym obszarze. Nie jest to jednak zazwyczaj najbardziej efektywne ulokowanie towarów.
Wykorzystując nasz AI, produkty składowane są w oparciu o historię wydań i reguły asocjacji. Co w praktyce oznacza, że przyszłe wysyłki będą mogły być kompletowane efektywniej. Popularniejsze produkty, które są często wysyłane razem, będą łatwiej dostępne. Generuje to oszczędności w czasie kompletacji oraz zmniejsza ilość pracy wykonywanej w magazynie.

OPTYMALIZACJA SCIEŻEK KOMPLETACJI
Czy słyszałeś o „problemie komiwojażera”? Jest to klasyczny problem optymalizacji kombinatorycznej, dotyczący obliczania możliwie najkrótszej trasy między wieloma punktami. W oparciu o technologię AI stworzyliśmy rozwiązanie, które wykorzystuje tę zasadę do optymalizacji ścieżek kompletacji w Twoim magazynie.
Nasza Optymalizacja Ścieżek Kompletacji wykorzystuje sztuczną inteligencję do obliczenia najkrótszej trasy między wszystkimi pozycjami na liście kompletacyjnej. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić czas, a także zmniejszyć zużycie sprzętu, nie wspominając już o zwiększeniu satysfakcji, kiedy ścieżka kompletacji staje się coraz bardziej efektywna. Testy wykazały, że przy wykorzystaniu algorytmów genetycznych AI, ścieżki kompletacji skracają się o 20-30%, co pozwala na dużo krótszy „lead time”.

Astro WMS® SaaS – MNIEJSZA INWESTYCJA TO SZYBSZY JEJ ZWROT

Astro WMS®️ SaaS opiera się równocześnie o architekturę jednodostepową (single-tenant) jak i wielodostepową (multi-tenant). Dzięki temu zyskujesz korzyści płynące z dzielenia przestrzeni w chmurze, równocześnie zachowując bezpieczeństwo i konfigurację w pełni dopasowaną do Twoich unikalnych potrzeb biznesowych.

• Unikalna konfiguracja wielu lokalizacji
• Jeden punkt kontaktu dla oprogramowania i infrastruktury
• Wysoka gwarantowana dostępność
• Rezerwa statyczna lub dynamiczna w zależności od Twoich wymagań
• Wsparcie dla systemu i infrastruktury 24/7/365
• Wybór pomiędzy dwoma chmurami – Amazon Web Services oraz MS Azure
Jeśli masz już dostęp do chmury lub chcesz samodzielnie podpisać umowę z jej dostawcą, możesz zacząć używać naszego oprogramowania, płacąc jedynie miesięczną subskrypcję. Korzystanie z Astro WMS SaaS ma te same zalety, co leasing samochodu. Otrzymujesz tę samą prędkość i moc, ale przy mniejszej początkowej inwestycji i większej elastyczności. Dodaj do tego wysokie bezpieczeństwo, gwarantowaną dostępność i mniejsze zapotrzebowanie na zasoby IT, a SaaS stanie się oczywistym wyborem.
Krótko mówiąc, Ty możesz skupić się na rozwoju swojej firmy, podczas gdy my zadbamy o infrastrukturę IT.

DIGITAL TWIN

CYFROWA KOPIA TWOJEGO MAGAZYNU
Wyobraź sobie spacer po swoim magazynie bez konieczności wychodzenia z biura. Wizualizacje wszystkich zmian i procesów pojawiają się na bieżąco i to w technologii 3D. System natychmiast pokazuje Ci wąskie gardła i problemy techniczne w magazynie. Brzmi niemożliwie? Astro WMS® Digital Twin oferuje Ci to wszystko.

PRZENIEŚ SWÓJ MAGAZYN DO WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI
Z dnia na dzień w magazynach pojawia się coraz więcej zaawansowanej technologii, a co za tym idzie zwiększa się potrzeba ciągłego monitorowania procesów i szybkiego reagowania na pojawiające się błędy.

Wirtualny model 3D, jakim jest Digital Twin, stawia czoła tym wyzwaniom. Może służyć do wizualizacji danych, symulacji i emulacji (testowania i ciągłego doskonalenia) w całym cyklu życia systemu – od projektowania i budżetowania, do działań operacyjnych, wsparcia, rozwoju i modernizacji.

Astro WMS Digital Twin, daje Ci możliwość nie tylko wizualizacji, ale i tworzenia symulacji różnorodnych scenariuszy i uzupełniania ich o rzeczywiste dane operacyjne. Zmieniając parametry i układ magazynu, możesz ocenić różne alternatywy i zdecydować, które rozwiązanie będzie najbardziej efektywne, bez tracenia czasu i pieniędzy na przebudowy i zmiany organizacyjne. Narzędzie to znajduje swoje zastosowanie w wielu sytuacjach np.:

– Testy procesów w skrajnych warunkach (np. Black Friday)
– Dodawanie nowych klientów 3PL
– Dodawanie nowych grup produktów
– Budowa nowego magazynu lub jego przebudowa

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCEA ASTRO WMS

Wysoce inteligentny i elastyczny
Astro WMS® przejmuje odpowiedzialność za rozdzielanie zadań, nadawanie im priorytetów, redukcję błędów podczas kompletacji czy śledzenie rzeczywistych czasów wykonywania operacji.

Sprawnie używa sztucznej inteligencji
Samouczące się algorytmy pozwalają na ciągle doskonalenie procesów, np. optymalizują rundy kompletacyjne skracając przebyty dystans średnio o 20%, potrafią także dobierać opakowania nie tylko pod względem wymiarów, ale i kosztów.

Działa bezpiecznie w chmurze
Wybierając SaaS dostajesz infrastrukturę i bezpieczeństwo w pakiecie. Jedyna opłata to miesięczny abonament, który zależy od liczby użytkowników oraz modułów, które wykorzystujesz.
Osiągasz szybkie ROI i korzystne TCO.

Efektywnie zarządza automatyką
Wprowadzenie Astro WCS® zapewnia sprawne sterowanie zautomatyzowanymi procesami magazynowymi. Możliwość łatwej integracji urządzeń od wielu dostawców pozwala na większą elastyczność w doborze najlepszych rozwiązań.

WIZUALIZACJA

 

 

WIDEOPREZENTACJA

https://www.youtube.com/watch?v=DB5C_WRK6Kw

CASE STUDIES

Delta Trans

DGS Poland

Helly Hansen

MegaGroup

Udea

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPRZEDAWCĄ

Jakub Ciołek

Key Account Manager

Consafe Logistics Sp. z o.o.

Żwirki i Wigury 16a, 02-092 Warszawa, Polska

Phone: +48 609 400 392

jakub.ciolek@consafelogistics.com

www.consafelogistics.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Navigor [ECR Polska]System Navigor to zestaw aplikacji, które powstały by rozwiązać rzeczywisty problem branżowy – rosnącą lukę dostępności kierowców ciężarówek. To nasza misja! System ułatwia kierowcy planowanie przejazdu oraz przygotowanie do załadunku, w sposób dotąd niespotykany na rynku. W każdym momencie kierowca ma pod ręką kompletny i aktualny zestaw informacji, o każdej lokalizacji do której zmierza. Jednocześnie zwiększamy bezpieczeństwo na drogach. Navigor to odpowiedź na wyzwanie ostatniej mili – najbardziej kosztownego momentu w trakcie realizacji transportu towarów.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

NAVIGOR – PEŁNA WIEDZA NA TEMAT SZCZEGÓŁOWEJ PROCEDURY I WARUNKÓW PANUJĄCYCH W LOKALIZACJI DO KTÓREJ ZMIERZA KIEROWCA

 

Kierowca codziennie napotyka na swojej drodze mnóstwo barier, które skutecznie zniechęcają go do zawodu. Zamiast wrócić na czas do domu, do rodziny, marnuje godziny podczas rozładunku, bo nikt nie poinformował go wcześniej jaka jest w danej firmie procedura. Nie wiedział co należy mieć ze sobą na wyposażeniu. Nie wiedział, że należy się zaawizować, że należało przyjechać o innej porze, że przez specyficzny system kolejkowy nie został rozładowany o czasie. Nikt nie poinformował go, że pod magazyn dojeżdża się inną drogą niż pokazują nawigacje, przez co błądził TIRem po wąskich uliczkach. Kierowca zbyt często nie wie, czy w lokalizacji do której zmierza będzie parking, na którym będzie mógł zrealizować przerwę, czy będą toalety, prysznic, czy będzie mógł wypić kawę, odpocząć. Do tego dochodzą bariery językowe.

 

Navigor eliminuje kolejne ogniwa w łańcuchu logistycznym z przekazywania informacji kierowcy. Dzisiaj kluczowe z perspektywy kierowcy informacje są albo pomijane (bo zleceniodawca nie zna procedur panujących w miejscu docelowym), albo giną podczas skomplikowanej drogi zlecenia od zleceniodawcy do kierowcy.

 

Navigor jest oparty o hybrydowy system zbierania danych. Dostarczają je zarówno kierowcy jak i same lokalizacje. Dzięki temu dane są weryfikowane na bieżąco. Rozwijamy również AI dodatkowo dbające o jakość danych w systemie.

 

Kierowca momentalnie uzyskuje pełną wiedzę na temat szczegółowej procedury i warunków panujących w lokalizacji do której zmierza. W sytuacji gdy do wyboru ma kilka zleceń, może w prosty sposób zdecydować które wybrać – bo wie, gdzie zadanie zrealizuje sprawniej.

WIZUALIZACJA

Navigor App

 

 

 

 

 

Navigor KV

Navigor KV

 

Navigor System

 

KLUCZOWE CECCHY WYRÓŻNIAJĄCE PRODUKT NAVIGOR

 

Navigor – szczegółowa instrukcja ostatniego kilometra trasy kierowcy.

 

Navigor to system, który gromadzi i w przyjazny sposób udostępnia dokładne, kompletne i aktualne dane o lokalizacji do której zmierza kierowca ciężarówki.

 

System Navigor to zestaw aplikacji, które powstały by rozwiązać rzeczywisty problem branżowy – rosnącą lukę dostępności kierowców ciężarówek. To nasza misja! System ułatwia kierowcy planowanie przejazdu oraz przygotowanie do załadunku, w sposób dotąd niespotykany na rynku. W każdym momencie kierowca ma pod ręką kompletny i aktualny zestaw informacji, o każdej lokalizacji do której zmierza. Jednocześnie zwiększamy bezpieczeństwo na drogach. Navigor to odpowiedź na wyzwanie ostatniej mili – najbardziej kosztownego momentu w trakcie realizacji transportu towarów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

ECR Polska

Strzeszyńska 67 c/1

60-479 Poznań

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Lean&Green Polska [ECR Polska]Lean&Green to 5-gwiazdkowa platforma współpracy na rzecz ograniczania emisji w logistyce. Z jednej strony to system certyfikacji potwierdzający konkretne osiągnięcia firm na rzecz ograniczania emisji CO2 w logistyce, a z drugiej platforma współpracy firm na rzecz redukcji emisji.

Liczenie emisji w całym łańcuchu logistycznym to skomplikowany proces, bo łańcuchy potrafią być bardzo złożone, nie działamy w nich sami. Nie jesteśmy więc w stanie liczyć emisji w pojedynkę. Musimy współpracować, współdzielić się informacjami. Wszyscy już niedługo będziemy musieli zacząć mierzyć dane o emisjach, również w zakresie 3 – czyli te, które w wyniku naszej działalności wyemitowali nasi dostawcy (np. przewoźnik, który realizuje transport naszego towaru).

 

Lean&Green to 5-gwiazdkowa platforma współpracy na rzecz ograniczania emisji.

Pierwszy i jedyny w Polsce program redukcji CO2 całkowicie skoncentrowany na logistyce.

 

Koncentracja i specjalizacja na obszarze logistyki sprawia, że program od wielu lat świetnie działa w Europie, a od niedawna również w Polsce. Lean&Green zaczął funkcjonować w 2008 roku w Holandii, a jego zasady zostały docenione przez ponad 600 firm w 14 krajach.

 

W Polsce działamy od kilkunastu miesięcy. Są już z nami: Auchan Retail Polska, Biedronka, CHEP, Unilever

WIZUALIZACJA

WIDEOPREZENTACJA

https://www.youtube.com/watch?v=lKuRmXBfaKQ&ab_channel=Lean%26GreenPolska

CASE STUDIES

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE PRODUKT LEAN & GREEN

 • Poprawisz wydajność swoich operacji Wyznajemy filozofię WIN-WIN, a w przypadku Lean&Green nazywamy ją: „Zielone jest Zielone”. Oznacza to, że usprawniasz firmę, redukujesz koszty, podnosisz wydajność, więcej zarabiasz, a przy okazji redukujesz emisje CO2.
 • Poznasz i nauczysz się prawidłowo liczyć swój ślad węglowy. Jeśli jeszcze tego nie robisz, to uczestnictwo w Lean&Green zmotywuje Twoja firmę, do systematycznego zbierania wszystkich niezbędnych danych do mierzenia i analizowania Twojego śladu węglowego. Uzyskasz pomoc i potwierdzenie, że robisz to dobrze.
 • Będziesz gotowy na regulacje Nie ma wątpliwości. Polska będzie wprowadzała regulacje prawne, które zobligują firmy do redukcji emisji CO2. Powstaje w tym celu Europejskie Prawo Klimatyczne. Nie przegap właściwego momentu. Daj swojej firmie trochę więcej czasu! Zacznij działać już teraz, naucz się liczyć, optymalizować, redukować, a łatwiej będzie Ci sprostać przyszłym wymogom.
 • Skorzystasz z doświadczeń innych firm w branży – Przystępując do Lean&Green trafiasz do społeczności, która chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami – liczymy, że będziesz chciał się odwzajemnić. Idea współdzielenia się wiedzą, w celu redukcji CO2, która leży u źródeł L&G, jest kluczowym katalizatorem jego skuteczności. Rozwiniesz nowe – zielone relacje z partnerami biznesowymi

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

ECR Polska

Strzeszyńska 67 c/1

60-479 Poznań

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

LVS Logistics Vision Suite [Mantis]Logistyka jest jednym z najbardziej konkurencyjnych sektorów, gdzie codzienne zmiany i rozwój zmuszają do stałego koncentrowania uwagi i natychmiastowej odpowiedzi na wyzwania jakie niesie ze sobą prowadzenie przedsiębiorstwa. Aby firma mogła sprostać tym wyzwaniom jej system logistyczny musi być wysoce adaptowalny, umożliwiając dokonywanie wymaganych zmian i korekt przez wyszkolony personel firmy.

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

LVS LOGISTICS VISION SUITE – JEDNEN Z NAJBARDZIEJ ADAPTOWALNYCH SYSTEMÓW DO ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM NA ŚWIECIE

 

System WMS (skrót od Warehouse Management System, czyli system do zarządzania magazynem) pod nazwą Logistics Vision Suite (LVS) firmy MANTIS jest jednym z najbardziej adaptowalnych systemów informatycznych na świecie. Posiada silny zestaw narzędzi przystosowawczych, pozwalający firmom na stopniowe budowanie własnego informatycznego systemu dla logistyki, wspomaganego przez LVS. Najważniejsze cechy i narzędzia wyróżniające pakiet Logistics Vision Suite na tle konkurencji, a także  pozwalające na utrzymanie przewagi konkurencyjnej to:

 1. Elastyczność. Dzięki filozofii dynamicznie przypisywanych atrybutów do stanu, artykułu, kontrahenta, przyjęcia, wydania itd. nasz Klient uzyskuje niezależność od dostawcy systemu w przypadku potrzeby szybkiej zmiany przebiegu procesów. Zaawansowany użytkownik ma możliwość samodzielnej modyfikacji logiki procesów, tworzenia całkiem nowych funkcjonalności a także modyfikacji ekranów terminali przenośnych RF i komputerów PC.
 2. Połączenie z automatyką magazynową. Mantis integruje oprogramowanie WMS z automatyką. System LVS może obsługiwać m.in. układnice, regały automatyczne, sortery, roboty, regały typu shuttle, przenośniki automatyczne oraz innego rodzaju urządzenia i maszyny.
 3. Kreatory interfejsowe. W celu umożliwienia łatwej integracji z systemami informatycznymi takimi jak ERP czy CRM, firma Mantis opracowała moduł Logistics Link Manager. Ten specjalizowany moduł pozwala szybko skonfigurować interfejsy do niemal wszystkich współcześnie użytkowanych systemów informatycznych, po czym łatwo konserwować te interfejsy w przyszłości.
 4. E-commerce. Mantis wspiera procesy typowe dla biznesu e-commerce, takie jak zbiórka zagregowana (batch picking), zbiórka wielu zamówień jednocześnie (multiorder picking), sortowanie, obsługa zamówień na pojedyncze sztuki (tzw. „jedynek”), łączenie dystrybucji B2C i B2B (multichannel). Częścią rozwiązania dla e-commerce są ergonomiczne stacje pakownicze wykorzystujące ekrany dotykowe oraz obsługa wielu firm kurierskich.
 5. Stabilność i bogata funkcjonalność systemu. Ponad 500 firm w ponad 20 krajach korzysta z oprogramowania Mantis, zwiększając przewagę konkurencyjną na swoich rynkach. Klienci firmy reprezentują wszystkie główne sektory rynku: firmy logistyczne, handel, dystrybucję, FMCG, farmację, elektronikę/elektrotechnikę, AGD, produkty budowlane, odzież/obuwie, części samochodowe, meble itd.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻŃIAJĄCE PRODUKT LVS LOGISTICS VISION SUITE

 • Adaptowalność
 • Elastyczność
 • Optymalizacja
 • Automatyzacja

WIDEOPREZENTACJA

 

CASE STUDIES

Case Studies – International WMS / logistics software and solutions vendor (mantis.group)

3LP, one of the largest logistics centers in Poland runs on Logistics Vision Suite

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Mantis Polska

31-416 Kraków, ul. Dobrego Pasterza 118c/26

www.mantis.group

Mariusz Puto, General Manager

504 445 159

putom@mantis.email

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Nieruchomości logistyczne zorientowane na Klienta [Logicor]Logicor jest wiodącym europejskim właścicielem i zarządcą nieruchomości logistycznych. Posiadamy, zarządzamy i rozwijamy wysokiej jakości aktywa logistyczne w całej Europie, zaspokajając potrzeby w zakresie nieruchomości międzynarodowych i lokalnych dystrybutorów, detalistów i producentów.

LOGICOR – NIERUCHOMOŚCI LOGISTYCZNE ZORIENTOWANE NA KLIENTA

Nasz cel

Logicor zapewnia niezbędną infrastrukturę, która umożliwia przepływ handlu we współczesnym świecie. Chcemy być partnerem logistycznym z wyboru dla klientów, społeczności lokalnych i inwestorów. Zapewniamy przestrzeń, która pomaga firmom i społecznościom łączyć się i rozwijać.

Nasza firma

Nasze portfolio obejmuje 18 krajów i oferuje 20 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, która jest strategicznie rozmieszczona wzdłuż najbardziej ruchliwych szlaków handlowych Europy, zawsze blisko głównych miast. W Polsce dysponujemy 40 wysokiej jakości obiektami logistycznymi w strategicznych lokalizacjach takich jak Warszawa, Polska Centralna, Górny Śląsk, Kraków i Poznań. Łączna powierzchnia polskiego portfolio wynosi 1.6 miliona metrów kwadratowych.

Strategia ESG Logicor

Strategia ESG Logicor opiera się na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ i wyznacza nam jasny plan działania dążący do redukcji emisji CO2 w codziennej działalności. Od jej uruchomienia w 2020 r. zbieramy i analizujemy dane z naszych aktywów oraz stosujemy międzynarodowe wskaźniki GRESB i BREEAM, aby mieć pewność, że pracujemy na ustandaryzowanym poziomie. Zobowiązaliśmy się do realizacji naszej pięcioletniej strategii „Acting Responsibly”, gdyż naszym celem jest wprowadzenie rzeczywistych i trwałych rozwiązań w sposobie, w jaki funkcjonujemy. Wiemy też, że ma to znaczenie dla naszych inwestorów, dlatego po raz pierwszy w naszej historii zabezpieczyliśmy finansowanie zielonymi obligacjami na rok 2022.

 

CECHY WYRÓŻNIAJĄCE NIERUCHOMŚĆI LOGISTYCZNE ZORIENTOWANE NA KLIENTA LOGICOR

 

 • Rozległa ogólnoeuropejska sieć zasobów logistycznych
 • Elastyczny i skuteczny dostęp do kluczowych lokalizacji
 • Nowe technologie i proptechy
 • ESG Logicor oparty się na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ

 

WIZUALIZACJA

1202 Site C Keynes M&@

2021HP13

Drupal Mysłowice

Logicor Warszawa

 

WIDEOPREZENTACJA

 

CASE STUDIES

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Logicor Polska

Elektrownia Powiśle – Budynek C

ul. Dobra 40

00-344 Warszawa

+48 (0) 22 204 02 00

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Zrównoważona logistyka i well-being dla EURO RTV AGD w Prologis Park Janki [Prologis]Prologis jest dostawcą efektywnych nieruchomości logistycznych na całym świecie. Współpracując z głównymi producentami i dystrybutorami, zapewniamy terminową dostawę produktów, dzięki którym możliwe jest nowoczesne życie. Jako wiodący deweloper magazynów i budynków logistycznych w Europie Środkowej, Prologis jest właścicielem i zarządcą 4,6 mln metrów kwadratowych powierzchni przemysłowych w 41 parkach logistycznych. W ramach działalności w czterech krajach regionu – w Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech – oferuje wysokiej jakości budynki w strategicznych lokalizacjach, w pobliżu kluczowych skupisk ludności i centrów logistycznych, łącząc firmy z konsumentami w całej Europie. W ubiegłym roku Prologis wybudował dwa budynki o powierzchni ponad 120 000 metrów kwadratowych w Jankach, pod Warszawą. To inwestycja zaprojektowana i wybudowane dla EURO-net, właściciela marki RTV EURO AGD, w której przemyślano każdy szczegół. Dzięki temu powstało nowoczesne i spełniające zasady zrównoważonego rozwoju centrum dystrybucyjne dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce, a jednocześnie miejsce przyjazne pracownikom.

PROLOGIS PARK JANKI – INICJATYWA EKOLOGICZNA, NIERUCHOMOŚCI, W KTÓRYCH PRZEMYŚLANO KAŻDY SZCZEGÓŁ

Budynki 3 i 4 o powierzchni ponad 120 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Janki zostały zaprojektowane i wybudowane dla EURO-net, właściciela marki RTV EURO AGD. To nieruchomości, w których przemyślano każdy szczegół. Dzięki temu powstało nowoczesne i spełniające zasady zrównoważonego rozwoju centrum dystrybucyjne dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce, a jednocześnie miejsce przyjazne pracownikom.
Obiekt wyróżnia się dzięki wysokiej oszczędności energetycznej i niskiej emisyjność, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego standardu wykonania. Został poddany akredytacji BREEAM i otrzymał ocenę na poziomie Very Good. Zawdzięcza to głównie rozwiązaniom takim jak: instalacja fotowoltaiczna, latarnie zasilane hybrydowo energią słoneczną i wiatrową czy korzystanie z energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Pozwala to znacznie ograniczyć ślad węglowy i czyni ten park jest bardziej zielonym.
Aby ułatwić pracownikom parków korzystanie z niskoemisyjnego transportu, w Jankach zamontowano cztery wiaty dla rowerzystów wraz ze stacją naprawy rowerów oraz cztery stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych. Na terenie parku znajduje się również przystanek komunikacji publicznej.
W Prologis Park Janki wdrożono system smart meteringu, który umożliwia klientom zdalny odczyt i monitorowanie liczników zużycia wszystkich mediów w obiektach oraz system do zdalnej obsługi technicznej budynków oraz automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych.

Opis inwestycji

Dwa budynki o powierzchni ponad 120 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Janki zostały zaprojektowane i wybudowane dla EURO-net, właściciela marki RTV EURO AGD. To nieruchomości, w których przemyślano każdy szczegół. Dzięki temu powstało nowoczesne i spełniające zasady zrównoważonego rozwoju centrum dystrybucyjne dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce, a jednocześnie miejsce przyjazne pracownikom.

EURO-net Sp. z o.o. jest właścicielem wyspecjalizowanych sklepów RTV EURO AGD, oferujących elektronikę użytkową i sprzęt gospodarstwa domowego. Sieć działa w modelu omnichannel, oferując produkty zarówno poprzez sklepy stacjonarne, sklepy internetowe, a także telefonicznie za pośrednictwem nowoczesnego Contact Center. Chcąc zapewnić jeszcze wyższą efektywność operacyjną, EURO-net zdecydował się na powiększenie powierzchni magazynowych, a w konsekwencji przedłużenie istniejącej umowy najmu i budowę dwóch magazynów build-to-suit o łącznej powierzchni 123 700 metrów kwadratowych, by stworzyć jedno z największych w Europie centrów dystrybucyjnych dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce. Obiekt wyróżnia wysoki poziom oszczędności energetycznej i niska emisyjność przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego standardu wykonania.

Przy projektowaniu najnowszych BTS w Prologis Park Janki przyświecały nam trzy cele: komfort dla pracowników, efektywność operacji klienta i korzyści dla środowiska. Efekt prac jest doskonałym przykładem na to, że Prologis tworzy centra logistyczne zdecydowanie wykraczające poza ściany i dachy swoich magazynów.

Inwestycja dla EURO-net została zrealizowana na działce o powierzchni 24 hektarów, położonej zaledwie 15 kilometrów od centrum Warszawy i 14 kilometrów od lotniska Okęcie, w całości należącej do Prologis, co daje możliwość dalszego rozwoju kompleksu w ramach tego samego parku logistycznego. Na terenie parku znajduje się 820 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 74 dla ciężarowych. Aby ułatwić pracownikom parku korzystanie
z ekologicznego transportu, w Jankach zamontowano cztery wiaty dla rowerzystów wraz ze stacją naprawy rowerów oraz cztery stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Na terenie parku znajduje się również przystanek komunikacji publicznej.

BREEAM – Very Good

Obiekt został poddany akredytacji BREEAM i otrzymał ocenę na poziomie Very Good. Zawdzięcza to głównie zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom proekologicznym, takim jak: instalacja fotowoltaiczna, latarnie zasilane hybrydowo energią słoneczną i wiatrową czy, dzięki współpracy z EKO Premium od Taurona, korzystanie z energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Ponadto zastosowane ściany o zwiększonej termoizolacji i ergonomicznie zaprojektowane powierzchnie, zapewniają pracownikom odpowiednią temperaturę i zmniejszają zapotrzebowanie na energię do ogrzewania czy chłodzenia powierzchni. W budynkach zastosowano systemy do wykorzystywania deszczówki i odzyskiwania wody szarej, którą wykorzystuje się ponownie np. do spłukiwania toalet. Nowością jest także zastosowanie kostki pochłaniającą dwutlenek węgla z powietrza. Pozwala to znacznie ograniczyć ślad węglowy i czyni ten park jeszcze bardziej zielonym. Dumą tego obiektu jest biopark o powierzchni  8000 metrów kwadratowych, wybudowany w ramach europejskiej inicjatyw PARKlife™, stanowiący strefę well-being na świeżym powietrzu, dostępną dla wszystkich korzystających z centrum dystrybucyjnego. To sprawia, że miejsce jest jeszcze bardziej przyjazne pracownikom, kurierom i dostawcom.

Efektywność przede wszystkim

Strefa przydokowa została zaprojektowana tak, by ułatwić załadunek i rozładunek – cofnięto pierwszą linię słupów, a całość doświetlono światłem sztucznym LED o mocy 300 lx
z czujnikami ruchu i światła oraz dziennym do wartości 5%. Zastosowano podwójny wjazd i wyjazd dla aut ciężarowych oraz osobne punkty dedykowane samochodom osobowym, jak również kołowrotki dla ruchu pieszego, które znacząco upłynniają ruch.

W Prologis Park Janki, podobnie jak we wszystkich magazynach Prologis w Polsce, wdrożono także istotne rozwiązania wspierające zarządzanie i obsługę techniczną nieruchomości. Dotyczy to głównie systemu smart meteringu, który umożliwia klientom zdalny odczyt
i monitorowanie liczników zużycia wszystkich mediów w obiektach, a także systemu do zdalnej obsługi technicznej budynków oraz automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Już na etapie planowania i budowy magazynu Prologis dba o bezpieczeństwo osób, które będą z niego korzystać, a także procesów logistycznych, jakie będą w nim prowadzone. Tutaj każdy detal ma znaczenie. Na przykład w Prologis Park Janki drzwi dokowe są wyposażone w dodatkowy system, który uniemożliwia przedwczesny odjazd TIR-a. Ważne jest także zapewnienie bezkolizyjnego i płynnego ruchu. Aby zwiększyć przepustowość i uniknąć kolejki samochodów przed wjazdem do parku, znajdują się specjalne bypassy, które pomagają rozładować ruch w trakcie godzin szczytu.

Infrastruktura drogowa na terenie parku jest odpowiednio rozbudowana – znaki drogowe, progi zwalniające, wydzielone pasy do ruchu samochodowego i pieszego, chodniki – wszystkie te elementy znacząco poprawiają bezpieczeństwo codziennych operacji. W Prologis Park Janki wprowadzono specjalnie oznaczoną trasę dla służb ratowniczych, aby podczas ewentualnej interwencji akcja przebiegła szybko i sprawnie.

W Prologis zrównoważony rozwój i koncentracja na potrzebach klientów idą w parze. Dowodem na to jest centrum dystrybucyjne dla właściciela marki RTV EURO AGD na terenie Prologis Park Janki, które zdobyło prestiżową nagrodę Złoty Kompas 2021 w kategorii „inwestycja logistyczna”. Jest to wyróżnienie przyznawane za najlepszy projekt realizowany
w duchu zrównoważonego budownictwa. To doskonały przykład inwestycji, w której połączono potrzebę maksymalnej efektywności operacyjnej przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko naturalne.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE PROLOGIS PARK JANKI

 • Przy projektowaniu najnowszych BTS w Prologis Park Janki przyświecały nam trzy cele: komfort dla pracowników, efektywność operacji klienta i korzyści dla środowiska. Efekt prac jest doskonałym przykładem na to, że Prologis tworzy centra logistyczne zdecydowanie wykraczające poza ściany i dachy swoich magazynów
 • Zaawansowane technologicznie rozwiązania proekologiczne takie jak: instalacja fotowoltaiczna, latarnie zasilane hybrydowo energią słoneczną i wiatrową, kostka pochłaniająca dwutlenek węgla z powietrza czy korzystanie z energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych
 • Biopark o powierzchni  8 000 metrów kwadratowych, wybudowany w ramach europejskiej inicjatyw PARKlife™, stanowiący strefę well-being na świeżym powietrzu, dostępną dla wszystkich korzystających z centrum dystrybucyjnego. To sprawia, że miejsce jeszcze bardziej przyjazne pracownikom, kurierom czy dostawcom

WIZUALIZACJA

Prologis Park Janki

WIDEOPREZENTACJA

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Renata Kocemba

Marketing & Communications Manager Central Europe

Złote Tarasy, Lumen Building

ul. Złota 59

00-120 Warszawa

+48 (0) 604 699 965

rkocemba@prologis.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Prologis PARKlife™ [Prologis]PARKlife™ to inicjatywa ekologiczna, która zakłada wykorzystanie w parkach logistycznych Prologis takich rozwiązań jak m.in. Bio parki – zielone obszary zaprojektowane pod kątem bioróżnorodności, w których pracownicy odpoczywają, a zwierzęta mogą znaleźć schronienie. Pełne kwiatów i krzewów, ze stawami i oczkami wodnymi.
 • Zielone strefy relaksu – miejsca z ławkami, altanami, grillowiskami, piknikowiska Book Boxy – minibiblioteki na terenie parków
 • Domki dla jeży i hotele dla owadów
 • Boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę
 • Wsparcie transportu niskoemisyjnego: stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, wiaty dla rowerów i stacje ich naprawy, przystanki komunikacji miejskiej na terenie parków lub w sąsiedztwie
 • Ścieżki dla pieszych i rowerzystów
 • Pierwszy na świecie system chodnikowych paneli fotowoltaicznych
 • Stacje Biologicznego Oczyszczania Wody
 • Systemy do wykorzystania wody szarej czy instalacje do odzyskiwania deszczówki
 • Kostka brukowa pochłaniająca dwutlenek węgla, latarnie zasilane energią słoneczną i wiatrową
 • Pełne wykorzystanie światła naturalnego przy wsparciu inteligentnych systemów oświetlenia LED
 • Stołówki i strefy food truck
 • Prologis jest dobrym sąsiadem – nie tylko udostępnia swoje obiekty dla okolicznych mieszkańców, ale także organizuje turnieje i zawody sportowe oraz angażuje się w inicjatywy podejmowane przez lokalne społeczności – pikniki, obchody Dnia Dziecka czy Dnia Sąsiada

PROLOGIS PARKLIFE

Naszym klientom zapewniamy znacznie więcej niż cztery ściany i dach
magazynu. Staramy się dla nich tworzyć wysokiej jakości środowisko pracy.
Jesteśmy odpowiedzialni za zarządzanie i utrzymanie budynków w Parkach
Prologis i zależy nam, aby klienci czerpali korzyści z szerokiej oferty
opracowanej z myślą o wspieraniu ich działalności.
Dodatkowe benefity dostępne w parkach są podstawą naszego najnowszego
konceptu – ParkLife – pilotażowego projektu, który wystartował w pięciu
parkach w Europie Środkowej. W kolejnych latach będziemy go konsekwentnie
wdrażać we wszystkich Parkach Prologis w regionie.

Więcej informacji: prologis-parklife-service-brochure-ce_pl_final_062020.pdf (prologisce.eu)

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE Prologis PARKlife™

 • Unikalne na świecie podejście do projektowania obiektów logistycznych, którego celem jest stworzenie przestrzeni przyjaznej pracownikom, klientom i gościom
 • Wcielenie w życie idei ESG – czyli dostarczanie takich rozwiązań, które służą środowisku, pracownikom i społecznościom lokalnym
 • W Prologis oferujemy naszym klientom znacznie więcej niż obiekty logistyczne. Tworzymy miejsca, w których klienci mogą rozwijać działalność i dbać o swoich pracowników, a lokalne społeczności i środowisko naturalne mogą rozkwitać. PARKlife™ to parki tętniące życiem

WIZUALIZACJA

https://www.prologisce.eu/pl/parklife

 

WIDEOPREZENTACJA

PARKlife at Prologis Park Budapest Harbor

idea PARKlife™ w pigułce

CASE STUDIES

Zrównoważone budynki – Prologis Park Budapest-Harbor, kwintesencja PARKlife™

Film z Zsuzsanny Hunyadi, leasing manager Prologis na Węgrzech, która zabierze Was na wyprawę po Prologis Park Budapest-Harbor.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Renata Kocemba

Marketing & Communications Manager Central Europe

Złote Tarasy, Lumen Building

ul. Złota 59

00-120 Warszawa

+48 (0) 604 699 965

rkocemba@prologis.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Antenso 2.0 [Antdata]Antenso 2.0 to terminal klasy IoT (Internetu Rzeczy). Celem jego powstania było ułatwienie automatycznego i elastycznego śledzenia procesów w standardzie IoT poprzez połącznie z systemem przetwarzania danych klasy Business Intelligence. Antenso 2.0 może zostać zastosowany na dowolnym etapie łańcucha dostaw. Możliwe jest podłączenie do niego dowolnego rodzaju sensora poprzez standardowe złącze M8. Może być zasilany zasilaczem DC, PoE (Power over Ethernet) lub bateryjnie. Zbierane dane są automatycznie integrowane z usługami Cloud Computing firmy Microsoft (IoT hub, IoT Edge) jak i z narzędziami analitycznymi (Power BI, Power Apps). Dzięki takiemu rozwiązaniu można budować skrojone na miarę systemy, np. dla inteligentnego magazynu lub linii produkcyjnej, które pozwalają na analizę danych w czasie rzeczywistym (Stream Analytics), w tym analizy przy użyciu uczenia maszynowego (Machine Learning).

ANTENSO 2.0 TERMINAL UMOŻLIWIAJĄCY ZBIERANIE I PRZESYŁ DANYCH W STANDARDZIE IOT, POMIĘDZY WYBRANYMI PRZEZ KLIENTA CZUJNIKAMI, A USŁUGAMI CHMUROWYMI

Antenso 2.0 jest autorskim produktem firmy Antdata. Jest to terminal (wielkościowo przypominający cyfrowy aparat fotograficzny o regularnych kształtach) umożliwiający zbieranie i przesył danych w standardzie IoT, pomiędzy wybranymi przez klienta czujnikami, a usługami chmurowymi (w tym do baz danych) firmy Microsoft. Sercem produktu jest mikrokontroler ESP32. Urządzenie może być zasilane na kilka sposobów: bateryjnie, dzięki technologii Power over Ethernet oraz standardowym zasilaczem DC. Nasze rozwiązanie jest kompatybilne z pawie wszystkimi czujnikami i sensorami dostępnymi na rynku oraz z narzędziami chmurowymi oferowanymi przez Microsoft Azure. Rejestrowane dane umieszczane są w bazie SQL (analizy historyczne) a także strumieniowane w celu analiz „na żywo”.

Oprócz połączenia z siecią poprzez kabel Ethernet, Antenso 2.0 może połączyć się z siecią Wi-Fi. Urządzenie spełnia normy wodoodporności, dzięki czemu może być umieszczone w miejscach o trudnych warunkach pracy, takich jak linie produkcyjne, czy na świeżym powietrzu.

Dodatkowo, aby zabezpieczyć komunikację w sieci oraz zapewnić bezpieczną autoryzacje w chmurze, sensor kit wyposażony jest w kryptoprocesor („security chip”), dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na pozyskanie danych przez osoby trzecie.

Urządzenie firmy Antdata może pracować bezpośrednio z chmurą, ale wspiera także tzw. urządzenia brzegowe – Azure IoT Edge. Zastosowanie Azure IoT Edge pozwala reagować na zdarzenia generowane przez czujnik jeszcze szybciej, a także pozwala przenieść logikę przetwarzania danych z chmury na urządzenie lokalne.

Kolejnym charakterystycznym elementem terminala Antenso 2.0 jest wsparcie Azure Device Twin. Usługa ta pozwala na wysyłanie komend oraz wiadomości do czujnika z dowolnego miejsca na ziemi. Azure IoT Hub jest centralnym elementem rozwiązania który przekazuje wiadomości do platformy Antenso 2.0.

Kluczową funkcjonalnością platformy jest zautomatyzowany update oprogramowania w standardzie OTA (Over the Air). Dzięki temu urządzenie zawsze korzysta z najnowszej wersji oprogramowania bez ingerencji osób trzecich.

Dzięki Antenso 2.0  możliwa jest automatyzacja procesów i znacząca redukcja pracy manualnej, a także wykrywanie zdarzeń i zbieranie danych, wraz z ich późniejszą automatyczną analizą na niespotykaną w przedsiębiorstwach skalę. Wszystko w oparciu o sprawdzone i rozpowszechnione technologie i standardy.  Inteligentny magazyn, fabryka, czy sklep to tylko jedne z możliwych zastosowań, które można uzyskać dzięki temu rozwiązaniu. Dzięki platformie Antenso 2.0 można budować skrojone na miarę systemy, np. dla magazynu lub linii produkcyjnej, które automatycznie współdziałają z usługami Microsoft, w tym Power BI i Power Apps.

WIZUALIZACJA

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE PRODUKT ANTENSO 2.0

 • Ułatwienie i przyspieszenie zbierania danych w standardzie Internetu Rzeczy (IoT)
 • Bezpieczna integracja z chmura MS Azure (IoT Hub, Power BI, Power Apps)
 • Możliwość współdziałania z wieloma rodzajami sensorów
 • Różne sposoby zasilania

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPRZEDAWCĄ

contact@antdata.eu

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Platforma real-time data visibility CO3 [CO3]Platforma CO3 to innowacyjne rozwiązanie integrujące wszystkie ogniwa łańcucha dostaw zwiększając jego transparentność poprzez monitoring pojazdów i zleceń w czasie rzeczywistym. Zapewniamy bezpłatny monitoring floty własnej. Oferujemy monitoring dostosowany do charakteru współpracy: monitoring zlecenia, monitoring stały oraz express monitoring w przypadku zleceń SPOTowych. Zapewniamy najwyższą jakość danych oraz możliwość uzyskania rozszerzonych danych dotyczących pojazdu realizującego zlecenie dzięki bezpośrednim integracjom z producentami pojazdów ciężarowych. Umożliwiamy łatwą samodzielną rejestrację konta poprzez link otrzymany od zleceniodawcy oraz uproszczoną procedurę integracji GPS poprzez współpracę z producentami pojazdów ciężarowych w tym naczep i przyczep.

Gwarantujemy szybkie i przyjazne wdrożenie przewoźników do 48 h, już od jednego pojazdu, niezależnie od stosowanych systemów telematycznych, nawet gdy korzystają z wielu systemów GPS. Dajemy możliwość bezpośredniego połączenia z fabrycznym GPSem producenta pojazdu oraz rozszerzenia monitorowanych danych. Jesteśmy zintegrowani z innymi rozwiązaniami visibility, aby korzystając z platformy CO3 nie przeprowadzać dodatkowych integracji chcąc udostępnić monitoring klientowi korzystającemu z innego rozwiązania. Posiadamy szerokie możliwości integracji jak również realizacji bezpośrednich integracji z firmami produkcyjnymi jak Samsung, BSH czy Inditex Współpracujemy z producentami pojazdów: aut ciężarowych, naczep i przyczep realizując pilotażowe projekty kreując nowe rozwiązania w optymalizacji łańcucha dostaw. Ponieważ wciąż rozwijamy nasze rozwiązanie jesteśmy gotowi dostosować jego funkcjonalności do potrzeb naszych klientów.

Posiadamy 380 integracji z dostawcami GPS, ponad 50 tysięcy pojazdów monitorowanych na platformie oraz 1800 firm transportowych. Zapewniamy lepszą komunikację pomiędzy ogniwami łańcucha dostaw dla jego łatwiejszej optymalizacji.

Produkty:

Monitoring permanentny: Usługa udostępniania lokalizacji w trybie 24/7 dla załadowców, którzy większość zleceń koordynują przez stałych podwykonawców. Monitoring udostępniany jest na podstawie jednorazowej zgody od przewoźnika na pojazdy objęte zgodą, do czasu jej wycofania. Dzięki temu wprowadzając dane nowego zlecenia monitoring może być uruchomiony automatycznie, a załadowca dysponować lokalizacją ładunku w czasie rzeczywistym.

Monitoring okresowy: Usługa udostępnienia lokalizacji pojazdu na czas trwania zlecenia to rozwiązanie dla firm współpracujących ze sobą per zlecenie transportowe. Zgoda na udostępnienie lokalizacji załadowcy jest jednorazowa i obejmuje czas wypełniony przez strony zlecenia, na jego realizację.

Monitoring zlecenia: Usługa udostępniania lokalizacji pojazdu uwzględniając punkty załadunku i rozładunku oraz umożliwiając bieżące wyliczenie ETA przy wykorzystaniu geofencingu. Możliwe rozszerzenie usługi o cykliczne raporty ułatwiające analizę czynników wywołujących opóźnienia w załadunku / rozładunku.

Express monitoring: Unikalna usługa uruchomienia monitoringu zlecenia SPOTowych pomiędzy firmami, które wcześniej ze sobą nie współpracowały a monitoring jest wymagany w niedługim czasie od rozpoczęcia zlecenia. Usługa wymaga aby obie strony miały zarejestrowane konto w platformie. Proces uruchomienia monitoringu nowego zlecenia został całkowicie uproszczony, umożliwiając uruchomienie w najkrótszym możliwym czasie- po wypełnieniu monitoring requestu przez załadowcę i jego akceptacji przez przewoźnika, monitoring zostaje uruchomiony w ramach monitoringu typu time (bazując na czasie trwania zlecenia) lub tour (z zaznaczeniem punktów załadunku/ rozładunku, wyznaczeniem korony geofencingu oraz kalkulacją ETA). Średni czas akceptacji monitoringu przez współpracujące strony to 11 minut, a najszybsze z nich zawierane są w czasie 2minut.


Funkcjonalności:
● Równoczesny widok pojazdów na mapie i w tabeli, zaawansowane filtrowanie danych, możliwość dodania własnego opisu floty w podglądzie konta
● Możliwość prześledzenia historii pojazdu wraz z wygenerowaniem raportu archiwalnego oraz zamówieniem cyklicznych raportów pozwalających na analizę monitorowanych zleceń w określonym okresie
● Możliwość wprowadzenie multistopów, wyznaczenia korony geofencingu, kalkulacji ETA
● Możliwość wyliczenia km trasy zrealizowanej w ramach zlecenia
● Możliwość uzyskania rozszerzonych danych dotyczących pojazdu realizującego zlecenie poprzez połączenie z fabrycznie montowanym GPS jak: licznik km, typ silnika i klasa emisji, zużycie i poziom paliwa, prędkość i przyśpieszenie, styl jazdy, pozostały czas jazdy, monitoring temperatury, otwarcie drzwi, ciśnienie opon, status hamowania, całkowita waga zestawu.
● Nowe funkcjonalności w przygotowaniu- platforma jest stale rozwijana zgodnie z sugestiami jej użytkowników oraz trendów związanych ze zmianami w branży TSL. Poprzez realizację pilotażowych projektów z producentami pojazdów ciężarowych i naczep oraz partnerami z branży TSL tworzymy nowe rozwiązania mające na celu zapewnienie pełnej cyfryzacji łańcucha dostaw w oparciu o najwyższej jakości dane pozyskiwane w czasie rzeczywistym.

Ważne aspekty dotyczące wdrożenia:

● Uproszczona rejestracja konta – za pomocą linku otrzymanego przez przewoźnika od załadowcy, uwzględniając usługę monitoringu permanent lub monitoringu zlecenia.
● Szybka integracja bez limitu pojazdów wdrażanych na platformę czy liczby dostawców sygnałów GPS w flocie.
● Dedykowane integracje z systemami własnymi klientów, umożliwiające łatwe zaciąganie danych lokalizacyjnych bez konieczności dodatkowej integracji przewoźników.
● Szerokie możliwości integracji przez API
● Łatwe udostępnianie linku do monitoringu wybranego zlecenia stronie trzeciej bez konieczności jej rejestracji na platformie.
Co nas wyróżnia:
● Otwartość na sugestie- mamy świadomość, że zmiany które dotyczą branżę TSL wymagają zmian w rozwiązaniach do niej dedykowanych, dlatego platforma CO3 jest stale rozwijana pod kątem maksymalnego wykorzystania danych udostępnianych pomiędzy stronami zleceń.
● Dostosowanie platformy CO3 do potrzeb małych i średnich firm. Zarówno transportowych jak spedycyjnych i bezpośrednich załadowców.
● Elastyczny model biznesowy- niezależnie od charakteru współpracy z podwykonawcami, przy ich zgodzie na integrację z platformą, uruchamiamy monitoring w czasie rzeczywistym bazujący na wysokiej jakości danych.
● Jednorazowa integracja floty zapewnia szerokie możliwości udostępnienia lokalizacji- przewoźnik ma możliwość udostępnienia linku dla klienta niezarejestrowanego, dla klienta korzystającego z platformy CO3, dla klienta korzystającego z innego rozwiązania visibility czy posiadającego własny system. Współpracujemy m.in z platformą logistyczną SOOT od ZETO S.A oraz z producentami takimi jak: Scania, IVECO, MAN (RIO Marketplace).
● Unikalne rozwiązania jak Express Monitoring czy projekty z producentami pojazdów ciężarowych i naczep.
● Atrakcyjne ceny usług i pełne wsparcie zespołu na każdym etapie współpracy.
● Nowatorskie podejście ukierunkowane na szerokie wykorzystanie wysokiej jakości danych uzyskiwanych poprzez współpracę z producentami pojazdów ciężarowych i naczep mające na celu zapewnienie monitoringu zleceń spotowych zgodnie z zapotrzebowaniem klientów (możliwe śledzenie lokalizacji GPS, podglądu statusów zleceń w platformie, zaciągania danych do systemu własnego, analizy na podstawie danych zestawionych w raportach okresowych, dostępu do danych dotyczących pojazdów realizujących zlecenia transportowe).

WIZUALIZACJA

Czasowe udostepnienie monitoringu na adres e-mail

Geofencing

historia pojazdu

Monitoring permanentny

podgląd udostępnionej floty

Szczegóły monitoringu zlecenia

Tworzenie monitoringu z ETA

Wybór pojazdów do udostępnienia monitoringu

Zestawienie monitoringów zlecenia typu tour

Generowanie raportu

KLUCZOWE CECHY PLATFORMY REAL-TIME DATA VISIBILIY CO3

 

 • Monitoring danych pojazdów ciężarowych w czasie rzeczywistym, z uwzględnieniem monitoringu lokalizacji dla zleceń typu SPOT, okresowych typu TIME (na czas trwania zlecenia) bądź TOUR (uwzględniające miejsca za-/rozładunku) oraz 24/7 przy współpracy stałej pomiędzy stronami zlecenia
 • Prosta i szybka integracja floty przewoźnika umożliwiająca bezpłatny monitoring floty własnej oraz udostępnienie monitoringu zleceniodawcy. Możliwość bezpośredniej integracji przez fabrycznie wbudowany gps firmy Scania, IVECO, MAN (RIO Marketplace)
 • Możliwość integracji z innymi systemami pozwalająca udostępnić dane lokalizacji oraz dane rozszerzone jak: typ silnika i klasa emisji, licznik km, styl jazdy, prędkość i przyśpieszenie, zużycie i poziom paliwa, pozostały czas jazdy, monitoring temperatury, otwarcia drzwi, ciśnienie opon, status hamowania, waga zestawu, dotyczące pojazdu realizującego zlecenie zgodnie z zapotrzebowaniem klienta i zgodą udzieloną przez przewoźnika
 • Maksymalne bezpieczeństwo danych obu stron transakcji przy gwarancji ich najwyższej jakości, prostym udostępnianiu monitoringu oraz przyjaznym interfejsie narzędzia. Firma transportowa posiada pełną kontrolę komu udostępnia dane, a także jaki pojazd z floty oraz na jak długo sygnał jest udostępniany. Wyraża również wolę współpracy ze stronami zleceń transportowych poszerzając swoje dotarcie do grona nowych klientów.

CASE STUDIES

Futura Cargo wspiera transparentność transportu z CO3– Case Study

Studium przypadku firmy Seifert

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Paweł Tronina

Co-founder & Managing Director

+48 507 161 524
pawel.tronina@co3.eu

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Kompleksowe zrównoważone środowiskowo – rozwiązanie dystrybucji międzynarodowej [Gruber Logistics]Obecna sytuacja rynkowa wymaga dostosowania się w ramach działalności logistycznej do dwóch kluczowych czynników – kierunków rozwoju branży: perspektywy zrównoważonego rozwoju (ekologii) oraz digitalizacji procesów. Zgodnie z wizją i misją firmy Gruber Logistics: „By czynić życie naszych klientów łatwiejszym” zostało wdrożone kompleksowe rozwiązanie proponowane przez Gruber Logistics polegające na organizacji międzynarodowych dostaw towarów, z wykorzystaniem łączonych przewozów kolejowo-drogowych, a także operacji magazynowych.

Od producenta/miejsca załadunku (pociąg konwencjonalny lub rozwiązanie intermodalne – naczepa, z użyciem samochodów napędzanych paliwem Bio-LNG lub Bio-Diesel, wkrótce również elektryczne ciągniki siodłowe) przez dostawę do magazynu pośredniczącego lub terminala kolejowego, przeładunek samego towaru lub całej naczepy, po finalne dostarczenie na odcinku ostatniej mili (również z wykorzystaniem w pełni przyjaznych środowisku źródeł zasilania pojazdów). Wszystkie czynności realizowane w łańcuchu dostaw w ramach idei zrównoważonego rozwoju i ekologii, a także z wykorzystaniem wszystkich możliwych rozwiązań IT, szczególnie w zakresie: od planowania (narzędzia optymalizacji sieci), przez realizację (m.in. podgląd wszystkich operacji w czasie rzeczywistym, wdrożenie e-CMR), po rozliczenie (w pełni elektronicznie bez użycia papieru). Wszystko to sprawia, że życie naszych klientów jest faktycznie łatwiejsze i przyjemniejsze, a my „przenosimy góry”

WIZUALIZACJA

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

kamil.sarna@gruber-logistics.com

jacek.karcz@gruber-logistics.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Słupek Odbojowy S.M.A.R.T. [STOMMPY]Światowa nowość - innowacyjny produkt włoskiej firmy STOMMPY – leadera w produkcji zabezpieczeń przemysłowych: SŁUPEK ODBOJOWY z systemem S.M.A.R.T. w technologii I.o.T (Internet of Things). To nieoceniona pomoc dla specjalistów z branży BHP.

Słupek, gdy zostanie uderzony n.p. przez wózek widłowy sam wysyła informację o uszkodzeniu do systemu. Osoba odpowiedzialna w firmie za BHP otrzymuje od razu powiadomienie poprzez SMS lub mail i może w prostej aplikacji na dowolnym urządzeniu typu smartfon, laptop czy komputer stacjonarny sprawdzić czy i w jakim stopniu słupek został uszkodzony oraz czy nadal zapewniona jest maksymalna ochrona.
STOMMPY od ponad 20 lat produkuje najwyższej klasy zabezpieczenia przeciwuderzeniowe do ochrony przestrzeni magazynowych, ramp przeładunkowych, ciągów pieszych i hal produkcyjnych, wykonane z opatentowanego polimeru technicznego Tecklene® z niezawodnym opatentowanym systemem kotwienia Fixa Bloc System®.
STOMMPY zapewnia kompletną gamę rozwiązań do ochrony infrastruktury przedsiębiorstwa, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i zredukować koszty napraw.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE SŁUPEK ODBOJOWY S.M.A.R.T. STOMMPY

 • pierwszy na świecie słupek ochronny z wbudowanym systemem kontroli jego działania online
 • opatentowany superwytrzymały system kotwienia FIXA Block System® zapobiegający uszkodzeniu posadzki i umożliwiający w razie potrzeby łatwe przeniesienie słupka w inne miejsce
 • wykonany z opatentowanego polimeru technicznego Teclene®, poddany najbardziej rygorystycznym testom wytrzymałości wykonanym w warunkach odpowiadających realnemu użytkowaniu zgodny z nową europejską normą dotyczącą zabezpieczeń przemysłowych wchodzącą wkrótce w życie

WIZUALIZACJA

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

STOMMPY Poland sp. z o.o.

biuro: ul. Rokicińska 142, 92-412 Łódź

tel. 660 599 009

info@stommpy.pl

www.stommpy.com

Przedstawiciele Handlowi STOMMPY:

województwo mazowieckie i Łódzkie – Marcin Sabaturski tel. 660 995 668

województwo śląskie i opolskie – Marcin Wanat tel. 515 644 941

województwo wielkopolskie i dolnośląskie – Andrzej Politowski tel. 735 009 570

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Platforma Postis dedykowana optymalizacji ostatniej mili [Postis]Co to jest Postis? Firma Postis oferuje cyfrową platformę działającą w czasie rzeczywistym, służącą do automatyzacji logistyki, optymalizacji i śledzenia dostawy, pomagając sprzedawcom detalicznym i firmom dostawczym kontrolować ostatni etap dostawy towarów do swoich klientów, zapewniając dobre doświadczenie poczynając od zamówienia, przez całą drogę, aż do otrzymania towarów. Platforma Postis była rozwijana od 2016 roku jako oprogramowanie pośredniczące pomiędzy systemami do sprzedaży detalicznej (WMS, OMS, ERP, platformy e-Commerce) a wszystkimi systemami kurierskimi, z którymi detaliści mają podpisane umowy, niezależnie od kraju, w którym działają.

Szybko rozwijający się rumuński startup wykorzystuje uczenie maszynowe, aby pomóc sprzedawcom znaleźć najbardziej odpowiednie i opłacalne rozwiązanie w zakresie dostawy dla każdego rodzaju produktu, ścieżki zakupowej klienta lub miejsca docelowego.

Postis świadczy swoje usługi dla sprzedawców detalicznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej z siedziby głównej w Bukareszcie, a od marca 2022 r. firma rozpoczęła lokalną działalność w Polsce we Wrocławiu w ramach pierwszego kroku w stronę ekspansji międzynarodowej. Postis obsługuje obecnie ponad 200 klientów w 25 krajach, w tym znane firmy, takie jak Ikea, Carrefour, Auchan, Dr. Max i Intersport.

Do tej pory firma Postis pozyskała trzy rundy inwestycyjne od prywatnych inwestorów strategicznych o łącznej wartości 2,3 mln euro, a obecnie firma jest w trakcie finalizowania nowej rundy inwestycyjnej serii A.

 

Jedna platforma, która rozwiązuje wiele problemów związanych z ostatnim etapem dostawy

Klienci firmy korzystają z Platformy Postis, aby przyspieszyć swoją cyfrową transformację w zakresie ostatniego etapu dostawy i wykorzystać logistykę jako strategiczny element wspomagający budowanie nowych i wyróżniających się doświadczeń klientów. Można osiągnąć różne cele biznesowe, takie jak optymalizacja kosztów dostawy, lepsze doświadczenia klientów, zwiększenie produktywności w zakresie dostaw, realizacji, raportowania i operacji kontrolnych, uproszczenie ostatniego etapu dostawy, rozbudowanie działalności, przekształcenie modelu biznesowego w cyfrowy lub wejście na nowe rynki.

Wśród głównych problemów, które detaliści i firmy e-commerce rozwiązują za pośrednictwem Platformy Postis, można wymienić kwestie takie jak:

 • Zebranie przewoźników w jednym miejscu i dywersyfikacja dostaw. Korzystanie z Platformy Postis to najprostszy sposób na uzyskanie natychmiastowego dostępu do ponad 200 przewoźników w całej Europie i na świecie, dzięki jednej prostej integracji API. Niezależnie od asortymentu produktów, miejsca docelowego, ścieżki zakupowej klienta czy specyfiki łańcucha dostaw, detaliści zawsze znajdują najlepszą opcję dostawy. A jeśli katalog przewoźników Postis to za mało, firma w ciągu kilku dni bezpłatnie włączy do niego wybranego przewoźnika.
 • Automatyzacja dystrybucji i dostaw. Kiedy sprzedawcy muszą znaleźć równowagę pomiędzy setkami typologii produktów, oczekiwaniami klientów, które za każdym razem są inne, zasięgiem terytorialnym rozszerzającym się w nieskończoność i wydajnością przewoźnika, na co nie mają wpływu, z pomocą przychodzi automatyzacja decyzji i procesów oparta na wykorzystaniu danych. Platforma Postis umożliwia zastosowanie najnowocześniejszych technologii cyfrowych na ostatnim etapie dostawy i automatyzuje wybór najlepszej opcji dostawy.
 • Kontrola procesów na całej długości łańcucha wartości. Sprzedawcy detaliczni muszą mieć pod kontrolą logistykę i dostawy, niezależnie od tego, jak złożone są ich procesy i jak szybko rozwija się ich firma. Platforma Postis pełni dla nich rolę wieży kontrolnej wzdłuż całego łańcucha wartości, pozwalającej na zarządzanie w czasie rzeczywistym wszystkimi przewoźnikami i dostawami dzięki analizie danych i ich efektywnej graficznej prezentacji, umożliwiających sprawdzanie wydajności według terytorium, okresu lub przewoźnika.
 • Procesy logistyczne zorientowane na klienta. W nowoczesnym handlu detalicznym, a zwłaszcza w e-commerce, zaangażowanie klientów nie kończy się na koszyku zakupowym, ale rozciąga się na dostawę i okres po dostawie. Dzięki doskonałości operacyjnej, dostosowaniu dostaw do potrzeb klienta, interakcji z klientem i możliwym do wykorzystania informacjom zwrotnym, detaliści mogą przekształcić swoje procesy związane z ostatnim etapem dostawy w wyróżniające markę doświadczenie i potężne narzędzie lojalnościowe.

Wyniki

Platforma Postis oferuje szybkie rezultaty i długotrwałe efekty:

 • -10% do -25% środków zaoszczędzonych bezpośrednio na dostawie od pierwszego miesiąca
 • -20% mniej odmów i zwrotów dzięki podejściu „sukces przy pierwszej próbie”
 • -25% mniej dostaw poza SLA przy wyborze najlepszego przewoźnika, za każdym razem
 • Wzrost wydajności o +5 do +15% dzięki bezbłędnej, zautomatyzowanej organizacji danych
 • -25% mniej skarg kierowanych do centrum obsługi klienta dzięki aktualizacjom statusu w czasie rzeczywistym
 • +25% wzrost zadowolenia klientów dzięki poprawie jakości i wydajności dostaw
 • -20% mniej rezygnacji z koszyka dzięki Postis Delivery Widget działającym w e-sklepach
 • Zerowy koszt dywersyfikacji dostaw bez wydatków inwestycyjnych, kosztów integracji, doradztwa czy opłat szkoleniowych
 • Aktywacja zero-day, z dostępem do setek opcji dostawy gotowych do użytku

 

Platforma Postis i co ją wyróżnia

Platforma Postis została stworzona w celu usprawnienia procesów łańcucha dostaw, aby zwiększyć wydajność, a także w celu zapewnienia pełnej przewidywalności i całkowitej przejrzystości. Dzięki swoim licznym funkcjom, Postis automatyzuje i optymalizuje zadania manualne oraz wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do podejmowania szybkich decyzji w czasie rzeczywistym, których celem jest zwiększenie wydajności dostaw zamówień klientów.

Podejście Platformy Postis oparte na modułowości zapewnia detalistom i uczestnikom e-commerce wszystkie narzędzia, których potrzebują do zarządzania wszystkimi swoimi dostawami z jednego miejsca, a także do ich automatyzacji i optymalizacji.

 • Platforma jest prosta w obsłudze i można ją szybko wdrożyć – łatwo ją zintegrować poprzez API z dowolnym systemem informatycznym lub aplikacją (WMS, TMS, platformą e-commerce, BI lub CRM) lub skorzystać z gotowych integracji i łączników z większością wiodących na świecie platform (Shopify, Magento, WooCommerce, VTex i inne)
 • Intuicyjna w obsłudze – informacje o zamówieniach klientów są zbierane automatycznie i wysyłane do najlepiej dopasowanego przewoźnika, w zależności od produktu, miejsca docelowego, kosztów, preferencji lub ścieżki zakupowej klienta i dziesiątek innych kryteriów. Efektywna graficzna prezentacja danych i wizualizacje analityczne stanowią wieżę kontrolną dla wszystkich dostaw i umożliwiają podejmowanie decyzji opartych na wykorzystaniu danych.
 • Skalowalna – dostęp do ponad 200 opcji dostawy z całego świata, w dowolnym czasie (ekspresowa poniżej 1 godziny, następnego dnia, zaplanowana), w dowolnym miejscu (na adres, do skrytki, do sklepu stacjonarnego), dla każdego rodzaju produktów (małe paczki, towary na paletach, o dużych wymiarach, o dużej wadze) lub z usługami dodatkowymi
 • Opiera się na najnowocześniejszych technologiach – algorytmach optymalizacyjnych AWS opartych na sztucznej inteligencji, zaawansowanej ochronie danych i cyberbezpieczeństwie, automatyzacji procesów
 • Oparta o wykorzystanie danych – dane dotyczące procesów i klientów są gromadzone w celu umożliwienia optymalizacji w czasie rzeczywistym, analizy historycznej oraz podejmowania decyzji biznesowych i planowania zasobów w oparciu o dane.
 • Zorientowana na klienta – spersonalizowana ścieżka „od kliknięcia do drzwi”, pełna przejrzystość i aktualizacje w czasie rzeczywistym dotyczące statusu dostawy i przewidywanego czasu dostarczenia przekazywane za pośrednictwem SMS-a lub e-maila; zintegrowane informacje zwrotne, a także NPS (odsetek promotorów netto); aplikacja mobilna Parcely od Postis zapewnia aktualizacje statusu w czasie rzeczywistym dla wszystkich dostaw, od dowolnego detalisty, za pośrednictwem dowolnego kuriera
 • Kompleksowa – detaliści mogą zarządzać wszystkimi rozwiązaniami w zakresie dostaw w tym samym miejscu, zarówno kurierami, przewoźnikami zewnętrznymi, jak i własną flotą.
 • Opłacalna – zero kosztów dywersyfikacji dostaw, zero kosztów integracji, 10-25% bezpośrednich oszczędności w zakresie budżetu przeznaczonego na dostawy już od pierwszego miesiąca

 

Międzynarodowy zasięg, lokalna perspektywa

Postis została opracowana z myślą o możliwości rozwoju i międzynarodowej ekspansji. Platforma jest oferowana jako usługa i nie wymaga długotrwałych lub kosztownych integracji, rozwoju, szkoleń lub konfiguracji. Podstawowe funkcje są dostępne za pomocą mechanizmów samoobsługowych, natomiast zaawansowane funkcje są zapewniane wraz z bezpłatnymi usługami Customer Success Management.

Obecnie około 75% klientów firmy Postis prowadzi działalność w Rumunii lub realizuje dostawy transgraniczne z Rumunii na rynki europejskie. Postis świadczy również usługi dla międzynarodowych klientów o zasięgu obejmującym Europę, takich jak Ikea, Dr. Max, Schmitz-Cargobull, Auchan, Cora Hypermarche, Intersport, KLG, a lista ta rośnie wraz z ekspansją firmy w całej Europie, przy czym Polska, Czechy, Węgry, Bułgaria, Grecja i Cypr to nasze pierwsze międzynarodowe terytoria.

Firma Postis otworzyła swoje pierwsze międzynarodowe biuro w Polsce, we Wrocławiu, w marcu 2022 roku. Platforma Postis i zaawansowane technologie, które wykorzystuje są dostępne dla polskich detalistów, operatorów logistycznych i podmiotów zajmujących się realizacją zamówień, aby przyspieszyć ich cyfrową transformację. Nawiązaliśmy już strategiczne partnerstwa i integracje z podmiotami zajmującymi się realizacją zamówień online i firmami logistycznymi takimi jak DB Schenker, KLG Europe czy DSV, aby zwiększyć nasz zasięg i dostępność usług dla firm międzynarodowych w ogóle, a polskich w szczególności. Rozszerzenie tego rodzaju partnerstwa zapewni Postis nowe sposoby zwiększenia swojego międzynarodowego zasięgu, a międzynarodowym klientom z kolei da dostęp do najnowocześniejszych technologii cyfrowych za ułamek kosztów ich posiadania.

 

Więcej informacji o Platformie Postis można znaleźć na stronie: https://www.postis.eu/en/platform/how-it-works

WIZUALIZACJA

 

Open Platform

Postis Platform – last-mile delivery optimization

Step 1 – sales channel integrations

Step 2 -data aggregation

Step 3 -delivery automation

Step 4 – carrier diversification

Step 5 -customer engagement

Step 6 -data driven decisions

Step 7 – control tower

WIDEOPREZENTACJA

 

CASE STUDIES

https://tinyurl.com/9hsm885v

https://www.postis.eu/news/auchan-quickly-expands-its-online-operations-with-the-support-of-postis

https://www.postis.eu/news/cora-the-hypermarket-network-with-a-nationwide-reach

https://www.postis.eu/news/intersport-is-the-latest-international-retailer-that-joins-postis-community

https://www.postis.eu/news/carturesti-enhanced-returns-management-for-differentiating-brand-experiences

https://www.postis.eu/news/r-create-dpd-postis-partnership

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Valerica Motoc
Head of Business Development
valerica.motoc@postis.eu
https://www.linkedin.com/in/valerica-motoc/
+4 0749 358 091

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Dostawy krytyczne i kompleksowa obsługa logistyczna [Sawa]Sawa Logistics zapewnia rozwiązania w zakresie dostaw krytycznych, a także szytej na miarę kompleksowej obsługi logistycznej. Specjalizuje się głównie w krajowym i międzynarodowym transporcie drogowym. Szeroką ofertę dopełnia własną powierzchnią magazynową, znajdująca się w doskonałej lokalizacji oraz oferującą usługę cross-dockingu. Poza wszystkimi operacjami magazynowymi (przeładunek, składowanie, etykietowanie) w magazynie realizowana jest także odprawa celna i dystrybucja.

DOSTAWY KRYTYCZNE I SZYTA NA MIARĘ KOMPLEKSOWA OBSŁUGA LOGISTYCZNA

Swoją pozycję Sawa Logistics zawdzięcza ciągłemu rozwojowi oraz elastycznemu odpowiadaniu na potrzeby rynku. Potwierdzają to liczne pozwolenia i certyfikaty, m.in. AEO, RA, GDP. Dzięki wykwalifikowanej kadrze i własnej, nowoczesnej flocie firma jest w stanie szybko zrealizować każde, nawet najtrudniejsze wyzwanie.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE DOSTAWY KRYTYCZNE I OBSŁUGĘ LOGISTYCZNĄ SAWA

 • Szyte na miarę usługi w krajowym i międzynarodowym transporcie drogowym;
 • Kompleksowy zakres usług logistycznych;
 • Nowoczesna flota ponad 80 własnych samochodów i ponad 200 od zakontraktowanych podwykonawców, nadzorowanych wyłącznie przez SAWA;
 • Własna powierzchnia magazynowa, którą wyróżnia doskonała lokalizacja, kompleksowa usługa cross-docking oraz status RA pozwalający firmie na transport zachowujący status SPX dla przesyłek.

WIZUALIZACJA

 

 

WIDEOPREZENTACJA

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Sawa Logistics sp. z o.o.

ul. Białołęcka 233

03-253 Warszawa

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych [SEGRO Poland]SEGRO jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych. W polskim portfolio firmy znajduje się 25 parków magazynowych i powierzchni produkcyjnych w lokalizacjach tzw. wielkiej piątki jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław. Firma buduje potwierdzone badaniami satysfakcji, długoterminowe relacje z klientami dzięki dedykowanej, indywidualnej obsłudze. W model biznesowy SEGRO wpisany jest program “Odpowiedzialne SEGRO”, którego cele to m.in. wspieranie lokalnych społeczności i rozwój talentów realizowane poprzez akcje społeczne (np. Akademia SEGRO – edukacja, Źródełka dla szkół – dostęp do darmowej wody pitnej) i środowiskowe (Operacja Czysta Rzeka – sprzątanie zbiorników wodnych, ule i hotele dla owadów zapylających). Celem biznesowym programu jest zero emisyjność do 2030 r. Dlatego SEGRO inwestuje w rozwiązania PropTech, które m.in. optymalizują pobór energii elektrycznej. Pośród zaimplementowanych w obiektach SEGRO rozwiązań znajdują się: monitoring mediów w chmurze (zdalna kontrola zużycia), automatyczny odczyt tablic rejestracyjnych (krótszy czasu wjazdu + bezpieczeństwo), ładowarki do pojazdów elektrycznych, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz oświetlenie LED z inteligentnym sterowaniem DALI. Ponadto, 100% energii wykorzystywanej w parkach SEGRO ma zielony certyfikat pochodzenia (wiatr i woda).

LAUREAT PLEBISCYTU LOGISTICS AWARDS POLAND 2022

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. W ofercie firmy znajdują się także powierzchnie dedykowane i wykorzystywane do celów prowadzenia Data Centres.

Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. W portfolio SEGRO Polska jest 25 parków magazynowych i produkcyjnych w lokalizacjach tzw. wielkiej piątki: Gliwice/Tychy, Łódź/Stryków, Poznań, Warszawa i Wrocław. Wszystkie nowopowstające w Polsce obiekty SEGRO otrzymają certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. 100% energii wykorzystywanej w magazynach SEGRO w Polsce posiada zielony certyfikat pochodzenia z wiatru i słońca

Łączne zasoby powierzchni magazynowej SEGRO w Polsce w 2021 r. wyniosły 1,5 mln mkw. Największym obiektem oddanym przez dewelopera do użytku w 2021 roku był budynek dla HSF E-commerce w SEGRO Logistics Park, Poznań, Gołuski wielkości 50 400 mkw.

Firma buduje potwierdzone badaniami satysfakcji, długoterminowe relacje z klientami dzięki dedykowanej, indywidualnej obsłudze.

W model biznesowy SEGRO wpisany jest też program Odpowiedzialne SEGRO, którego cele to m.in. wspieranie lokalnych społeczności i rozwój talentów realizowane poprzez akcje społeczne (np. Akademia SEGRO – edukacja, Źródełka dla szkół – dostęp do darmowej wody pitnej, Aktywne SEGRO – sportowy wolontariat pracowników dla organizacji pożytku publicznego) i środowiskowe (Operacja Czysta Rzeka – sprzątanie zbiorników wodnych, ule i hotele dla owadów zapylających).

Celem biznesowym programu Odpowiedzialne SEGRO jest m.in. zeroemisyjność do 2030 r. Dlatego SEGRO inwestuje w rozwiązania PropTech, które m.in. optymalizują pobór energii elektrycznej.

Pośród zaimplementowanych w obiektach SEGRO rozwiązań znajdują się: monitoring mediów w chmurze (zdalna kontrola zużycia), automatyczny odczyt tablic rejestracyjnych (krótszy czasu wjazdu + bezpieczeństwo), ładowarki do pojazdów elektrycznych, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz oświetlenie LED z inteligentnym sterowaniem DALI. Ponadto, 100% energii wykorzystywanej w parkach SEGRO ma zielony certyfikat pochodzenia (wiatr i woda).

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE SEGRO

 1. Indywidualna obsługa klientów przez dedykowanych Property Managerów, której skuteczność jest potwierdzona wysokim poziomem corocznych badań satysfakcji i długoterminowymi kontraktami.
 2. Certyfikacja BREEAM z oceną Excellent dla wszystkich nowopowstających obiektów.
 3. Pionier wdrażania rozwiązań PropTech w powierzchniach magazynowych w Polsce: system automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych, monitoring mediów w chmurze, ładowarki do pojazdów elektrycznych i hybryd i wiele innych.
 4. Program Odpowiedzialne SEGRO wpisany w działania operacyjne i realizujący wsparcie dla lokalnych społeczności, rozwój talentów oraz działania prośrodowiskowe, w tym osiągnięcie zeroemisyjności do 2030 roku.

WIZUALIZACJA

 

 

WIDEOPREZENTACJA

 

Zarządzanie i monitoring zużycia mediów w SEGRO

 

SEGRO Logistics Park Wrocław

 

SEGRO Park Warsaw, Żerań


Ule w parkach

CASE STUDIES

Przy realizacji obiektu wielkości 50 400 mkw w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski dla HSF e-commerce, firmy specjalizującej się w logistycznej obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych projekt, musieliśmy dopasować się do specyfiki branży, jak i do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Obiekt został oddany do użytku pod koniec 2021 r.

HSF e-commerce to firma z ponad 10-letnim stażem, specjalizująca się w obsłudze logistycznej mebli i przedmiotów o nietypowych wymiarach. Rosnąca popularność zamówień z sieci przełożyła się na rozwój jej biznesu, ale spowodowała również potrzebę przechowywania większej ilości towarów w magazynie. Wszystkie te czynniki skłoniły HSF e-commerce do poszukiwania nowego obiektu. Ponieważ firma wysyła towary do krajów Europy Zachodniej, jej wybór padł na SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski. Znajduje się on w doskonałej lokalizacji, ułatwiającej prowadzenie działalności biznesowej – zaledwie 5 km od granic administracyjnych Poznania i 15 km od centrum miasta. Dodatkowym atutem jest bliskość i łatwy dostęp do autostrady A2 Moskwa-Berlin oraz doskonała widoczność z autostrady i drogi S11.

Aby budynek mógł spełniać swoje zadania, musiał zostać dostosowany zarówno do wymagań specyficznych dla branży e-handlu, jak i do specjalnych oczekiwań HSF e-commerce. Do tych pierwszych należy m.in. odpowiednio duża liczba doków i podjazdów – kluczowych elementów w obiektach magazynowych służących branży e-commerce. Z kolei wśród życzeń klienta znalazła się m.in. prośba o zmianę koncepcji ochrony przeciwpożarowej: najemca potrzebował zwiększenia wydajności tryskaczy sufitowych i klap dymowych tak, by możliwe było przechowywanie towarów w odpowiednio zaprojektowanym systemie regałowym, bez konieczności stosowania systemu tryskaczy w regałach. W SEGRO kierujemy się polityką maksymalnej elastyczności, niezbędnej w relacjach z klientami z branży e-commerce – to dzięki niej oraz wieloletniemu doświadczeniu rynkowemu udało się nam spełnić wszelkie potrzeby najemcy.

Dodatkowo, magazyn ten zyskał miano jednego z najbardziej zielonych w Europie Centralnej. To było istotne, bo firmie HSF e-commerce jako zorientowanej na cele środowiskowe zależało, aby ich obiekt był odznaczony certyfikatem BREEAM z minimalną oceną „VERY GOOD”. Przyczynił się do tego m.in. pakiet rozwiązań ograniczających zużycie energii, takich jak oświetlenie LED, wydajny system grzewczy oraz innowacyjny system wentylacji. Konstrukcja dachu została przystosowana do zamontowania paneli fotowoltaicznych. Dla komfortu pracowników oraz zwiększenia nasłonecznienia wewnątrz, fasada została częściowo przeszklona. Ponadto podczas procesu deweloperskiego wykorzystaliśmy technologie o zmniejszonej emisyjności dwutlenku węgla, na co składają się: efektywny projekt budynku, użycie prefabrykowanych elementów, a także dobór komponentów o wysokiej trwałości i długim cyklu życia. Co więcej, produkcja materiałów znajduje się blisko miejsca budowy więc uniknęliśmy dodatkowej emisyjności dwutlenku węgla związanej z transportem.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Agnieszka Zaczyńska-Ferreira

Associate Director, Marketing & Communications, Central Europe SEGRO

SEGRO Poland Sp. z o. o.

Ul. Marszałkowska 126/134, 00-008 Warszawa

+48 22 460 50 87

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Instalacja bezdotykowych źródełek wody pitnej w łódzkich placówkach edukacyjnych [SEGRO]W ramach programu zorganizowanego przez SEGRO oraz Urząd Miasta Łodzi w 15 łódzkich placówkach edukacyjnych zainstalowano bezdotykowe źródełka wody pitnej. Jego celem jest promowanie picia wody kranowej wśród uczniów, a zarazem przekonanie ich do ograniczenia użycia plastiku, a co za tym idzie, zmniejszania emisji dwutlenku węgla.

WALKA O LEPSZE JUTRO

Jednym z ważniejszych wyzwań związanych z ograniczaniem negatywnych skutków zmian klimatu jest zmniejszenie produkcji i konsumpcji plastiku. Wiele osób jest wciąż przyzwyczajonych do kupowania wody i napojów w plastikowych butelkach. Masa odpadów z tworzyw sztucznych odbierana w ramach miejskich systemów gospodarki liczona jest w tysiącach ton. Dodatkowe zanieczyszczenie powietrza generowane jest przy okazji transportu napojów do konsumentów.

Projekt realizowany wspólnie z firmą SEGRO oraz łódzkim ZWiK-iem, czyli montaż dystrybutorów wody pitnej w placówkach oświatowych oraz dystrybucja bidonów wśród młodzieży, ma zachęcić do zmniejszania ilości plastikowych śmieci i przyczynić się do budowy świadomości ekologicznej wśród Łodzian, a także przekonać do picia kranówki.

Wspólna inicjatywa, to także ukłon w stronę europejskiej inicjatywy obywatelskiej, która stała się prawem, czyli „Right2Water”. Zgodnie z dokumentem, państwa członkowskie Unii Europejskiej będą wkrótce musiały m.in. zapewniać nieodpłatny dostęp do wody pitnej w budynkach publicznych, zaś woda z kranu powinna nadawać się do bezpośredniego spożycia i należy zachęcać do korzystania z niej.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE INICJATYWĘ

 1. Instalacja źródełek z wodą pitną dla uczniów
 2. Ograniczanie zużycia plastiku
 3. Zmniejszanie emisji dwutlenku węgla
 4. Inwestowanie w lokalne społeczności

 

WIZUALIZACJE INICJATYWY

CASE STUDIES

Zmniejszenie produkcji i konsumpcji plastiku, czyli dystrybutory wody w łódzkich placówkach oświatowych

 

KONTAKT

Agnieszka Zaczyńska-Ferreira

Associate Director, Marketing & Communications, Central Europe

SEGRO Poland Sp. z o. o.

Ul. Marszałkowska 126/134, 00-008 Warszawa

+48 22 460 50 87

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Port Intel [project44]Rozwiązanie Port Intel firmy project44 zostało stworzone, aby pomagać łagodzić skutki zawirowań i zakłóceń w logistyce morskiej. Usługa ta zapewnia dane w czasie rzeczywistym i widoczność wszystkich portów na świecie, dzięki czemu operatorzy logistyczni zawsze dysponują aktualną wiedzą o tym, gdzie znajdują się ich frachty, potrafią podać czas ich przybycia, mogą proaktywnie unikać zakłóceń, a także efektywnie nimi zarządzać.

ODPOWIEDŹ NA KRYZYS

Sytuacja w światowej żegludze oceanicznej jest wyjątkowo trudna, a dodatkowo pogarsza ją fakt, że wąskie gardło zwykle stanowią kluczowe porty. Spedytorzy, załadowcy i operatorzy logistyczni, którzy nie mają dostępu do tak ważnych danych jak np. aktualny stan przeciążeń w portach czy czasy przestojów statków, często po prostu nie rozumieją, jak wpłynie to na obsługiwane przez nich łańcuchy dostaw, co z kolei skutkuje nieświadomym planowaniem, podejmowaniem błędnych decyzji o tym, jak łagodzić problematyczne sytuacje oraz frustracją klientów.

Port Intel pomaga rozwiązać te problemy, monitorując, analizując i porównując  przeciążenia występujące w portach na całym świecie. Dzięki tej usłudze logistycy uzyskują scentralizowane informacje, które są niezbędne, aby ustalić, jak ominąć zatory oraz móc podejmować bardziej optymalne decyzje planistyczne.

W marcu 2021 r. Kanał Sueski został zablokowany na sześć dni po tym, jak utknął w nim megakontenerowiec. Opóźnienia w dostawach powodowały  straty na poziomie nawet 6,7 mln dolarów na minutę. Zarówno spedytorzy jak i przewoźnicy

niezbędnie potrzebowali dostępu do usługi widoczności w transporcie, aby móc  podejmować kluczowe decyzje oraz na bieżąco sprawdzać, czy ich frachty utknęły, są opóźnione bądź też zostały przekierowane.

Obecne wyzwania trawiące łańcuchy dostaw, takie jak blokada Kanału Sueskiego czy wojna w Ukrainie, zwiększyły zapotrzebowanie na dane dostarczane w czasie rzeczywistym, aby firmy mogły odpowiednio reagować i  przygotowywać plany awaryjne. Z tego powodu project44 opracował Port Intel – rozwiązanie, które pomaga załadowcom oceniać, czy ich przesyłki dotrą do portu na czas zgodnie z planem. Jest to pierwsza w branży usługa, dzięki której załadowcy, operatorzy logistyczni oraz spedytorzy otrzymują wszystko to, czego potrzebują, aby zarządzać sytuacjami kryzysowymi,  łagodzić skutki dzisiejszych zawirowań na oceanach oraz skutecznie radzić sobie z chaosem w  łańcuchach dostaw.

Usługa Port Intel zapewnia dostęp do szczegółowych informacji o portach i statkach z całego świata, korzystając z poufnych danych i analiz. Dane w czasie rzeczywistym pozwalają firmom aktywnie śledzić zakłócenia w łańcuchach dostaw i trzymać rękę na pulsie w razie nieprzewidzianych wydarzeń, takich jak np. blokada Kanału Sueskiego oraz przewidzieć ich wpływ na operacje terminalowe i wynikające z tego opóźnienia w dostawach. Dzięki rozwiązaniu Port Intel załadowcy, spedytorzy oraz operatorzy logistyczni mogą monitorować  przeciążenia portów za pomocą specjalnego interfejsu wizualnego, a także otrzymywać dane poprzez  interfejs API, co pozwala im omijać wąskie gardła, efektywniej planować i spełniać oczekiwania klientów

Platforma zapewnia bardzo dokładne informacje o czasach postoju w porcie zarówno dla statków jak i kontenerów, dostarcza wiedzy o aktualnej liczbie przebywających w portach statków oraz oferuje inne dane porównawcze, które pozwalają określić, czy dany port jest przeciążony.  Dzięki usłudze widoczności spedytorzy i załadowcy mogą precyzyjniej informować klientów i podejmować lepsze decyzje dotyczące miejsca i sposobu wysyłki, aby uniknąć opóźnień, zwiększyć terminowość dostaw i poprawić przejrzystość działań względem swoich klientów. Algorytmy project44 zapewniają widoczność nieporównywalną z żadnym innym dostawcą: szczegółową lokalizację 11 800 miejsc cumowań na całym świecie, z dokładnością do 20 metrów. Poza załadowcami, spedytorami i operatorami logistycznymi z usługi Port Intel korzystają także  globalne firmy konsultingowe, instytucje finansowe i dostawcy IT w celu lepszego zrozumienia warunków rynkowych.

 


W usłudze zawarte są:

 • dostęp do informacji za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu z danymi o kontenerach lub połączenie z systemem za pomocą interfejsu programistycznego aplikacji (API).
 • kompleksowy przegląd portów i szlaków żeglugi morskiej, ponieważ project44 monitoruje 96% światowego frachtu morskiego i oferuje pełną widoczność działalności portów.
 • praktyczne informacje, dzięki którym zespoły ds. logistyki mogą z dużą dozą pewności podejmować decyzje w oparciu o dane, aby skuteczniej radzić sobie z opóźnieniami w portach oraz problemami na morzu.

Port Intel jest dostępny przede wszystkim poprzez wirtualny interfejs z interaktywnym widokiem mapy, który zawiera szczegółowe oraz aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o portach na całym świecie, aby pomóc w analizie trendów i ocenie zmienności warunków wpływających na czas dostaw. Klientom, których interesują jedynie surowe dane, Port Intel oferuje kanał API wraz z możliwością jego integracji z systemami TMS lub systemami ewidencji, z których korzystają zespoły. Ponadto rozwiązanie to udostępnia takie informacje jak: czasy postojów kontenerów w eksporcie i imporcie, obłożenie portów, cumowania statków, postoje na kotwicy.

 


W ten sposób logistycy mogą:

 • uwzględniać przeciążenia portów podczas prognozowania stanów magazynowych i szacowania terminów dostaw
 • w wiarygodny sposób komunikować przyczynę opóźnień klientom, dostawcom, członkom zespołu i innym partnerom w swoich łańcuchach dostaw.
 • sprawdzać alternatywne porty, aby kontenery mogły omijać te aktualnie przeciążone

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE OFERTĘ PROJECT44

 1. Jedno narzędzie do zarządzania zakłóceniami w portach na całym świecie
 2. Globalny widok działalności portów z najwyższą jakością danych
 3. Aktualizacja danych w czasie rzeczywistym oraz interkatywność
 4. Dostarczenie aktualnych danych o danym porcie dokładnie wtym momencie, gdy są one potrzebne

KONTAKT

project44 sp. z o.o.

ul. Jana zamoyskiego 24

30-523 Kraków

ebukowska@project44.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Platforma Visibility [project44]Globalne łańcuchy dostaw mierzą się obecnie z niespotykaną dotąd skalą wyzwań. Operatorzy logistyczni, załadowcy, spedytorzy i przewoźnicy walczą z brakami kadrowymi, globalnymi zakłóceniami w logistyce, wąskimi gardłami w infrastrukturze oraz ograniczoną przepustowością we wszystkich rodzajach transportu. project44 rozwiązuje te problemy za pomocą platformy danych, która jest swego rodzaju tkanką łączną dla łańcuchów dostaw, umożliwiając każdej firmie, która zaangażowana jest w transport towarów na całym świecie, wykonywanie usług na takim poziomie, który pozwoli przekraczać coraz wyższe oczekiwania klientów oraz zachować elastyczność w obliczu zakłóceń.

ODPOWIEDŹ NA KRYZYS

Usługa visibility oferowana przez project44 została zaprojektowana w oparciu o dane i platformę, która umożliwia ich pozyskiwanie z wielu źródeł, filtrowanie oraz normalizację, dzięki czemu klienci mogą korzystać z pełnowartościowych i kompleksowych analiz, a także wysokiej operacyjności wewnęrznej, zautomatyzowanych narzędzi I największej na świecie sieci przewoźników.

Najważniejsza funkcja platformy project44 to  zapewnienie widoczności przesyłek w czasie rzeczywistym podczas transportu począwszy od miejsca jej nadania aż do miejsca przeznaczenia, we wszystkich lokalizacjach geograficznych, węzłach i dla każdego rodzaju transportu, w tym dla frachtów całopojazdowych, częściowych, drobnicowych, oceanicznych, drayage, lotniczych, kolejowych, kurierskich. Monitoring obejmuje także terminale, place towarowe i ostatnią milę. project44 oferuje również usługę śledzenia transportów intermodalnych i multimodalnych dla  wszystkich środków transportu w każdym miejscu na świecie, ułatwiając współpracę przewoźnikom i spedytorom poprzez możliwość trackingu przesyłek od drzwi do drzwi za pośrednictwem ujednoliconego interfejsu API.

project44 to także największa sieć niemal 180 000 przewoźników w ponad 175 krajach z monitoringiem ponad miliarda przesyłek rocznie. Nasi klienci mogą łączyć się za pośrednictwem interfejsu API lub integrując się z ponad 800 dostawcami telematyki, aby uzyskać jak najlepszą i najbardziej zaawansowaną widoczność transportów w swoich łańcuchach dostaw. Dzięki usłudze Visibility o tak wysokiej jakości użytkownicy platformy mogą zwiększyć wydajność transportu i usprawnić zarządzanie stanami magazynowymi.

Nasi klienci postrzegają nas jako swego rodzaju „rurociąg z danymi” dla łańcuchów dostaw, ponieważ oferowane przez nas rozwiązania filtrują, mapują i normalizują wszystkie dane pochodzące z kompleksowej sieci obejmującej cały świat. Aby zwiększyć ich użyteczność project44 opracował unikatowe modele uczenia maszynowego, aby uzyskać pewność, że dostarczane informacje są precyzyjne. Tym samym błędne lub niedokładne dane są usuwane z systemów telematycznych lub interfejsów API przewoźnika.

Ponadto project44 oferuje bardzo dokładne czasy ETA, pulpity do zarządzania sytuacjami wyjątkowymi i alarmowymi, dashboardy  pozwalające oceniać  terminowość transportu w różnych trybach oraz inne przydatne analizy. Przykładowe dane analityczne obejmują wartości procentowe dostaw i odbiorów zgodnych z planem, czas oczekiwania w danych lokalizacjach, wskaźniki sukcesu śledzenia, średnie czasy transportu, przeciążenie portów, jakość usług przewoźnika i wiele innych.

Usługa visibility oferowana przez project44 została zaprojektowana w oparciu o dane i platformę, która umożliwia ich pozyskiwanie z wielu źródeł, filtrowanie oraz normalizację, dzięki czemu klienci mogą korzystać z pełnowartościowych i kompleksowych informacji o  przesyłkach poprzez:

 • Praktyczne analizy, które pomagają oceniać ryzyko i podejmować świadome decyzje w czasie rzeczywistym, wykorzystując dynamiczne czasy ETA, automatyczny tryb wykrywania sytuacji wyjątkowych i proaktywne alerty, oparte na wysokiej jakości danych.
 • Wysoką operacyjność wewnętrzną i platformę API-first, która integruje się z niemal 800 systemami telematycznymi oraz ponad 70 systemami TMS/ERP.
 • Narzędzia, które pozwalają ograniczyć podatne na błędy procesy ręczne i uwalniają zasoby wewnętrzne dzięki aplikacjom, które automatyzują i centralizują działania w łańcuchach dostaw.
 • Największą, a mimo to stale rosnącą, globalną sieć przewoźników obejmującą ponad 140 000 firm transportowych oraz monitoring ponad miliarda przesyłek rocznie.

Kompleksowa usługa Visibility firmy project 44, obejmująca cały świat, jest wciąż doskonalona i rozwijana, co możliwe jest dzięki ciągłym inwestycjom oraz automatyzacji onboardingu przewoźników.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE OFERTĘ PROJECT44

 1. Najbardziej zaawansowana platforma zapewniająca widoczność w łańcuchu dostaw
 2. Największa sieć przewoźników spośród wszystkich dostawców visibility (ponad 180’000 firm transportowych i 1 miliard monitorowanych przesyłek rocznie)
 3. Platforma visibility wybierana przez największe firmy na świecie
 4. Zintegrowana z ponad 800 dostawcami telematyki i 80 TMS’ami

WIDEOPREZENTACJA

CASE STUDIES

 

 

KONTAKT

project44 sp. z o.o.

ul. Jana zamoyskiego 24

30-523 Kraków

ebukowska@project44.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

System antresoli PROPLUS LP 3 [PROVOST Polska]Systemowa antresola PROPLUS LP 3 to najnowsza generacja modułowej konstrukcji pomostów magazynowych, która pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń magazynową w krótkim czasie oraz w bardzo ekonomiczny sposób. System charakteryzuje się dużą elastycznością, łatwością w montażu oraz wysoką opłacalnością (świetnia alternatywa do kosztownych konstrukcji budowlanych). Konstrukcja systemowa składa się z prefabrykowanych elementów stalowych wytwarzanych seryjnie w krajowym zakładzie firmy PROVOST. 

POWIERZCHNIA NA WAGĘ ZŁOTA

Wszechstronność systemu pozwala dostosować konstrukcję do każdego budynku hali magazynu lub zakładu produkcyjnego na etapie jego projektowania. Antresola PROPLUS LP3 to również, ale i przed i wszystkim bezpieczna konstrukcja o dużych możliwościach obciążeniowych (od 300 do 1200 kg/m2)  oraz wymiarowych (możliwość zabudowania 1 lub 2 piętra z rozpiętościami pomiędzy słupami podporowymi nawet do 10 m).

System antresoli PROPLUS LP 3 spełnia wszystkie najwyższe wymagania obowiązujących norm krajowych dla nośnej konstrukcji stalowych, jak i dla elementów dodatkowego wyposażenia, takich jak barierka, schody, bramki załadunkowe. Jest kompatybilny z regałami, taśmociągami, sorterami, oraz może zostać wyposażony w rozwiązania do transportu pionowego, takie jak winda czy platforma towarowa.

Ponieważ  każdy m2 jest cenny, projektujemy przestrzeń, maksymalizując powierzchnię użytkową. Szybkie terminy realizacji, bez większych prac budowlanych i bez pozwolenia na budowę. Nasze rozwiązania pod klucz są dopasowane do potrzeb naszych klientów. Tworzymy nowe powierzchnie magazynowe, biurowe lub sale konferencyjne i oferujemy kompleksową obsługę od pomiarów do montażu.

Wykorzystanie całkowitej kubatury budynku

Wykorzystanie wysokość budynku i zagospodarowanie niewykorzystaną przestrzeń.

Ekonomiczne rozwiązanie

Alternatywa do tradycyjnego, drogiego i czasochłonnego budownictwa Antresola Provost jest ekonomicznym i wydajnym rozwiązaniem w dodatku szybko dostępny.

Indywidualizacja projektu

Platforma Provost to modułowy system zaprojektowany tak, by ewoluować razem z firmą.

Ewolucyjny i modułowy system

Systemowa antresola Proplus LP3 może zostać demontowana, przeniesiona lub rozbudowana bez ograniczeń.

Polska produkcja

Antresola Provost LP3 jest w 100% wyprodukowana w Polsce. Jest zaprojektowana w naszym biurze projektowym i wyprodukowana w województwie świętokrzyskim.

Wytrzymałość i niezawodność

Nasza antresola przenosi obciążenia nawet >1000 kg/m2; posiada certyfikat EN1090, znak CE i zaprojektowana wg. normy Eurocode 3, co gwarantuje zarówno jej niezawodność jak i wytrzymałość.

Wyposażenie antresoli i akcesoria

 • Ścianki działowe, mogą zostać także umieszczone na każdym poziomie antresoli i umożliwiają stworzenie komfortowych warunków pracy na dowolnej przestrzeni.
 • Ściany siatkowe, pozwalają na wydzielenie lub zabezpieczenie strefy w magazynie i służą również jako zabezpieczenie regałów magazynowych.
 • może zostać uzupełniona o szereg akcesoriów takich jak schody, balustrady, bramy paletowe a nawet windy towarowe, platforma PROVOST zapewnia bezpieczeństwo użytkowników.

 

PROVOST TO :

 • Jeden z największych producentów systemów regałowych w Europie od 1963 r;
 • Międzynarodowa grupa obecna z zakładamy i biurami i we Francji, Niemczech, Polsce, w Portugalii oraz w Belgii;
 • Bezprośdni producent w celu zaoferowania profesjonalną obsługę oraz atrakcyjne ceny;
 • Ponad 800 pracowników , w tym 200 projektantów i doradców ;
 • 5 zakładów produkcyjne o łącznej powierzchni ponad >50.000 m²;
 • 8 magazynów logistycznych > 30.000 m2 umożliwiających szybkich dostaw produktów standardowych

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE INICJATYWĘ

  1. Nieograniczona możliwość konfigurowania.
  2. designed by PROVOST
  3. certyfikacja CE EN 1090
  4. produkcja krajowa

WIDEOPREZENTACJA PRODUKTU

CASE STUDIES

KONTAKT

Provost Polska

Ul. Rogowskiego 11, 27-200 Starachowice

tel 41 275 65 12

mail kontakt@provost.pl

strona www.provost.pl

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

ES Robotics - uniwersalne oprogramowanie dla rozwiązań zrobotyzowanych [Europa Systems]Europa Systems oferuje uniwersalne oprogramowanie do zarządzania – platformę integrującą różne rozwiązania robotyki, wraz z dostępem webowym - będącym cyfrowym bliźniakiem w postaci wizualnej, który umożliwia mobilne sterowanie z każdego miejsca w zakresie sieci Wi-Fi.

INNOWACYJNE MOŻLIWOŚCI

ES Robotics umożliwia szeroką paletę możliwości:

 • Generator wzorów paletyzacji (chwytaki, wzory paletyzacji, przekładki).
 • Możliwość dostosowania urządzeń sterowniczych.
 • Diagnostyka (graficzne stany, sygnały, alarmy, powiadomienia).
 • Kilkupoziomowy system dostępów.
 • Moduły dodatkowe (kontrola serwisowa, utrzymanie ruchu).
 • Raportowanie (PDF, Excel, CSV, TXT).
 • Wiele rodzajów komunikacji – integralność z różnymi systemami MES / ERP.
 • Wersja WEB – Aplikacja

WIZUALIZACJA

 

CASE STUDY

Wdrożenie robota paletyzującego opartego o uniwersalne oprogramowanie dla rozwiązań zrobotyzowanych.

 

DANE KONTAKTOWE

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

ES Cobot - robot kolaboracyjny [Europa Systems]ES Cobot to kompaktowy, energooszczędny i łatwy w obsłudze paletyzer, pracujący 24/h. Doskonale sprawdzi się w ograniczonej przestrzeni produkcyjnej zapewniając wysoką elastyczność konfiguracji posadowienia systemu. Zwarta i modułowa budowa umożliwia szybką instalację i uruchomienie aplikacji paletyzacji wraz z możliwością prostej i szybkiej relokacji posadowienia systemu dzięki mobilnej platformie paletyzera.

MÓJ PRZYJACIEL ES COBOT

Łatwa paletyzacja oparta na aplikacji ES Cobot charakteryzuje się przede wszystkim bezpieczeństwem i łatwością obsługi. ES Cobot to solidny i przyjazny system dla użytkowników będący odpowiedzią na problemy i wyzwania związane z automatyzacją paletyzacji produktów o relatywnie niskich wydajnościach.

ES Cobot nie potrzebuje wygrodzeń ani klatki. Wykorzystanie cobotów – robotów współpracujących z ludźmi do paletyzacji różnych typów opakowań, oznacza że praca obok robota jest w pełni bezpieczna. Operator może w łatwy sposób wyprowadzić kompletną paletę bez konieczności zatrzymywania cobota.

ES Cobot to kompaktowy, energooszczędny i łatwy w obsłudze paletyzer, pracujący 24/h. Doskonale sprawdzi się w ograniczonej przestrzeni produkcyjnej zapewniając wysoką elastyczność konfiguracji posadowienia systemu. Zwarta i modułowa budowa umożliwia szybką instalację i uruchomienie aplikacji paletyzacji wraz z możliwością prostej i szybkiej relokacji posadowienia systemu dzięki mobilnej platformie paletyzera.

 

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE ES COBOT

 1. BEZPIECZEŃSTWO
  ES Cobot to gwarancja bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu cobota wraz z zewnętrznymi funkcjami bezpieczeństwa system nie wymaga stosowania wygrodzeń przemysłowych niezbędnych przy innych systemach zrobotyzowanych, celem zapewnienia bezpieczeństwa pracy obsługi.
 2. INTUICYJNY INTERFEJS
  Interfejs ES Cobot oparty na tablecie ułatwia codzienną pracę operatorów. Dzięki niemu operatorzy mają bieżący oraz szybki dostęp do standardowych procedur i logów operacyjnych w celu szybszego rozwiązywania problemów oraz łatwiejszej analizy wydajności pracy.
 3. ŁATWA INSTALACJA – RUN & GO
  ES Cobot jest niezwykle łatwy w montażu. Proces instalacji i uruchomienia trwa zaledwie 2 dni, ponadto rozwiązanie można łatwo przemieszczać między liniami produkcyjnymi dzięki mobilnej platformie nośnej paletyzera.
 4. OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA
  Zwarta i kompaktowa budowa systemu zapewnia minimalizację zajmowanej przestrzeni produkcyjnej nawet dwukrotnie w porównaniu z tradycyjną celą robota przemysłowego.
 5. WIELE OPCJI
  Dostępne różne konfiguracje aplikacji ES Cobot zapewniają optymalne posadowienie na hali produkcyjnej. Dodatkowe opcje: układanie przekładek pomiędzy warstwami, paletyzacja różnych rodzajów palet, opcja paletyzacji wysokich palet

 

WIZUALIZACJE PRODUKTU

DANE KONTAKTOWE

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

ES Robo Wash&Dry [Europa Systems]Automatyczny i zrobotyzowany system przeznaczony do magazynowania, transportu, mycia i suszenia kontenerów termoizolacyjnych wykorzystywanych w centrach dystrybucyjnych obsługujących logistykę produktów świeżych i mrożonych.

WIELOASPEKTOWA INNOWACYJNOŚĆ

W rozwiązaniu zastosowano innowacyjne rozwiązania, takie jak:

 • automatyzacja i robotyzacja procesu mycia pojemników termoizolacyjnych w niskich temperaturach 2-5 stopni Celsjusza, przy dużej wilgotności powietrza,
 • inteligentne systemy pomiaru i kontroli jakości – opracowanie systemu detekcji zanieczyszczeń dla pojemników spożywczych,
 • system identyfikuje rodzaj zanieczyszczeń celem dobrania parametrów czyszczenia; robot myjący myje tylko brudne pojemniki.

 

KLUCZOWE CECHY PRODUKTU

 1. Wydajność
  Większa wydajność i skuteczność procesu oraz mniejsze zużycie energii. Możliwość suszenia pojemników za pomocą robota – praca głowicy w wielu osiach powoduje szybsze i dokładniejsze osuszenie pojemnika.
 2. Optymalizacja
  Optymalne wykorzystanie zasobów. Zastosowanie dwóch kompresorów – jednoczesne suszenie na dwóch liniach transportowych. Wykrywanie zawartości pojemnika przed procesem mycia wprowadza funkcję selekcji mycia.
 3. Oszczędności
  Mniejszy nakład na serwisy i przeglądy – większa wydajność systemu filtrów.
 4. Ekologia
  Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Zmniejszenie zużycia wody

 

WIZUALIZACJA PRODUKTU

 

WIDEOPREZENTACJA PRODUKTU

DANE KONTAKTOWE

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

ES Smart LD AMR - Autonomous Intelligent Vehicle [Europa Systems]ES Smart LD AMR - Autonomous Intelligent Vehicle to w pełni autonomiczny, inteligentny wózek transportowy, który zapewnia wysoką elastyczność i wydajność w procesach automatyzacji.

SZYBKA INSTALACJA

Rozwiązanie nie wymaga modernizacji przestrzeni obszaru roboczego zakładu oraz programowania dokładnej ścieżki przejazdu. Potrafi planować alternatywne trasy, działa w bardzo dynamicznych środowiskach, bezpiecznie pracuje wśród ludzi.

PARAMETRY

 1. Obciążenie do  250 kg/AIV
 2. Prędkość transportowa 1,8 m/s
 3. Czas pracy ciągłej 13 h
 4. Nawigacja technologia SLAM
 5. Zarządzanie flotą do 100 wózków
 6. Jednostka ładunkowa – w  zależności od wybranych akcesoriów może transportować skrzynie, kartony, kuwety.

REALIZACJE I ZASTOSOWANIA

Rozwiązanie znajdzie zastosowanie w centrach dystrybucyjnych, magazynach, aktywnych halach produkcyjnych – wszędzie gdzie istnieje potrzeba pełnej automatyzacji procesów transportu wewnętrznego. Branże zarówno FMCG, Automotive, IT.

KLUCZOWE CECHY ROZWIĄZANIA

 1. Oszczędności
  Obniżenie kosztów energii i pracy
 2. Bezpieczeństwo
  Redukcja niebezpieczeństwa pracy i produktów
 3. Wydajność
  Zwiększenie wydajności i przepustowości magazynu
 4. Ekologia
  Redukcja spalin z wózków widłowych

WIZUALIZACJA PRODUKTU

 

WIDEOPREZENTACJA PRODUKTU

 

DANE KONTAKTOWE

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Mobilny przenośnik teleskopowy [Europa Systems]Mobilny przenośnik to urządzenie transportowe optymalizujące załadunek i rozładunek kontenerów. Zastosowanie w magazynie przenośników teleskopowych jest nieodłączną częścią całego procesu dystrybucji towarów w magazynie, która usprawnia przepływ ładunków, obniża koszty oraz zwiększa produktywność w zróżnicowanych obszarach. Optymalne dopasowanie maksymalnej długości urządzenia, którym charakteryzują się przenośniki teleskopowe, umożliwia rozładunek towarów z końca kontenera.

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ LOGISTYKI E-COMMERCE NA DOKU ROZŁADUNKOWYM

Mobilna wersja przenośnika teleskopowego pozwala na manewrowanie kilkutonowym urządzeniem jedną ręką i bez użycia siły. Elektryczna platforma z dyszlem napędza i steruje przenośnikiem z prędkością blisko 2 m/s, dzięki czemu przenośnik jest gotowy do rozładunku nowego doku w ciągu zaledwie kilku minut. Dzięki zastosowaniu w magazynach mobilnych przenośników teleskopowych, znacznie skraca się czas potrzebny na rozładunek i załadunek pojazdów oraz manewrowanie między dokami logistycznymi.

Za najważniejszą cechę przenośnika – czyli mobilność – odpowiada wózek, na stałe przytwierdzony do konstrukcji ramy przenośnika. Operator, za pomocą dyszla wózka steruje przenośnikiem pod dok załadunkowo / rozładunkowy. Platforma wózka jest wyposażona w przeciwwagę, pozwalającą na maksymalny wysuw przenośnika w dowolnym miejscu, bez konieczności kotwienia go do posadzki. Wózek napędzany jest elektrycznie, a ładowanie jego baterii odbywa się każdorazowo w momencie podłączenia przewodu zasilającego do prądu. Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć mobilna platforma wynosi 6 km/h, z możliwością zmiany prędkości jazdy w zależności od dostępnego miejsca oraz lokalnych wymagań BHP.

 

KLUCZOWE CECHY ROZWIĄZANIA

 1. Zwiększenie ergonomii pracy, Bezpieczne środowisko pracy dla obsługi i produktów – Optymalizacja przepływu ładunków, Wyeliminowanie ręcznego przenoszenia ładunków, Większa wydajność zgodnie z filozofią Lean Manufacturing – większa sprawność przy użyciu mniejszej ilości zasobów
 2. Niski koszt zakupu i szybka integracja,
 3. elastyczność zastosowania – Przenośnik może pracować jako pojedyncze urządzenie jak również współpracować z innymi maszynami, tworząc linie technologiczne,
 4. Mobilność – łatwość w przemieszczaniu urządzeniami między miejscami w magazynie, Brak konieczności kotwienia urządzenia na stałe do podłogi – w przypadku przenośników mobilnych.

WIZUALIZACJA PRODUKTU

CASE STUDY WDROŻENIOWE

 

KONTAKT Z DOSTAWCĄ

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Robot paletyzer [Europa Systems]Automatyzacja logistyki produkcji z wykorzystaniem zrobotyzowanej paletyzacji to konkurencyjne rozwiązanie gotowe sprostać wyzwaniom, jakie niesie rynek. Roboty paletyzujące umożliwiają całkowitą automatyzację procesu ręcznej paletyzacji zwiększając wydajność oraz zapewniając ciągłość procesu.

WYŻSZY POZIOM LOGISTYKI PRODUKCJI

Paletyzator pozwala na pobieranie produktów z przenośnika i umieszczanie ich na palecie. Proces paletyzacji realizowany jest w optymalny sposób dzięki zastosowaniu aplikacji wspomagającej proces konfigurowania i programowania wzorów paletyzacji za pomocą aplikacji kreatora wzorów paletyzacji. Innowacyjne systemy paletyzacji zapewniają bezpieczeństwo produktów w procesie paletyzacji, eliminują możliwość pomyłek jak również poprawiają warunki i komfort pracy pracowników.

Robot do paletyzacji może zostać łatwo zintegrowany z dowolnym istniejącym systemem produkcyjnym. Paletyzacja to końcowy etap procesu produkcyjnego oraz przygotowanie do magazynowania towarów i ich dalszej dystrybucji, występuje praktycznie we wszystkich branżach, szczególnie w Retail, FMCG, ecommerce, 3PL – logistyka kontraktowa. Spośród zalet systemu paletyzacji, najistotniejsze z nich to dostosowanie urządzenia do wyzwań produkcyjnych, minimalizacja nakładów i szybki zwrot z inwestycji.

Obsługa robota jest niezwykle prosta i odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Wysoka elastyczność paletyzera wynika z zastosowania manipulatora i generatora wzorów paletyzacji. Uniwersalny chwytak pozwala na paletyzację ładunków o zróżnicowanych formatach i masie. System może zostać wyposażony w zasobnik przekładek umożliwiając układanie przekładek papierowych w cyklu paletyzacji. Wydajność celi zrobotyzowanej i zakres wykonywanych ruchów jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb klienta. Rozwiązanie dostępne w 2 modelach – Compact i Performance.

 

UNIWERSALNE OPROGRAMOWANIE DLA ROZWIĄZAŃ ZROBOTYZOWANYCH

Europa Systems oferuje uniwersalne oprogramowanie do zarządzania – platformę integrującą różne rozwiązania robotyki, wraz z dostępem webowym – będącym cyfrowym bliźniakiem w postaci wizualnej, który umożliwia mobilne sterowanie z każdego miejsca w zakresie sieci Wi-Fi.

 • Generator wzorów paletyzacji (chwytaki, wzory paletyzacji, przekładki).
 • Możliwość dostosowania urządzeń sterowniczych.
 • Diagnostyka (graficzne stany, sygnały, alarmy, powiadomienia).
 • Kilkupoziomowy system dostępów.
 • Moduły dodatkowe (kontrola serwisowa, utrzymanie ruchu).
 • Raportowanie (PDF, Excel, CSV, TXT).
 • Wiele rodzajów komunikacji – integralność z różnymi systemami MES / ERP.
 • Wersja WEB – Aplikacja

 


DANE TECHNICZNE

 • Wydajność do 40 kartonów / min.
 • Masa przenoszonych produktów do 100 kg.
 • Duża elastyczność (możliwość dostosowania do miejsca na hali produkcyjnej).
 • Możliwość jednoczesnej paletyzacji produktów doprowadzanych z jednej bądź dwóch linii produkcyjnych.
 • Kompaktowa budowa o małych gabarytach.
 • Możliwość konfiguracji w układy centralnych systemów paletyzacji.
 • Obsługiwane typy palet: INDU, EURO.
 • Automatyczny magazyn palet pustych ES-Pal: 15 szt.
 • Środowisko pracy suche, między 5-40 stopni C.
 • Magazyn przekładek.


MOŻLIWE KONFIGURACJE

Compact:

 • Możliwość nakładania przekładek
 • Konfigurowalny chwytak
 • Automatyczny magazynek pustych palet ES-Pal
 • Kreator wzorów paletyzacji
 • Aplikacja ES Robotics
 • Wydajność: do 15 kartonów / min
 • Maksymalna masa ładunku: 60 kg
 • Wysokość przenośników do palet (mm) 90
 • Wymiary systemu (mm) 6300 x 4000 x 3000

Performance:

 • Możliwość nakładania przekładek
 • Konfigurowalny chwytak
 • Automatyczny magazynek pustych palet ES-Pal
 • Kreator wzorów paletyzacji
 • Aplikacja ES Robotics
 • Możliwość szeregowej rozbudowy do centralnej paletyzacji
 • Wydajność: do 40 kartonów / min
 • Maksymalna masa ładunku: 100 kg
 • Wysokość przenośników do palet (mm) 450-550
 • Wymiary systemu (mm) 6300 x 4000 x 4400


RODZAJE CHWYTAKÓW

 • Chwytaki podciśnieniowe – pobranie produktów odbywa się przy użyciu ssawek i podciśnienia. Możliwość podzielenia chwytaka na strefy działające niezależnie.
 • Chwytaki mechaniczne ściskające – pobranie produktów odbywa się przez jego mechaniczne ściśnięcie. Możliwość podzielenia chwytaka na strefy działające niezależnie.
 • Chwytaki mechaniczne widłowe – pobranie produktów odbywa się przez jego mechaniczne ściśnięcie, wraz z zabezpieczeniem możliwości wysunięcia produktu od dołu. Możliwość podzielenia chwytaka na strefy działające niezależnie.

 

WIZUALIZACJA PRODUKTU

 

KONTAKT Z DOSTAWCĄ

Europa Systems
Żabów 76B, 74-200 Pyrzyce, Polska
T +48 91 579 03 50, F +48 91 579 03 51
sales@europasystems.com
www.europasystems.com

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Green Fleet Dashboard (GFD) [Geotab]Green Fleet Dashboard (GFD) firmy Geotab jest niezbędnym narzędziem dla zarządców floty pojazdów, którzy chcą sprawić, żeby ich flota stała się bardziej ekologiczna, a także zaoszczędzić na kosztach paliwa. Stworzony w oparciu o rozwiązania telematyczne pulpit nawigacyjny, który jest dostępny w Geotab Marketplace, pozwala zarządcom floty pojazdów śledzić postępy w zakresie zużycia paliwa, śladu węglowego i wykorzystania pojazdów elektrycznych. Zarządcy mogą wykorzystywać wgląd w dane do monitorowania skuteczności inicjatyw środowiskowych takich jak zasady dotyczące korzystania z biegu jałowego i korzystanie z pojazdów elektrycznych oraz porównywać własne postępy w tym zakresie w ekosystemie Geotab z podobnymi flotami. Jedną z mocnych stron rozwiązania jest jego rozszerzalność — może być stosowane wszędzie tam, gdzie gromadzone są dane telematyczne. Geotab jest obecnie używany w ponad 165 krajach, co ilustruje tę zaletę. Green Fleet Dashboard zarządza danymi pochodzącymi zarówno z pojazdów spalinowych, jak i elektrycznych, dzięki czemu nadaje się do każdego rodzaju floty. Podstawowym warunkiem użytkowania jest integracja własnych danych dotyczących jazdy z oprogramowaniem do zarządzania flotą MyGeotab. Baza danych powinna najlepiej obejmować okres od trzech do sześciu miesięcy. Dodatek można łatwo zainstalować za pośrednictwem Geotab Marketplace i jest on od razu gotowy do użycia.

GREEN FLEET DASHBOARD – DZIAŁANIE FLOTY W SPOSÓB BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONY, ZAPEWNIAJĄC DOSTĘP DO RZECZYWISTYCH DANYCH W CELU ZMNIEJSZENIA EMISJI I KOSZTÓW

 

Geotab może pomóc flotom działać w sposób bardziej zrównoważony, zapewniając dostęp do rzeczywistych danych w celu zmniejszenia emisji i kosztów.

Greenfleet Dashboard różni się od innych rozwiązań, ponieważ zapewnia kompleksowy widok na aspekty ekologiczne i obsługuje każdy rodzaj napędu (benzynowy, diesel lub elektryczny). Oznacza to, że zwłaszcza floty mieszane mogą skorzystać z możliwości analizy zarówno pojazdów spalinowych, jak i elektrycznych z poziomu pulpitu nawigacyjnego. Jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, Geotab wspiera obecnie 240 różnych marek i modeli — żadna inna firma na rynku nie wspiera tak wielu modeli i marek pojazdów, ani nie wykorzystuje do tego celu takiej głębi danych. Nowe pojazdy elektryczne są ciągle dodawane do systemu.

W ramach GFD Geotab zapewnia narzędzie odniesienia(dotychczas dostępne tylko dla pojazdów z silnikami spalinowymi), dzięki któremu floty mogą porównać swoje wyniki z innymi na rynku. Poziomy odniesienia określane są w oparciu o klasę i przeznaczenie pojazdu i są ważone na podstawie rozkład użytkowania floty. Poziom odniesienia to pięćdziesiąty percentyl, poziom odniesienia dla najlepszych pojazdów z klasy to dziewięćdziesiąty percentyl.

Więcej informacji: Green Fleet Dashboard – Podręcznik użytkownika

 

 

KLUCZOWE CECHY GREEN FLEET DASHBOARD

 

W Green Fleet Dashboard można sprawdzić wydajność i charakterystykę użytkowania całej floty w rozbiciu na typy pojazdów. W celu analizy wyników floty w szerszym kontekście podawane są średnie i najlepsze w klasie poziomy odniesienia opierające się na innych flotach o podobnej funkcji i klasie pojazdów. Green Fleet Dashboard przedstawia również informacje dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla, wydatków na paliwo i poprawy wydajności.

 

Pulpit nawigacyjny jest szczególnie przydatny dla flot mieszanych, które chcą poprawić efektywność środowiskową zarówno pojazdów z silnikami spalinowymi, jak i elektrycznych oraz hybryd plug-in. Dzięki temu narzędziu można w łatwy sposób przeglądać całą flotę – za pomocą jednego kliknięcia.

 

Pulpit nawigacyjny przeznaczony jest dla zarządców floty pojazdów, którzy chcą śledzić postępy w zakresie zużycia paliwa i śladu ekologicznego. Można je wykorzystać do monitorowania skuteczności inicjatyw ekologicznych takich jak zasady dotyczące korzystania z biegu jałowego (anti-idling policy) oraz do porównania z ogólnymi trendami w branży.

 

Z pomocą tego narzędzia floty będą w stanie odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Czy średnie zużycie paliwa przez moją flotę wygląda coraz lepiej z czasem?
 • Jaki jest mój szacunkowy koszt tankowania?
 • Jaki jest mój ślad węglowy?
 • Jak długo moje pojazdy pracują na biegu jałowym?
 • Nad jakimi zachowaniami muszą popracować moi kierowcy?
 • Jak wypadam na tle całej branży flotowej?

 

 

WIZUALIZACJE PRODUKTU

 

 

WIDEOPREZENTACJA

 

 

CASE STUDIES:

https://www.geotab.com/success-stories/

 Geotab_casestudy_SwissFederalRailway_DE_WR745657386_08.pdf

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Krzysztof Piotruk

krzysztofpiotruk@geotab.com

+48 606 548 338

 

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE

Relokacja magazynów. Naprawa/renowacja posadzek betonowych. Odkup regałów wysokiego składowania. [LC1 Group]Obecne czasy charakteryzują się dynamicznymi zmianami. Daje to dużo sposobności do tego, aby outsourcing na stałe zintegrował się z DNA świadomie działających firm. Jesteśmy strategicznym partnerem, który zapewnia skuteczne i stabilne rozwiązania w aspekcie relokacji magazynów. Nasza wizja opiera się na motywie: jeden kontakt – wiele możliwości. Przygotujemy dla Ciebie optymalne rozwiązania w zakresie systemów składowania, napraw posadzek przemysłowych, odnawiania powierzchni biurowych oraz magazynowych. W ten sposób Twoja firma skoncentruje się na podstawowej działalności, gdzie automatycznie umożliwia to zwolnienie własnych zasobów do innych celów. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja relokacja i opuszczenie magazynu przebiegło nie tylko szybko, ale i komfortowo to świadczone przez Nas kompleksowe usługi zapewnią Twojej firmie wszystko, czego potrzebujesz.

KLUCZOWE CECHY WYRÓŻNIAJĄCE LC1 GROUP

 • Staranność działania. Harmonogram wszystkich działań związanych z opuszczeniem magazynu.
 • Dostęp do kadry wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem
 • Własny park maszynowy najwyższej jakości
 • Dokładne realizowanie celów oraz efektywne spełnianie potrzeb Klientów
 • Oszczędność czasu i pieniędzy z zachowaniem najwyższych standardów

WIZUALIZACJA PRODUKTU

SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ

Mariusz Wilczek

Kierownik Projektu

www: www.lc1group.pl

e-mail: m.wilczek@lc1group.pl

tel: 736 400 503

pokaż więcej
pokaż mniej
GŁOSOWANIE W EDYCJI 2023 ZAKOŃCZONE